Uefa Kulüp Sıralaması Eylül 2022

Uefa Kulüp Sıralaması Eylül 2022 yazımızda kassiesa.net verilerine göre, 5 yıllık ülke sıralamasının en az %20’si ile son 5 yılda UEFA kulüp puanlarına göre belirlenen UEFA 5 yıllık kulüp sıralamasının hesaplanmasını yazdık.

Uefa Ülke Sıralaması

Uefa Kulüp Sıralaması Eylül 2022 Tablosu

#KulüpÜlke18/1919/2020/2121/2222/23Toplam
1Manchester CityEng25.0025.0035.0027.008.00120.00018.314
2Bayern MünchenGer20.0036.0027.0026.008.00117.00014.021
3LiverpoolEng29.0018.0024.0033.006.00110.00018.314
ChelseaEng30.0017.0033.0025.005.00110.00018.314
5Paris Saint-GermainFra19.0031.0024.0019.008.00101.00010.466
6Real MadridEsp19.0017.0026.0030.008.00100.00016.399
7FC BarcelonaEsp30.0024.0020.0015.006.0095.00016.399
8JuventusIta21.0022.0021.0020.004.0088.00012.813
Manchester UnitedEng19.0022.0026.0018.003.0088.00018.314
10AjaxNed27.0013.0019.0022.006.0087.00010.180
11Atlético MadridEsp20.0022.0016.0019.006.0083.00016.399
12AS RomaIta17.0011.0024.0023.003.0078.00012.813
13SevillaEsp13.0026.0019.0012.005.0075.00016.399
14Borussia DortmundGer18.0018.0022.0010.006.0074.00014.021
VillarrealEsp16.0030.0024.004.0074.00016.399
16InternazionaleIta15.0025.009.0018.006.0073.00012.813
17RB LeipzigGer5.0027.0017.0017.004.0070.00014.021
18Tottenham HotspurEng26.0016.0015.005.006.0068.00018.314
19Eintracht FrankfurtGer24.009.0028.006.0067.00014.021
FC PortoPor23.007.0023.0010.004.0067.0009.809
21BenficaPor17.0010.0010.0020.008.0065.0009.809
22NapoliIta18.0019.0010.009.008.0064.00012.813
23ArsenalEng26.0010.0023.003.0062.00018.314
24Olympique LyonFra17.0023.0021.0061.00010.466
25Shakhtar DonetskUkr10.0022.0014.006.007.0059.0005.340
Bayer LeverkusenGer11.0018.0010.0014.006.0059.00014.021
27FC SalzburgAut16.0010.007.0017.006.0056.0006.400
28AtalantaIta2.5020.0017.0016.0055.50012.813
29Dinamo ZagrebCro14.008.0017.009.006.0054.0005.030
Glasgow RangersSco5.0011.0015.0019.004.0054.0007.160
31Slavia PrahaCze14.006.0016.0010.003.0049.0005.510
32Sporting CP LisbonPor10.0010.002.5016.008.0046.5009.809
33Club BruggeBel11.008.0011.007.008.0045.0006.640
34Sporting BragaPor2.0010.009.0016.004.0041.0009.809
Red Star BelgradeSrb7.006.0010.0015.003.0041.0005.875
36FC BaselSui2.5019.002.5012.004.0040.0005.485
ValenciaEsp23.0017.0040.00016.399
38LazioIta6.004.0017.009.003.0039.00012.813
Olympiakos PiraeusGre8.0010.0010.008.003.0039.0004.945
40FC KøbenhavnDen4.0014.002.5013.005.0038.5005.045
41FeyenoordNed2.004.004.0024.003.0037.00010.180
42Stade RennaisFra11.003.005.0014.003.0036.00010.466
LASKAut2.0012.007.0015.0036.0006.400
44PSV EindhovenNed6.006.0010.0010.003.0035.00010.180
Dinamo KyivUkr11.006.0010.005.003.0035.0005.340
46Young BoysSui7.006.0011.008.002.5034.5005.485
47AC MilanIta7.0012.007.007.0033.00012.813
48AZ AlkmaarNed1.508.006.0013.004.0032.50010.180
49Zenit St. PetersburgRus10.009.005.008.0032.0005.243
50GalatasarayTur8.006.002.5015.0031.5005.020
51CelticSco6.0010.003.006.005.0030.0007.160
Lille OSCFra5.008.0017.0030.00010.466
53AA GentBel2.5010.003.0011.003.0029.5006.640
54Olympique MarseilleFra3.006.0016.004.0029.00010.466
55Malmö FFSwe7.008.002.505.003.0025.5004.250
56West Ham UnitedEng21.004.0025.00018.314
Real BetisEsp10.0011.004.0025.00016.399
PAOK ThessalonikiGre3.002.505.0013.001.5025.0004.945
FK KrasnodarRus11.006.008.0025.0005.243
60Maccabi Tel-AvivIsr2.502.008.009.002.5024.0004.650
61Istanbul BasaksehirTur2.0011.006.004.0023.0005.020
AS MonacoFra5.0015.003.0023.00010.466
Leicester CityEng10.0013.0023.00018.314
64VfL WolfsburgGer12.002.508.0022.50014.021
65Viktoria PlzenCze11.002.002.502.504.0022.0005.510
Qarabag FKAzb3.004.003.009.003.0022.0003.025
CFR ClujRom2.5010.004.003.002.5022.0003.650
Lokomotiv MoscowRus6.006.007.003.0022.0005.243
69Molde FKNor2.502.5012.002.002.5021.5005.550
70Real SociedadEsp8.009.004.0021.00016.399
Borussia MönchengladbachGer6.0015.0021.00014.021
72FC MidtjyllandDen2.502.006.007.003.0020.5005.045
73Bodø/GlimtNor2.0015.003.0020.0005.550
Partizan BelgradeSrb2.506.002.007.002.5020.0005.875
75FerencvárosHun1.006.005.003.004.0019.0003.725
Ludogorets RazgradBul4.006.003.003.003.0019.0003.750
1899 HoffenheimGer7.0012.0019.00014.021
78Sheriff TiraspolMol2.502.002.009.003.0018.5002.250
Rapid WienAut7.005.004.002.5018.5006.400
Spartak MoscowRus4.002.5012.0018.5005.243
81Wolverhampton WanderersEng16.0016.00018.314
Burnley FCEng2.502.50018.314
England18.314
83Racing GenkBel9.005.004.0018.0006.640
84Royal AntwerpBel2.508.004.002.5017.0006.640
Schalke 04Ger17.0017.00014.021
86Granada CFEsp13.0013.00016.399
GetafeEsp11.0011.00016.399
EspanyolEsp10.0010.00016.399
Spain16.399
89FenerbahçeTur8.005.003.0016.0005.020

Yorum yapın