Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı

Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı yazımızda insanların uyku problemini gidermek için kullanacağı rahat bir uyku çekmenizi sağlayacak kaliteli ve doğal uyku sorunu giderici lavanta yağı yapımını, lavanta yağı kullanımını ve Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımını yazdık.

Lavanta Yağı Yapımı

Malzemeler

  • 1 litre zeytinyağı
  • 1 su bardağı lavanta

Lavanta Yağı Hazırlanışı

Bir uzun cam kavanoza 1 litre kadar sızma zeytinyağı dökün. 1 su bardağı kadar kokusu yerinde olan lavantayı içine dökün. Lavantayı güvendiğiniz yerden alın. Taze lavanta olmasına dikkat edin. Tahta kaşık ile bu iki malzemeyi karıştırın. Bir el blenderı ile malzemeleri güzelce doğrayın. Lavantaları ne kadar iyi parçalarsanız o kadar faydasını görürsünüz. İşlem bittikten sonra kavanozun kapağını kapatın. Her gün 1 saat kadar lavanta yağına güneş göstermeniz gerekiyor. Her güneş alımından sonra el blenderı ile tekrardan lavantaları parçalayın. 1 saatten fazla kalsa hiç bir zararı olmaz. Bu işlemi 15 gün boyunca yapın. 15 gün sonra suyunu süzün.

Lavanta Yağı Kullanımı

Lavanta yağını süzdükten sonra bir pamuğu lavantaya batırarak yatağın hemen köşesine bırakılabilir. Kişinin uyumasını sağlayacaktır. Veya lavanta yağını burnun kenarlarına sürerek uyuyabilirsiniz. Pamuğu her gün değişmeniz gerekiyor. Yurt dışında da otellerde yatakların baş uçlarında lavanta yağları koymaktadırlar. Güzel bir uyku çekmenizi sağlamaktadır.

Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı-Dr. Feridun Kunak’ın videosundan yardım alınmıştır.

Admin

Yavuz Mental Kuruluş 17 Eylül 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir