Volkswagen Golf 1.0 2018

Volkswagen Golf 1.0 2018 yazımızda klasik Volkswagen Golf’leri andıran görünümü ve yapısına rağmen 1 litrelik bir motoru olan 1.0 TSI 2018 aracın önemli özelliklerini ve yakıt tüketimini yazdık.

Volkswagen Golf 1.0 2018 İnceleme

Volkswagen Golf 1.0 2018 aracın görünümü klasik Golf’lere benzemektedir. Volkswagen Golf’ün 380 litrelik bir bagaj hacmi bulunmaktadır. Bagajı düz bir zemindir. Zemini kaldırdığınızda geçici lastiği ve stepneyi bu kısımda görmektesiniz. Golf’ün arka koltuklarına oturduğunuzda sanki çukura oturmuşsunuz gibi bir duygu alırsınız. Arka olta koltuğu oturması biraz zordur. Koltuk geçişlerinde zeminde çıkıntı olduğu için çocukların oturması daha uygundur. Golf’ün içi oldukça ferahtır. Volkswagen Golf’ün direksiyon ve ön kısmı diğer Volkswagen araçlarına benzemektedir. Bu Volkswagen modelli araç kullananlar için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

USB girişi orta kısmın direksiyonun hemen yanına konumlandırılmıştır. Her şey sürücü odaklı ve elinizin altındadır. Hız ve diğer göstergeler dijital olarak tasarlanmıştır. İsteğe bağlı analog görünüme geçilebilmektedir. Göstergenin sol tarafında devir, orta kısmı ayar ve sağ tarafında hız göstergesi yer almaktadır. Yakıt tüketimi de hız göstergesinin hemen altındadır. Aracın içinde orta kısmın ortasında dokunmatik multimedya ekran yer almaktadır. Çerçevesiz dikiz aynası bulunmaktadır.

Volkswagen Golf 1.0

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 7 ileri DSG şanzıman ile kombin edilmiştir. Vites geçişleri oldukça rahattır. Siz aracı sürerken vites geçişlerini hissetmezsiniz. Vitesin hemen yanında A/off tuşuna basarak aracı çalıştırabilir veya durdurabilirsiniz. Sağ tarafta ise park tuşu vardır. Multimedya ekranında park asistanı bulunmaktadır. Paket yükseltildiğinde geri görüş kamerası eklenebilmektedir. Aracın tavanında sunroof bulunmaktadır. Sunroofun perdesini eliniz ile kapatıyorsunuz. Volkswagen Golf’ün koltuklarının yan ve bel destekleri çok iyidir. 1 litrelik Volkswagen Golf 2018 model araç performans bakımından yeterlidir. Akan yolda oldukça iyi yol almaktadır. Dur kaklar da ise ivme kazanmak için gaza biraz fazla basmanız gerekiyor.

Volkswagen Golf 1.0

Mekanik Özellikleri

Araç yakıt tüketiminde ekonomik olması için tasarlanmıştır. Motoru 110 beygirlik bir güç üretmektedir. 200 newton metrelik tork değer bulunmaktadır. Maksimum hızı saatte 196 km’dir. 0-100 km hızlanması 9.9 saniyedir. Yakıt tüketimi şehir içi fabrika verilerine göre 5.7 litre, karma kullanım değer ise 4.8 litredir. İstanbul trafiğinde yakıt tüketimi 7 litreye yaklaşmaktadır. 50 litrelik bir yakıt tankı bulunmaktadır. Direksiyonun yan tarafında bulunan pedalcıkla aracı manuel kullanma şansınız bulunmaktadır. Volkswagen Golf 1.0 2018 performans açısından yeterli olmakla beraber ekonomik bir araçtır. Yeni Golf’ün fiyatları 109.700 TL’den başlamaktadır.

Resmi Web Site: binekarac.vw.com.tr

Yorum yapın