İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Ümraniyespor, Finans Merkezi ve Kazımkarabekir Sorunu

Ümraniyespor, Finans Merkezi ve Kazımkarabekir Sorunu

Ümraniyespor, Finans Merkezi ve Kazımkarabekir

Ümraniyespor, Finans Merkezi ve Kazımkarabekir Sorunu yazımızda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın dile getirdiği Ümraniyespor’un gelişimini, Ümraniye‘de kurulan finans merkezinin son durumunu ve Kazımkarabekir’in ruhsat durumunu yazdık.

Ümraniyespor

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can‘dan önce Ümraniyespor İstanbul Amatör Liginde yarışmaktaydı. Ümraniyespor’un tesisleri de oldukça kötü durumdaydı. Ümraniyespor’un seyircisi de maçlara sadece stres atmak için gidiyordu. Hasan Can geldikten sonra Ümraniyespor’da bir yenilenme oldu. Altyapı da ve yönetim şeklinde değişiklikler yapıldıktan sonra kulüp gelişmeye başladı. Ümraniyespor bu değişimlerden sonra, yıllar içinde Amatör ligden Türkiye 1.ligine çıkmayı başardı.

Ümraniyespor’da 2 şeye önem verilmektedir. İlki sporda centilmen olmaktır. Diğeri ise rakip takımı iyi bir misafir olarak ağırlamaktır. Bunların yanında Ümraniyespor, altyapıya önem vererek kendi oyuncularını çıkartmaktadır. Bütçesinin dışına çıkmadan oyuncular transfer ederek kaliteli bir kadro kurmuştur. Hasan Can tavsiyelerde bulunarak Ümraniyespor’a yardımlarda bulunmuştur. Kulübün ihtiyaçları için yardımseverleri yönlendirmiştir. Kulübün borçsuz olması için elinden geleni yapmıştır. Ümraniye Belediyesi gibi Ümraniyespor’un da hiçbir borcu bulunmamaktadır.

Ümraniyespor Takımı

Ümraniye Finans Merkezi

Ümraniye’de finans merkezi kurma işlemi son 2-3 yılda yavaşlama dönemine girmiştir. Yeni metro hattı ile uyumlu olması için çalışılan finans merkezi bittiğinde ekonominin kalbi olması bekleniyor. Finans merkezinde bulunan metro inşası tamamlandığı için artık bankaların yerleri yapılmaya başlanacaktır. Finans merkezi 3,5 milyon metre kare kapalı alana sahiptir. Bu metro inşasının bitmesinden sonra finans merkezinin yapılma işlemi hızlanacaktır. Finans merkezinin tamamlanması en az 2-3 yıl daha süreceği belirtilmektedir. Finans merkezinde 75 bin kişinin istihdam etmesi bekleniyor. Günlük 150 bin kişinin finans merkezine gelmesi bekleniyor. Metro hattının finans merkezinin hemen altında olması ulaşım açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Ümraniye finans merkezi bitince, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi olarak isimlendirilecektir. Dünyanın en iyi finans merkezleri ile yarışması beklenmektedir.

Ümraniye Finans Merkezi Kurulması

Kazımkarabekir’deki Bina Ruhsatları

Kazımkarabekir’de insanların hepsinin tapularını almaları için beklenmiştir. Kazımkarabekir’de imar durumu herkes için eşit tutulmuştur. Normalde insanların ruhsatları bu ay verilecekken bir takım itirazlar nedeniyle ruhsal verme işlemleri uzamıştır. Ruhsatlar bu nedenle 2018’in baharında verilmeye başlanacaktır. Ruhsat verilmesi için arsaların binlik planlaması yapılmaktadır. Kazımkarabekir’de hiçbir sorun yoktur. Herkesin imarı bulunmaktadır. Bu işlemlere 931 kişi itiraz ettiği için tek tek bu itirazlar görüşülmüş ve halledilmiştir. Çoğu itiraz edenler de arazilerinin devlet tarafından alınacağını sanmıştır fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Kazımkarabekir ve çevresi kentsel dönüşüm bakımından çok iyi bir planlamanın içerisine girecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir