Ekonomi ve ParaHaberYaşam

Türkiye’nin En Zenginleri

Türkiye’nin En Zenginleri yazımızda Dünya ünlü ekonomi dergisi Forbes‘in yıllık açıkladığı 2018 Türkiye’nin en zenginleri ilk 10 listesini yazdık.

Türkiye’nin En Zenginleri Listesi 2018

10-Osman Kibar

Osman Kibar, biyoteknoloji şirketi Samumed’in kurucusu ve CEO’sudur. Serveti 2 milyar dolardır. Osman Kibar İzmir doğumludur. Robert koleji mezunudur. 2008 yılında kurduğu Samumed şirketi kelliği önlemede ve saçların beyazlamasını önlemede çalışmaktadır.

9-Filiz Şahenk

Filiz Şahenk, Doğuş Holding’in kurucusu Ayhan Şakenk’in kızıdır. Serveti 2.3 milyar dolardır. Doğuş holding 1951 yılında Türkiye’de kurulmuş ve Doğuş grup olarak faaliyetler göstermektedir. Doğuş grubun bünyesinde Garanti bankası, Ntv, Star Tv bulunmaktadır. Bu şirketlerin yanı sıra birçok alanda da şirketleri bulunmaktadır.

8-Suna Kıraç

Suna Kıraç, Vehbi Koç’un kızıdır. Koç Holding yönetim kurulu başkanvekilidir. Serveti 2.4 milyar dolardır. Suna Kıraç’ın ALS hastalığı bulunmaktadır.

7-Ferit Şahenk

Ferit Şahenk, Doğuş Holding’in yönetim kurulu başkanıdır. Serveti 2.5 milyar dolardır. Doğuş grubu Audi, Wolksvagen ve Lamborghini gibi araba markalarının temsilciliğini de yapmaktadır.

6-Rahmi Koç

Rahmi Koç‘un 2.6 milyar dolarlık serveti bulunmaktadır. Uzun süre Koç Holding’i yönetmiştir ve onursal başkanıdır. Şuanda aktif iş yaşamında değildir. Koç holding bünyesinde Arçelik, Beko, Aygaz ve YapıKredi gibi büyük şirketler bulunmaktadır.

5-Şarık Tara

Şarık Tara, inşaat yüksek mühendisidir. Serveti 2.7 milyar dolardır. Tara Holding’in fahri başkanlığını yapmaktadır. Enka inşaat ve Enka grubu şirketleri Tara holding bünyesinde yer almaktadır.

4-Semahat Arsel

Semahat Arsel, Suna Kıraç’ın ablasıdır. Aynı zamanda Vehbi Koç’un en büyük kızıdır. Koç Holding yönetim kurulu üyesidir. Serveti 2.8 milyar dolar değerindedir.

3-Hüsnü Özyeğin

Hüsnü Özyeğin, FİBA Holding’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Serveti 2.9 milyar dolardır. Marks&Spencer ve Finansbank bünyesindeydi.

2-Erman Ilıcak

Erman Ilıcak, Türk iş adamı ve yatırımcısıdır. Rönesans Holding’in başkanıdır. Serveti 4.1 milyar dolardır. Ted Ankara Koleji mezunu ve ODTÜ inşaat mezunudur. Rönesans holding, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden birisidir.

Ülker Reklamı 1 Nisan Mutluluk Her Yerde

1-Murat Ülker

Murat Ülker, Türk sanayici ve iş adamı olarak görev yapmaktadır. Serveti 4.4 milyar dolardır. Türkiye’nin en zengin insanı olarak kayıtlara geçmiştir. Murat Ülker, Yıldız Holding’in yönetim kurulu başkanıdır. Ülker, SuperFresh ve Aytaç gibi markalar Yıldız holding bünyesinde bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir