Anasayfa » Haber » Uefa Ülke Sıralaması Kasım 2022 Açıklandı

Uefa Ülke Sıralaması Kasım 2022 Açıklandı

Haziran Ayında Yaşanmış Tarihi Olaylar-Uefa Futbol

Uefa Ülke Sıralaması Kasım 2022 Açıklandı yazımızda kassiesa.net verilerine göre, son 5 yıldaki UEFA ülke katsayılarının toplamı ile belirlenen UEFA ülke sıralamasını yazdık.

Uefa Ülke Sıralaması Kasım 2022 Tablosu

#Ülke18/1919/2020/2121/2222/23ToplamTakımlar
1İngiltere22.64218.57124.35721.00016.571103.1417/7
2İspanya19,57118.92819.50018.42812.42888.8556/7
3Almanya15.21418.71415.21416.21413.75079.1067/8
4İtalya12.64214.92816.28515.71411.92871.4977/7
5Fransa10.58311.6667.91618.41610.91659.4975/6
6Hollanda8.6009.4009.20019.20010.30056.7004/5
7Portekiz10.90010.3009.60012.91610.00053.7164/ 6
8Belçika7.8007.6006.0006.60010.60038.6004/5
9İskoçya6.7509.7508.5007.9003.50036.4005
10Avusturya6.2005.8006.70010.4004.50033.6001/5
11Sırbistan6.0006.0005.5009.5004.87531.8751/4
12Türkiye5.5005.0003.1006.70010.80031.1004/5
13İsviçre3.9006.4005.1257.7506.00029.1751/4
14Çek Cumhuriyeti6.5002.5006.6006.7006.75029.0504
15Norveç5.3753.7506.5007.6255.50028.7501/4
16Ukrayna5.6007.2006.8004.2004.70028.5002/5
17Danimarka4.8755.1254.1257.8005.70027.6251/5
18Rusya7.5834.6664.3335.3004.33326.2150
19Hırvatistan5.7504.3755.9006.0003.37525.4004
20Yunanistan5.1004.9005.1008.0002.12525.2254
21İsrail2.6252.3757.0006.7506.25025.0004
22Kıbrıs6.1255.1254.0004.1254.50023.8751/5
23İsveç4.1255.7502.5005.1256.25023.7501/4
24Macaristan3.2504.5004.2502.7505.87520.6251/4
25Romanya2.3755.8753.7502.2506.00020.2501/4
26Bulgaristan4.0004.1254.0003.3754.00019.5001/4
27Slovakya5.1253.0001.5004.1255.50019.2501/4
28Polonya2.2502.1254.0004.6255.50018.5001/4
29Azerbaycan2.3753.3752.5004.3753.50016.1251/4
30Kazakistan4.2503.3751.0002.8751.12512.6254
31Slovenya3.1252.0002.2503.0002.12512.5004
32Moldova1.1250.7501.3755.2503.25011.7501/4
33Kosova2.5001.5001.8332.3332.87511.0414
34Lihtenştayn1.5002.5000,5000.0006.50011.0001
35Letonya1.6252.2501.3752.6252.75010.6254
36İrlanda1.0001.2501.8752.8753.37510.3754
37Finlandiya0.8751.6251.3753.7502.62510.2504
38Litvanya2.6251.6251.6251.7502.37510.0004
39Ermenistan1.5002.7501.3751.8752.3759.8754
40Belarus5.0002.5001.5000.2500.6259.8754
41Bosna-Hersek2.0001.5002.6251.6252.0009.7504
42Lüksemburg2.6253.0001.0001.2501.1259.0004
43Faroe Adaları1.1251.1252.7501.5002.2508.7504
44Kuzey Irlanda0,5002.3752.8331.6251.2508.5834
45Malta1.5000.7501.5001.8752.6258.2504
46Gürcistan1.6252.2501.7501.2501.1258.0004
47Estonya0,5000.8751.3753.6661.1667.5823
48İzlanda1.5000.6250.6251.5003.0007.2503
49Arnavutluk1.0000.7502.0001.6250.8756.2504
50Galler1.0001.0001.5001.5001.1666.1663
51Cebelitarık1.0001.0001.6661.2500.8755.7914
52Kuzey Makedonya1.0000,5001.7500.6251.6255.5004
53Andora0.8331.5000.6661.5000.6665.1653
54Karadağ0,3751.0001.6250.7501.0004.7504
55San Marino0,5000.0000,5000.1660.8331.9993

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top