Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Robotik Cerrahi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Robotik Cerrahi yazımızda hastanenin önemi ve konumunun önemini, günlük olarak kaç kişinin muayene olduğunu, robotik cerrahinin önemini ve kadın doğum ve çocuk hastanesinin bölümlerini yazdık.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2002 yılından beri sağlık alanında hizmet vermektedir. 2005 yılında eğitim ve araştırma Hastanesi özelliğini kazanmıştır. Eğitim ve araştırma hastanesinde bulunması gereken tüm bölümler hastane bünyesinde bulunmaktadır. Sağlık Bilimleri Üniversitesiyle yapılan anlaşmadan sonra çok fazla akademik doktor çalışanı bulunmaktadır. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ümraniye merkeze yakındır ve çevre ilçelerden de acil durumlarda dahil hasta kabul etmektedir. Şile, Sancaktepe, Çekmeköy, Beykoz ve Üsküdar ilçelerine yakın tek eğitim ve araştırma hastanesi olarak görev yapmaktadır. Yaklaşık olarak 2,5 Milyonluk bir insana hitap etmektedir. Günlük olarak poliklinikler dahil muayene edilen hasta sayısı 7.000 civarındadır. 1500 civarı acil hizmetlerden yararlanmıştır. Kadın doğum hastanesi açıldıktan sonra da kadın doğum üzerine de hizmet vermektedir. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, günlük olarak bir kasaba insanı kadar kişiye sağlık hizmeti vermektedir.

umraniye-egitim-arastirma-hastanesi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim
Adres: Elmalıkent Mahallesi, Adem Yavuz Cd. No:1, 34766 Ümraniye/İstanbul
Telefon: (0216) 632 18 18

Hastanede Robotik Cerrahi Kullanımı

Kamu hastanelerinde robotik cerrahi uygulamasını başlatan hastanelerin başında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi gelmektedir. 2008 yılından itibaren hastanede robotik cerrahi yapılmaktadır. Kadın doğum ve cerrahi de robotik cerrahi daha çok uygulanmaktadır. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, doktorlarına robotik cerrahi eğitimi de vermektedir. Robotik cerrahi hastaları için çok iyi bir yöntemdir. Çok büyük ameliyatlar çok küçük aletler ve dikişleri ile yapılabilmektedir. Bu da hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Hastanın konforu açısından oldukça yararlı ameliyatlardır. Ameliyat sonrası iyileşme döneminde hastalar oldukça rahat etmektedir. Robotik cerrahi uygulaması yapılabiliyorsa mutlaka yaptırın. Hastanede çocukların açık kalp ameliyatı bu yıl başlanmıştır. Kadın doğum ve çocuk hastanesinde tüm ilgili ameliyatlar yapılabilmektedir. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Ümraniye hastanesine bağlı olarak çalışmaktadır.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yapılan Ameliyatlar

Doğum ve sezeryan ameliyatları

Laparoskopik ameliyatlar(laparoskopik histerektomi,laparoskopik miyomektomi,yumurtalık kistleri,laparoskopi burch(idrar  kaçırma)ameliyatları,dış gebelik)

Kanser ameliyatları(rahim kanseri, seviks kanseri, yumurtalık kanseri)

İdrar kaçırma ameliyatları(laparoskopik burch, TOT; İVS)

Histeroskopik cerrahi(miyom rezeksiyonu, ablasyon, septum yapışıklıklarının açılması)

Prenatal girişimleri(amniyosentez,kordosentez,koryon villus biyopsisi yapılmaktadır.)

kadin-dogum-hastanesi

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi İletişim

Adres: Elmalıkent Mahallesi, TRT Cd. No:12, 34764 Ümraniye/İstanbul

Telefon: (0216) 650 76 76

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Robotik Cerrahi.

Site Yöneticisi

Admin

Site Yöneticisi

Cevap Yazın