Anasayfa » Yaşam » Ümraniye Hanımeli Çarşısı

Ümraniye Hanımeli Çarşısı

Ümraniye Hanımeli Çarşısı İçeriği

Ümraniye Hanımeli Çarşısı Ümraniye’nin küçük şirin evler konseptiyle satış yapan kadınların, el emeği göz nuru ürünlerinin Hanımeli Çarşısında satılmasını ve Ümraniye Hanımeli Çarşısının adresini yazdık.

Ümraniye Hanımeli Çarşısı Ürünleri

Hanımeli Çarşısı, Ümraniye’nin İstiklal mahallesinde bulunmaktadır. Son durak olarak bilinmektedir. Belediyenin katkılarıyla yapılmıştır. Tüm çalışanları kadınlardan oluşmaktadır. Her evde farklı farklı ürünler sergilenmektedir. Ümraniyeli kadınların el emekleri, burada bulunan küçük şirin evlerde satılmaktadır. Bebek patikleri, büyükler için patikler, banyoluk, sabunluk, bebek yelekleri, çantalar, çoraplar, terlikler, yelekler, şallar, başörtüleri, bebek yelekleri v.b el yapımı ürünler satılmaktadır. Ürünler evlerin içlerinde ve dışlarında yer almaktadır. Küçük evlerden birinde sadece çocuklar için el yapımı bez oyuncaklar yer almaktadır. Çizgi film karakterleri bez oyuncaklar şeklinde üretilerek satılmaktadır. Bir evde sadece aydınlatmada kullanılan el yapımı ürünler yer almaktadır.

Ümraniye Hanımeli Çarşısı Evleri

Patikler 15 TL, çoraplar 25 TL, bez bebekler 50 TL, bebek yelekleri 25-20 TL’den satılmaktadır. Özellikle Ramazan ayında Hanımeli Çarşısından büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Fiyatlar el emekleri göz önüne alındığı için fazla değildir.

Hanımeli Çarşısı Adres: İstiklal Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi & Cami Sk. 34762 Ümraniye/İstanbul

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir