You are currently viewing Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı
Fransa Provence lavanta Kenti

Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı

  • Post author:
  • Post category:Sağlık / Yaşam
  • Reading time:2 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:7 Nisan 2020

Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Yapımı yazımızda insanların uyku problemini gidermek için kullanacağı, rahat bir uyku çekmenizi sağlayacak kaliteli ve doğal uyku sorunu giderici lavanta yağı yapımını ve lavanta yağı kullanımını yazdık.

Uykusuzluk İçin Lavanta Yağı Tarifi

Malzemeler

  • 1 litre zeytinyağı
  • 1 su bardağı lavanta

Hazırlanışı

Bir uzun cam kavanoza 1 litre kadar sızma zeytinyağı dökün. 1 su bardağı kadar kokusu yerinde olan lavantayı içine dökün. Lavantayı güvendiğiniz yerden alın. Kullanacağınız lavantanın taze lavanta olmasına dikkat edin. Tahta kaşık ile bu iki malzemeyi karıştırın. Bir el blenderı ile malzemeleri güzelce doğrayın. Lavantaları ne kadar iyi parçalarsanız o kadar faydasını görürsünüz. İşlem bittikten sonra kavanozun kapağını kapatın. Her gün 1 saat kadar lavanta yağına güneş göstermeniz gerekiyor. Her güneş alımından sonra el blenderı ile tekrardan lavantaları parçalayın. Yapmış olduğunuz lavanta yağı 1 saatten fazla kalırsa hiçbir zararı olmaz. Bu işlemi 15 gün boyunca yapın. 15 gün sonra karışımın suyunu süzün.

Kullanımı

Lavanta yağını süzdükten sonra bir pamuğu lavanta yağına batırarak yatağın hemen köşesine bırakılabilir. Kişinin uyumasını sağlayacaktır. Veya lavanta yağını burnunuzun kenarlarına sürerek uyuyabilirsiniz. Pamuğu her gün değişmeniz gerekiyor. Yurt dışında da otellerde yatakların baş uçlarında lavanta yağları koymaktadırlar. Lavanta kokusu sizin gerçekten güzel bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

Dr. Feridun Kunak’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın