Uefa Kulüp Sıralaması Mart 2022 Açıklandı

Uefa Kulüp Sıralaması Mart 2022 Açıklandı yazımızda kassiesa.net verilerine göre, Avrupa kupalarına katılan futbol kulüplerinin son 5 yılda topladıkları puanlara göre sıralamalarını yazdık.

Uefa Kulüp Sıralaması Mart 2022

#KulüpÜlke17/1818/1919/2020/2121/22Toplam Puan
1Bayern MünchenGer29.0020.0036.0027.0025.00137.00014.556
2Manchester CityEng22.0025.0025.0035.0021.00128.00020.585
3LiverpoolEng30.0029.0018.0024.0024.00125.00020.585
4ChelseaEng18.0030.0017.0033.0023.00121.00020.585
5Real MadridEsp32.0019.0017.0026.0022.00116.00018.828
6FC BarcelonaEsp25.0030.0024.0020.0014.00113.00018.828
7Paris Saint-GermainFra19.0019.0031.0024.0019.00112.00011.783
8JuventusIta23.0021.0022.0021.0020.00107.00015.094
9Manchester UnitedEng20.0019.0022.0026.0018.00105.00020.585
10Atlético MadridEsp28.0020.0022.0016.0018.00104.00018.828
11AS RomaIta25.0017.0011.0024.0014.0091.00015.094
SevillaEsp21.0013.0026.0019.0012.0091.00018.828
13Tottenham HotspurEng21.0026.0016.0015.005.0083.00020.585
14AjaxNed1.5027.0013.0019.0022.0082.5009.500
15FC PortoPor17.0023.007.0023.0010.0080.00010.576
ArsenalEng21.0026.0010.0023.0080.00020.585
17Borussia DortmundGer10.0018.0018.0022.0010.0078.00014.556
18RB LeipzigGer17.005.0027.0017.0011.0077.00014.556
19VillarrealEsp8.0016.0030.0020.0074.00018.828
Olympique LyonFra14.0017.0023.0020.0074.00011.783
21FC SalzburgAut21.0016.0010.007.0017.0071.0007.770
Shakhtar DonetskUkr19.0010.0022.0014.006.0071.0006.360
23InternazionaleIta15.0025.009.0018.0067.00015.094
24NapoliIta10.0018.0019.0010.009.0066.00015.094
25AtalantaIta11.002.5020.0017.0015.0065.50015.094
26BenficaPor4.0017.0010.0010.0019.0060.00010.576
27Sporting CP LisbonPor17.0010.0010.002.5016.0055.50010.576
28FC BaselSui19.002.5019.002.5012.0055.0005.935
29Bayer LeverkusenGer11.0018.0010.0014.0053.00014.556
LazioIta17.006.004.0017.009.0053.00015.094
31Eintracht FrankfurtGer24.009.0018.0051.00014.556
Slavia PrahaCze6.0014.006.0016.009.0051.0005.520
33Dinamo ZagrebCro1.5014.008.0017.009.0049.5005.430
34Red Star BelgradeSrb8.007.006.0010.0015.0046.0006.675
Zenit St. PetersburgRus14.0010.009.005.008.0046.0006.896
36Sporting BragaPor9.002.0010.009.0014.0044.00010.576
Dinamo KievUkr12.0011.006.0010.005.0044.0006.360
38Glasgow RangersSco0.255.0011.0015.0012.0043.2507.100
39Olympiakos PiraeusGre5.008.0010.0010.008.0041.0005.640
40FC KøbenhavnDen7.004.0014.002.5013.0040.5005.435
41ValenciaEsp23.0017.0040.00018.828
42Club BruggeBel1.5011.008.0011.007.0038.5006.120
43Olympique MarseilleFra19.003.006.0010.0038.00011.783
AC MilanIta12.007.0012.007.0038.00015.094
45Young BoysSui5.007.006.0011.008.0037.0005.935
46LASKAut2.0012.007.0015.0036.0007.770
47Lokomotiv MoscowRus12.006.006.007.003.0034.0006.896
48Stade RennaisFra11.003.005.0014.0033.00011.783
CelticSco8.006.0010.003.006.0033.0007.100
BesiktasTur19.005.003.002.004.0033.0005.420
CSKA MoscowRus17.009.004.003.0033.0006.896
52FeyenoordNed6.002.004.004.0016.0032.0009.500
GalatasarayTur0.508.006.002.5015.0032.0005.420
PSV EindhovenNed1.006.006.0010.009.0032.0009.500
55Viktoria PlzenCze13.0011.002.002.502.5031.0005.520
56Lille OSCFra5.008.0017.0030.00011.783
57Spartak MoscowRus11.004.002.5012.0029.5006.896
58AZ AlkmaarNed1.508.006.0013.0028.5009.500
59AA GentBel1.002.5010.003.0011.0027.5006.120
60FK KrasnodarRus1.5011.006.008.0026.5006.896
61AS MonacoFra6.005.0015.0026.00011.783
Real SociedadEsp9.008.009.0026.00018.828
63PAOK ThessalonikiGre1.503.002.505.0013.0025.0005.640
Qarabag FKAzb6.003.004.003.009.0025.0003.400
Istanbul BasaksehirTur6.002.0011.006.0025.0005.420
66Maccabi Tel-AvivIsr3.002.502.008.009.0024.5004.875
Partizan BelgradeSrb7.002.506.002.007.0024.5006.675
68Malmö FFSwe1.007.008.002.505.0023.5004.575
69Ludogorets RazgradBul7.004.006.003.003.0023.0003.900
1899 HoffenheimGer4.007.0012.0023.00014.556
71Sheriff TiraspolMol7.002.502.002.009.0022.5002.250
VfL WolfsburgGer12.002.508.0022.50014.556
73Real BetisEsp10.0011.0021.00018.828
Borussia MönchengladbachGer6.0015.0021.00014.556
75West Ham UnitedEng17.0017.00020.585
Leicester CityEng10.008.0018.00020.585
Wolverhampton WanderersEng16.0016.00020.585
Burnley FCEng2.502.50020.585
EvertonEng3.003.00020.585
England20.585
80FK AstanaKaz8.006.003.001.502.0020.5003.150
81AEK AthensGre9.004.002.503.001.5020.0005.640
82CFR ClujRom2.5010.004.003.0019.5003.430
83FC MidtjyllandDen1.502.502.006.007.0019.0005.435
Molde FKNor2.502.5012.002.0019.0005.350
85Granada CFEsp13.0013.00018.828
GetafeEsp11.0011.00018.828
EspanyolEsp10.0010.00018.828
Athletic BilbaoEsp10.0010.00018.828
Spain18.828
89Zorya LuhanskUkr4.002.502.504.005.0018.0006.360
Racing GenkBel9.005.004.0018.0006.120
APOEL NicosiaCyp6.002.507.002.5018.0005.275
92FCSBRom9.002.502.502.001.5017.5003.430
BATE BorisovBls4.008.002.501.501.5017.5002.500
94Schalke 04Ger17.0017.00014.556
95Rapid WienAut7.005.004.0016.0007.770
Standard LiègeBel7.006.003.0016.0006.120
97FerencvárosHun0.501.006.005.003.0015.5003.275
98TorinoIta2.502.50015.094
Italy15.094
99Bodø/GlimtNor2.0013.0015.0005.350
Vitesse ArnhemNed4.002.009.0015.0009.500
NK RijekaCro5.002.002.503.002.5015.0005.430
Rosenborg BKNor4.003.003.002.502.5015.0005.350
103Union BerlinGer5.005.00014.556
1.FC KölnGer4.004.00014.556
Hertha BSCGer4.004.00014.556
SC FreiburgGer1.001.00014.556
Germany14.556
107FenerbahçeTur1.508.005.0014.5005.420

Uefa Kulüp Sıralaması Mart 2022 Açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.