Çocuk GelişimiPsikolojiYaşam

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power Hikayesini Anlatıyor

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power Hikayesini Anlatıyor

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power

Perry Power, üvey büyükbabası tarafından bir yıl boyunca cinsel istismara uğradı. Cinsel istismara uğramış çocuklara yardım etmek için We Rescue Kids adlı bir hayır kurumu kurdu. Bu, Kitti Palmai‘ye anlatıldığı gibi Power’ın hikayesi.

Bu anlatıldığı gibi makale, Perry Power ile yapılan bir sohbete dayanmaktadır. Uzunluk ve netlik için düzenlenmiştir.

Küçük bir çocukken, üvey büyükbabamı ziyaret etmeyi severdim. O sırada bana yaptığının yanlış olduğunu ve diğer üç aile üyesinin başına geldiğini bilmiyordum.

Yaklaşık bir yıl cinsel istismara uğradım. Üvey annem oturma odasında televizyon seyrederken bunu fark ettiğinde ve buna bir son verdiğinde 11 yaşındaydım. Üvey büyükbabamın kucağında oturuyordum ve sigarasını düşürdü ama almak için eğilmedi. Diğer kanepede oturan üvey annem baktı ve ellerinin battaniyenin altında hareket ettiğini gördü.

Beni eve götürdü ve olan biteni sorgulayan babama her şeyi anlattı. Çok kızgındı ve o yaşta nedenini anlamıyordum – üvey büyükbabamın bana bir tür sevgi gösterdiğini sanıyordum. Bana sessiz kalmam söylendi.

Kendimi Yenilemeye Devam Ettim

Birkaç yıl sonra ortaokulda, İngilizce dersi için kısa bir hikaye yazmamız gerekti ve bir aile üyesi tarafından istismar edilen bir çocuk hakkında yazdım. Okul sosyal hizmetleri aradı ve ailemle iletişime geçildi. Ayrıca okul danışmanlığına katılmakla görevlendirildim – haftalık, sonra iki haftada bir ve yıllar geçtikçe daha az sıklıkta. Bu seansların çoğunu hatırlayamıyorum, tıpkı hikaye yazmak gibi – beynim hafızayı engelledi.

Twickenham’daki Richmond Koleji’nde sahne sanatları okumaya başladığımda, olmak istediğim özgüvenli ve popüler adam değildim. Ailem bir buçuk yıl sonra yeni bir yere taşındığında, yeni bir koleje geçtim ve kendimi yeniden keşfettim – kendimin yeni versiyonu olana kadar onu taklit ettim.

19 yaşında girişimciliği denedim ve birçok işte başarısız oldum çünkü herhangi bir başarı gelmeden hemen önce ilgimi kaybettim. Bana bir çeşit doğrulama sağlasa da, her zaman babamı gururlandırmak istedim.

Avustralya seyahatinden döndüğümde Ellen DeGeneres’in Lewis Howes ile yaptığı röportaj dikkatimi çekti. Çocukluğunda yaşadığı cinsel istismarın, büyürken erkekliğini nasıl maskelediğini anlattı. O zamanlar kişisel antrenör olarak çalışıyordum ve güvenin ve popülerliğin arkasına saklanmanın gerçek beni – tacize uğrayan çocuğun bir yansımasını – maskeleme yolum olduğunu fark ettim.

Bir yalanı yaşıyor ve sorunlarımdan kaçıyordum.

İstismarım Hakkında Açıkça Konuşmaya Başladım

2017’de babamı aniden kalp krizinden kaybettim, bu da neden alkolik olduğu da dahil olmak üzere birçok şeyi sorgulamama neden oldu. İç sesim maskemi çıkarmamın ve o zamanki kız arkadaşıma tacizi anlatmamın zamanının geldiğini söylüyordu. Bir sahtekarla çıktığını anladığında onu kaybedebileceğimden endişelendim.

Destekleyici yanıtı, dört ay sonra bir iş beyni konferansında diğer yedi girişimcinin önünde sessizliğimi bozmam için beni cesaretlendirdi. Eve giderken, açtığım için teşekkür eden metinleri ve e-postaları bende tekrar konuşma isteği uyandırdı. Fikrimi değiştirmeden önce arabamı park ettim ve yedi çekim sonra Facebook’ta bir video yayınladım.

Üvey annem bunun bir kereden fazla olduğunu böyle anladı. Ayrıca üvey büyükbabam tarafından aileden üç kişinin daha taciz edildiğini öğrendim, bunlardan biri de babam. Bu bilgi her şeyi yepyeni bir bakış açısına soktu.

Benim şifa yöntemim kendimi geliştirmek oldu. Bağışlama üzerine kitaplar okuyordum ve gelişim zihniyeti konusunda koçlar alıyordum. Ancak 2020’de pandemi vurduğunda, çevrimiçi koçluk işimiz para kazanmıyordu. Kendimi tatminsiz ve amaçsız hissederek işi bıraktım. İngiltere’de Portsmouth’ta parasız ve yalnızdım, yanımda sadece köpeğim vardı. intihar düşüncelerim vardı.

Bir kitap yazdım ama yayıncılar onu reddetmeye devam etti. Şubat 2021’de, iyi karşılanan ve Amazon’un en çok satanı haline gelen ” Sessizliği Kırmak (Breaking the Silence)” kitabımı kendim yayınladım. Altı ay sonra bir TEDx Konuşması yaptım.

Farkındalık yaratmak görevimin sadece bir parçası. Başkalarını sessizliklerini kırmaya teşvik etmek ve bunu yapmaları için onlara destek sağlamak istiyorum. ABD’de, cinsel istismar ve seks kaçakçılığından kurtulan çocuklara akıl sağlığı hizmeti veren We Rescue Kids adlı bir hayır kurumu kurdum. Ve babamın onuruna, Birleşik Krallık’ta aile içi istismardan kurtulan erkeklerin sessizliklerini kırmasına ve iyileşmeye başlamasına yardımcı olan The Andy Project‘i yarattım.

Babam ölmeden önce, Boston Globe’un Katolik kilisesindeki cinsel istismar skandallarını soruşturmasıyla ilgili bir film olan “Spotlight”ı izlememi söyledi. Filmin sonunda, üvey dedemin gittiği Katolik yatılı okulu, istismarın gerçekleştiği yerler arasında yer aldı. O da bir taciz kurbanıydı ama yardım istemedi.

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power’ın Makalesine Gelen Yorumlardan Önemlileri

1-Konu çocuklara gelince… “aile” diye bir şey yoktur. İstismarın dışarıdan geldiğini düşünmeye meyilliyiz ama yabancıların çocuklarımızın yanına yaklaşmasına gerçekten izin vermiyoruz. Kötüye kullanım, arkadaş canlısı bir yetişkin kılığına girer. Yetişkinlerin çocuklarınızla konuşacak hiçbir şeyleri yoktur. “Kaba” olmayı unutun. Gözümüzün her zaman çocuklarımızda olması imkansız, onları özel alanlarının özel olduğunu bilmek kadar basit şeylerle eğitmek, onlara kimse bakmadan tek başına kıyafetlerini değiştirmeyi öğretmek vb.

2-Bu nedenle yaşa uygun cinsiyet Ed, okullarda çok önemlidir. Bu, okul öncesi çocuklarına anatomilerinin doğru isimlerini ve mayo kuralı kadar basit: Bir Doktor dışında hiç kimsenin mayonuzun nereye baktığını ve bunun olup olmadığını kim söyleyeceğini size dokunmaması veya bakmaması gerektiği. çok fazla istismar çok uzun süre devam ediyor ve pek çok çocuğun başına geliyor. İstismarı bildirecek kelimeleri veya bilgileri yok. Ebeveynler bunu öğretmeli, ancak birçoğu habersizdir (bu benim çocuğumun başına gelmez, ya da onlar bana söylemeyi bilirdi, ya da ben bilirdim) ya da çocuklarına temel istismar güvenliğini öğretmekten çok rahatsızdır ve bazıları faildir. kendileri.
Çocuklarımıza yabancı tehlikeyi öğretmekle ilgili bir sorunumuz yok, ancak bir şekilde onlara kendilerini “arkadaşlardan” nasıl koruyacaklarını öğretmek çok radikal.

3-Hikayenizi paylaşma cesaretiniz için çok teşekkür ederim. Bunun gibi çok trajik durumlar yaşayan ve kimseye söylemeyen ya da ne zaman kapandıklarını söyleyen birçok insan tanıyorum. Bunun senin, babanın ve diğer kurbanın başına geldiğini bilmek çok yıkıcı. Üvey dedenizin de başına gelmiş ve tedavi edilmemiş olması çok üzücü. Sesinin birçok kişiye şifa getireceğini biliyorum. Kitabınızı da ailemin ve arkadaşlarımın başından geçenlere dikkat etmek ve kendi çocuklarıma göz kulak olabilmek için aldım. Cesaretiniz için tekrar teşekkür ederim.

Üvey Dedesi Tarafından Cinsel İstismara Uğrayan Perry Power Hikayesini Anlatıyor-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir