İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ultrasonla Yüz Germe

Ultrasonla Yüz Germe yazımızda Ultherapy uygulaması yaptırarak yüz gençleştirme ve germe işleminin nasıl olduğunu, kolajen yapının önemini ve kolajen alımının faydasını yazdık.

Ultrasonla Yüz Germe İşlemi

Yüz germe ihtiyacı olan hastaya doğru işlemi söylemek gerekir. Hafif yüz sarkmalarında cerrahi dışı yöntemler tercih edilmelidir. 20 yaşından sonra bile yer çekimine bağlı olarak yüzde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Ultrasonla yüz sıkılaştırması yapmaktaki amaçta uzun süreli ve cerrahi uygulama yapılmaksızın kişinin istediği yüz şeklini verebilmektir. Ultherapy kişinin kolajenini ısıtarak sıkılaşma ve lifting etkisi sağlamaktadır. Bu işlem ısının yüze gelmesini engellemektedir. Yüzde kızarıklık ve kabuklanma olmadan sarkmaları önlemektedir. Lazerler gibi cildi yakmamaktadır. Ciltte bulunan ısıl etki gördüğünde yüz germe işlemini başlatan tabakanın ısınarak sıkılaşması işlemi ultherapy’de uygulanmaktadır. Ultherapy’de istenilen alana odaklandıktan sonra küçük atışlar yaparak o bölgedeki kolajeni uyardıktan sonra sıkılaşmasını sağlayan etkin ve yetkin bir uygulamadır. Doğru hastada doğru şekilde uygulanırsa çok başarılı olmaktadır. Hastalar genellikle yüzlerindeki aşağıya doğru sarkmalar için estetiğe başvurmaktadır. Gıdı ve boyunda sarkmalar meydana gelmektedir.

ultherapy-etkisi

Kolajenin Yeterli  Seviyede Olması Zorunluluğu

Ciltteki kolajenin uyarılması buradaki sarkmaların toparlanmasını ve yüzün gençleşmesini sağlamaktadır. Gençleşmenin en önemli anahtarı kendi kolajenin üretilmesidir. Kolajenin sağlığını korumak ve yeniden üretilmesini sağlamak genç kalmanın sırrı olarak görülmektedir. Vücudun kolajen donanımının iyi olması gerekir. Yaşlı insanların ultrason tedavisi ile cildinin kolajen yapısının uyarılması içinde yeteri kadar kolajeni bulunması gerekir. Diz Ağrısının Nedenleri? yazımızda da kolajenin önemini yazdık.

kolajenin-faydasi

Kolajen Takviyesi

Kolajen yediğimiz gıdaların yanında, hap ve sıvı olarak da alınabilmektedir. Sıvı kolajen alımı hapa göre daha etkili, daha kolay ve sindirimi daha kolaydır. Vücut kendi yapısına daha yakın olan besinleri ve besin takviyelerini daha kolay sindirebilmektedir. Kemik iliğinde bolca kolajen bulunmaktadır. Kolajenin yanı sıra Q10 ve Omega 3’ün alınması da genç kalmayı sağlayacaktır.

Ultrasonla Yüz Germe-Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik’in videosundan yardım alınmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir