İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Uefa Ülke Sıralaması Mart 2022 Açıklandı

Uefa Ülke Sıralaması Mart 2022 Açıklandı

Haziran Ayında Yaşanmış Tarihi Olaylar-Uefa Futbol

Uefa Ülke Sıralaması Mart 2022 Açıklandı yazımızda kassiesa.net verilerine göre, ülke takımlarının aldığı son 5 yıllık puanlarla oluşturulan Uefa ülke sıralamasını yazdık.

Uefa Ülke Sıralaması Mart 2022

#Ülke17/1818/1919/2020/2121/22Toplam PuanToplam Takım
1England20.07122.64218.57124.35717.285102.9265/ 7
2Spain19.71419.57118.92819.50016.42894.1414/ 7
3Italy17.33312.64214.92816.28514.28575.4732/ 7
4Germany9.85715.21418.71415.21413.78572.7843/ 7
5France11.50010.58311.6667.91617.25058.9152/ 6
6Portugal9.66610.90010.3009.60012.41652.8822/ 6
7Netherlands2.9008.6009.4009.20017.40047.5002/ 5
8Austria9.7506.2005.8006.70010.40038.8505
9Scotland4.0006.7509.7508.5006.50035.5001/ 5
10Russia12.6007.5834.6664.3335.30034.4825
11Serbia6.3756.0006.0005.5009.50033.3754
12Ukraine8.0005.6007.2006.8004.20031.8005
13Belgium2.6007.8007.6006.0006.60030.6005
14Switzerland6.5003.9006.4005.1257.75029.6754
15Greece5.1005.1004.9005.1008.00028.2001/ 4
16Czech Republic5.5006.5002.5006.6006.50027.6001/ 5
17Denmark5.2504.8755.1254.1257.80027.1755
18Croatia5.1255.7504.3755.9006.00027.1504
19Turkey6.8005.5005.0003.1006.70027.1005
20Norway4.0005.3753.7506.5007.12526.7501/ 4
21Cyprus7.0006.1255.1254.0004.12526.3754
22Israel5.6252.6252.3757.0006.75024.3754
23Sweden5.3754.1255.7502.5005.12522.8754
24Bulgaria4.0004.0004.1254.0003.37519.5004
25Romania2.9002.3755.8753.7502.25017.1504
26Azerbaijan4.3752.3753.3752.5004.37517.0004
27Hungary1.6253.2504.5004.2502.75016.3754
28Poland2.8752.2502.1254.0004.62515.8754
29Kazakhstan4.2504.2503.3751.0002.87515.7504
30Slovakia1.8755.1253.0001.5004.12515.6254
31Slovenia4.6253.1252.0002.2503.00015.0004
32Belarus3.2505.0002.5001.5000.25012.5004
33Moldova2.7501.1250.7501.3755.25011.2504
34Lithuania2.3752.6251.6251.6251.75010.0004
35Bosnia-Herzegovina1.3752.0001.5002.6251.6259.1254
36Finland1.2500.8751.6251.3753.7508.8754
37Luxembourg0.8752.6253.0001.0001.2508.7504
38Latvia0.7501.6252.2501.3752.6258.6254
39Kosovo0.0002.5001.5001.8332.3338.1663
40Ireland1.1251.0001.2501.8752.8758.1254
41Armenia0.6251.5002.7501.3751.8758.1254
42Northern Ireland0.7500.5002.3752.8331.6258.0834
43Albania2.6251.0000.7502.0001.6258.0004
44Faroe Islands0.7501.1251.1252.7501.5007.2503
45Estonia0.6250.5000.8751.3753.6667.0413
46Malta1.3751.5000.7501.5001.8757.0004
47Georgia0.1251.6252.2501.7501.2507.0004
48North Macedonia3.1251.0000.5001.7500.6257.0004
49Liechtenstein2.0001.5002.5000.5000.0006.5001
50Wales0.5001.0001.0001.5001.5005.5004
51Gibraltar0.5001.0001.0001.6661.2505.4164
52Iceland1.1251.5000.6250.6251.5005.3754
53Montenegro1.1250.3751.0001.6250.7504.8754
54Andorra0.1660.8331.5000.6661.5004.6653
55San Marino0.1660.5000.0000.5000.1661.3323

Uefa Ülke Sıralaması Mart 2022 Açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir