HaberYaşam

Uras Benlioğlu YouTuber Tanıtımı

Uras Benlioğlu YouTuber Tanıtımı yazımızda Uras Benlioğlu’nun YouTube’a başlama hikayesi, YouTube hakkında önerileri ve yeni YouTube kanalı açacaklara tavsiyelerini yazdık.

Uras Benlioğlu Kimdir?

Uras Benlioğlu, 16 Şubat 1982 yılında İzmir’de doğmuştur. Gezmeyi çok seviyor ve ülkenin 60’a yakın ilini gezmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini okumuştur. Staj yaparken Ali Kırca ile çalışmıştır. Uras’ın ilk işi muhabirliktir. 14 yıl boyunca Atv’de Ali Kırca‘nın ekibinde çalışmış ayrıca spikerlik de yapmıştır. Şuanda YouTube kanalında pratik bilgiler ve deneyler yapmaktadır. Türkiye’nin en çok YouTube takipçisi olan 22.ismidir.

2014 Mayıs ayında bir arkadaşının YouTube’da video yayınlamak için kendisinden seslendirme yapmasını istemesi ile YouTube’la tanışmıştır. Arkadaşının teklifini kabul eden Uras, arkadaşının kendisinin YouTube kanalı olmadığını öğrenince şaşırmış ve kanal açmasını tavsiye etmiştir. Arkadaşı Uras’ın kanalı olan pratik bilgiler kanalını açtı ve Uras orada videolar yayınlamaya başladı. Şuanda kendi ismi ile videolar yayınlamaya devam etmektedir.

Uras Benlioğlu Kimdir
Uras Benlioğlu

Uras Benlioğlu’nun YouTube Önerileri

YouTube’da özgün içerikli videolar çekmek önemlidir, fakat trend olan videoları kendine uyarlayarak çekmek, izlenmeyi ve takipçileri ciddi oranda arttırmaktadır. YouTube’ın hızlı ilerleyişi ve yakında televizyonun yerine alacak olması, YouTube platformunda YouTuberlık yapanları ön plana çıkaracaktır. Ülkemizde şuanda 5 milyon takipçi sayısına ulaşmış bir YouTuber olduğunu düşünürsek, iyi de bir meslek olarak görülebilir. Google ile anlaşmalı olan YouTube kanalları izlenme ve reklamlara tıklama başına iyi paralar kazanabilmektedir. 1 milyon takipçi sayısını aşmış YouTuberların kazançları yeterince iyi seviyelerdedir.

Türkiye’de bulunan binlerce YouTube kanalı arasında popüler konuları kendi kanalında işlemek kural haline geldi. Eğer popüler olan konuyu kanalında işlemezsen, takipçiler o kanalı izlemeyip diğer kanalları izlemeyi tercih ediyor. Google Trendlerde en gündem olan ne varsa onu YouTube kanalında taşıyan kişiler yüksek izlenme sayısına ulaşabilmektedir. Google için önemli olan videoların izlenmesidir. Ne kadar çok kişiye videolarını izlettirirsen o kadar çok para kazanırsın.

Güncel İlk 100 Türk YouTuber

YouTube’a Başlayacaklara Tavsiyeler

YouTube kanalı açacaklar düzenli olarak kanalına video yüklemelidir. Çok çalışmak kanalın büyümesi için gereken en önemli noktadır. Trend konuları takip ederek her gün video çekilmesi ve kanala yüklenmesi gerekir. Video çekerken kullanılan ekipmanlarında iyi seviyede olması gerekir. Işık ve ses kalitesi videonun izlenmesini arttıracaktır. Senaryo ve kurgunun da iyi yönetilmesi gerekir. YouTube’da başarılı olmanın yolu da sabırlı bir şekilde işinizi yapmaktır.

YouTube Kanalı: pratikbilgiIer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir