Anasayfa » Araçlar » Volkswagen Arteon 2018

Volkswagen Arteon 2018

Volkswagen Arteon 2018 İnceleme

Volkswagen Arteon 2018 yazımızda Almanya ve Avrupa pazarında satışta olan ve yakında Türkiye pazarına girecek olan Arteon modelinin özelliklerini, mekanik özellikleri, yakıt tüketimini ve fiyatını yazdık.

Volkswagen Arteon 2018 İnceleme

Volkswagen Arteon

Büyük otomobilleri seven insanlar Volkswagen Arteon modelini seveceklerdir. Otomobilin görünümü sportif ve prestijlidir. Volkswagen Arteon’un boyu 4 metre 86 cm’dir. Yüksekliği 1 metre 43 cm’dir. Eni 1 metre 87 cm’dir. Aks mesafesi 2 metre 84 cm’dir. Bu ölçüler ile aracın uzun olduğunu anlayabiliriz. Arteon’un ön tarafına baktığınızda ön mangallar “V” şeklinde tasarlanmıştır. Krom detaylar farlara kadar uzatılmıştır. Kaputta bulunan keskin çizgiler araca ihtişamlı bir hava katmıştır. Araçta önden çarpmalara karşı kaputun yükselme özelliği vardır. İnsanların kafası kaputa çarpmasın diye yükselerek buna önlem alınmıştır. Ön kaput uzun tutulmuştur. Tavan kısmı ise önce yüksek tutulmuş ardından arkaya doğru yavaş yavaş alçaltılmıştır. Bu görünüm araca sportif bir özellik katmıştır.

Volkswagen Arteon

Mekanik Özellikleri

Volkswagen Arteon modelinin iç kısmı oldukça sessizdir. Bagaj hacmi 563 litredir. Arka koltukları yatırdığınızda ise bagaj hacmi 1557 litreye çıkmaktadır. 2.0 turbo dizel bir motora sahiptir. 500 newton metre tork değeri bulunmaktadır. Tork değeri oldukça yüksektir. Aracın toplam ağırlığı 1700 kilodur. 0-100 km arası hızlanması 6,5 saniyedir. Araç saatte 245 km hıza kadar çıkabilmektedir. 7 ileri çift kavramalı vites kutusu bulunmaktadır. Aracın 4 çeker olması hızlanmasını olumlu yönde etkilemektedir. Yolun durumuna göre 2 çeker veya 4 çeker olma özelliği araçta bulunmaktadır. Aracın performansı otomatik olarak düzenlenmektedir. 100 km yolculukta yakıt tüketimi 5-6 litre arası olmaktadır.

Volkswagen Arteon 2018 Tasarım

Volkswagen Arteon’da Bulunan Son Teknolojiler

Arteon’da yeni MIB eğlence sistemi bulunmaktadır. Klasik göstergeler sürücü köşesinde yerini almıştır. 5 farklı mod da sürüş karakterini ayarlayabilmektesiniz. Araçta bulunan ACC özelliğiyle dikiz aynasında bulunan kameralar ile yolda bulunan tabelalar ve yol haritasına bakılarak araç hızını belirlemektedir. Yol tutuşuna yardımcı olmaktadır. Öndeki araç ile hız kontrolü sağlamaktadır. Araç yol boyunca trafiğe adapte olarak rahat bir yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. Yavaşlamanız gereken virajlarda araç otomatik olarak yavaşlayarak sizin yerinize önlemini almaktadır. Otonom sürüşe yakın bir otomobildir. 2020 yılından sonra 5.seviye otonom araçlara geçilmeye başlanacaktır. 5. seviye otonom araç kendi kendine giden ve sizin pek bir şey yapmadığınız sürüş anlamı taşımaktadır.Volkswagen Arteon Türkiye pazarına 3 tane benzinli ve 3 tane dizel motor olarak yakında gelecektir.

Web site: binekarac.vw.com.tr

Fiyat Listesi

Model (*4)DonanımOpak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (*1-2-3-8)
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 150 PS DSGElegance277.900,00 TL
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSGElegance308.900,00 TL
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSGR-Line308.900,00 TL

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir