Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Twitter, Elon Musk’ın ‘Sert’ Ültimatomunun Ardından Toplu İstifalarla Sarsıldı

Twitter, Elon Musk’ın ‘Sert’ Ültimatomunun Ardından Toplu İstifalarla Sarsıldı

Twitter, Elon Musk’ın ‘Sert’ Ültimatomunun Ardından Toplu İstifalarla Sarsıldı

Elon Musk şimdi Twitter‘da yeni bir krizle karşı karşıya çünkü bir çalışan dalgası “son derece sert” bir Twitter 2.0 ültimatomunu reddediyor veya şirketten ayrılıyor gibi görünüyor. Çalışanların “yüksek yoğunlukta uzun saatler” kabul eden bir Google formunda “evet”i işaretlemeleri için verilen son tarihten saatler sonra, çok sayıda çalışanın Musk’ın vizyonunu reddettiği görülüyor.

Tam olarak kaç çalışanın Twitter’da kalmak yerine işten ayrılmayı tercih ettiği henüz belli değil. New York Times sayının “yüzlerce” olduğunu bildirirken, diğer erken raporlar sayının daha da artabileceğini öne sürüyor. Ayrılışlar, Musk’ın Twitter’daki işlerinin yüzde 50‘sini toplu işten çıkarmalardan sonra geldi.

Twitter’da, işten çıkarmaların ilk turundan sağ kurtulan düzinelerce Twitter çalışanı veda mesajları tweetledi. Bir çalışan, Twitter ofisinde bir grup işçinin Musk’ın ültimatomu için 17:00 ET son teslim tarihine kadar geri sayımını gösteren bir videoyu tweetledi. “Hepimiz kovulmak üzereyiz,” dedi.

Diğerleri, Musk’ın politikalarını ima eden tweetler attı. Çarşamba sabahı mesajında ​​Musk, “yalnızca istisnai performansın geçme notu teşkil edeceğini” söylemişti.

Son teslim tarihi yaklaşırken, Musk’ın kaç çalışanın şirketten ayrılabileceği konusunda endişelenmeye başladığı bildirildi. Yeni bir notta, göründüğü gibi geri yürüme. Tüm uzaktan çalışmayı yasaklayan daha önceki yorumlarından bazıları, ancak yine de ekiplerindeki uzaktan çalışanlar performans göstermiyorsa yöneticileri kovacağını söyledi.

Ancak görünüşe göre imtiyaz, Twitter Platformer’dan Zoe Schiffer’daki birçok kişi için yeterli değildi. Perşembe günü Musk ve teğmenleri, kaç çalışanın Google formundaki “evet” kutusunu işaretlemeyi reddettiğini ve Twitter’ın ekstra bir önlem olarak birkaç günlüğüne ofislerine erişimi kapatacağını anlamaya çalışıyorlardı.

Ayrılmalar, geri kalan Twitter mühendislerinin hizmeti güvenilir bir şekilde çalışır durumda tutup tutamayacakları konusunda yeni soruları gündeme getiriyor. Mevcut ve eski çalışanlar, en son göçün Twitter’ın çalışma yeteneğini daha da artırabileceği konusunda şimdiden spekülasyon yapıyor, özellikle Dünya Kupası’nın başlamasına birkaç gün kaldı.

Twitter’ın artık iletişim personeli yok, ancak Musk şimdiye kadar istifalar hakkında kamuya açık bir yorum yapmadı.

Kaynak: engadget

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir