Uyuma Şekliniz Kişilik Tipi

Uyuma Şekliniz Kişilik Tipinizi Belirliyor

Sağlık Yaşam

Uyuma Şekliniz Kişilik Tipinizi Belirliyor yazımızda 6 çeşit uyuma şeklinin, kişilerin hangi özelliklerini yansıttığını, hangisine daha yakın olduğunuzu ve sizin kişiliğinizin hangisi olduğunu yazdık.

Uyuma Şekliniz-Cenin
Cenin

Uyuma Şekliniz Kişilik Tipinizi Belirliyor-1.Pozisyon Cenin

Gece yatıp uyumaya hazırlanırken uyuma şekli karakteri yansıtır ve sizin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu ele verdirtir. Ülkenin yarısına yakını dizlerini karnına çekerek sol veya sağ tarafına doğru yatmaktadır. Sizdeki uyuma şekli birçok kişide de aynıdır. Dizlerini çekerek yan taraflarına doğru uyuyanlar daha çok dışa dönük, sosyal ve konuşkan gözükseler bile gerçekte içlerine dönüktürler. Utangaç ve içe dönüktürler, hassastırlar ve hemen arkadaşlık kuramazlar ve alışamazlar. Sıcak kanlı oldukları bir gerçektir.

Sol tarafa yatanlara doktorlardan uyarı vardır. Organlara zorlama olduğu için sağ tarafınıza yatmanız önerilir. Sağ tarafına yatanlar olaylar karşısında alıngan olarak kırılma ihtimalleri yüksektir. Bu tip yatan insanlarla konuşurken dikkat edin çünkü söyleyeceğiniz sözleri çok dikkate alırlar ve kalplerinin kırılması kolaydır. Söylemiş olduğunuz sözlere alınabilirler ve yanlış da anlayabilirler. Sıcak kanlı ve hassas olduğu için kalbinin kırılmasını başta belli etmeyebilir fakat size karşı uzak durması bunun delilidir. Bu pozisyonu cenin pozisyonu denir. Bebeklerin anne karnında duruş şeklidir.

Uyuma Şekliniz Kütük
Kütük

Uyuma Şekliniz-2.Pozisyon Kütük

Hazır kıta uyuma şeklinde yatan insanların özellikleri dışa dönük uysal kişilerdir. Sosyaldirler ve her girdiği ortama uyum sağlama özellikleri vardır. İnsanlara güven duyguları yüksektir, bu nedenle fazlaca güvendikleri kişiler tarafından ihanete uğrarlar. Çok uyum sağladıkları ve herkese güven duydukları için kötü kişilerle arkadaşlık kurma ihtimalleri yüksektir. Bu tipte yatan insanların çok hata yapma ihtimalleri vardır. Her söze kana bildikleri için dikkat etmeleri gerekir.

Uyuma Şekliniz-Hasret Çekme
Hasret Çekme

3.Pozisyon Hasret Çekme

Ayaklar düz sırt hafif yamuk ellerde yastığın yanına doğru bırakılmış bir şekilde uyuyanlar genellikle şüpheci ve eleştiricidirler. Her şeyin altında bir şey ararlar. Olayın gerçek anlamının dışında başka anlamlarını araştırırlar. Eşini aşırı kıskananlar çoğunlukla bu kişilerdir. Karar vermekte oldukça güçlük çekerler. Eve yeni bir şey alınacağı zaman fark edersiniz bir türlü karar veremeyen tipler bu kişilerdir. Şüphelenme huyu çok yüksek olduğu için sizin bu kişileri şüphelendirecek davranışlardan uzak durmanız gerekir.

Uyku Pozisyonu
Asker

4.Pozisyon Asker

Sırt üstü eller yanda ve ayakları hafif çapraz şekilde yatanlar çok fazla horlar. Horlayanların büyük bir kısmı bu şekilde uyur. Uyku apnesinin oluşmasına da neden olur. Bu kişiler çevrelerinde bulunan insanların konforlu yaşamaları için çok çalışırlar. Çok çalışıp kaliteli yaşam elde etmek isterler. Kötü özellik olarak parayı harcamayı sevmezler. Ellerinde parayı tutmayı severler. Para kısmasının sebebi lüks hayatı elde etmek istemesindendir. Öncelik bu kişilerde yatırım sonra keyifli yaşamdır. Maddiyatı sevdiklerinden zengin olma ihtimalleri yüksektir.

Pozisyon Serbest Düşüş
Serbest Düşüş

5.Pozisyon Serbest Düşüş

Yüz üstü yatış şeklindeki kişiler girişkendirler. Öz güvenleri yüksek ve her işe atılmayı severler. Cesur bir kişiliğe sahiptirler. Kendilerine yapılan eleştirileri çok ciddiye alırlar. Mantıklı ve girişimci bir ruha sahiptirler. Her zaman yeni bir iş kurma peşindedirler. Mide üzerine yattıkları için sürekli olarak sindirim sistemlerinde sorun yaşarlar.

Pozisyon Deniz Yıldızı
Deniz Yıldızı

6.Pozisyon Deniz Yıldızı

Uyuma şekliniz sırt üstü, eller yanda, ayaklar bir tarafa doğru yatmış olanlar iyilik yapmayı seven kişilerdir. Kimin bir şeye ihtiyacı var ise bu kişiler yardıma koşar. İyilik yapmaktan zevk alırlar. Yardım etmekten hiç usanmazlar. Başkalarının ilgisini çekmeyi çok severler. Tüm ilginin kendi üzerinde olmasını isterler. Arkadaşlarını dinlemekten bıkmazlar ve iyi arkadaş olurlar. Sırt üstü yattıkları için bu kişilerde de horlama problemi vardır.

Uyuma Şekliniz Kişilik Tipinizi Belirliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir