Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? yazımızda iyi bir Türk kahvesi yapmanın püf noktaları ve kahve telvesi kullanarak cilde peeling yapımını yazdık.

Türk Kahvesi Tarifi

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü olarak kutlanmaktadır. Osmanlıdan günümüze kadar gelen özel Türk kahvesi insanların severek tükettiği lezzetler arasında yer almaktadır. Öncelikle kahvenin taze çekilmesine dikkat edilmelidir. Kahveler kapaklı saklama kaplarında saklanmalıdır. Kahvenin tazeliğinin gitmemesi gerekir. Türk kahvesinin kalbe yararı vardır. Sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Kahvenin vücutta salgıladığı dopamin nedeniyle insanlar mutlu olur.

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı taze Türk kahvesi
  • 1 su bardağı su

Türk Kahvesi Hazırlanışı

Bir gümüş veya bakır cezveye bir su bardağı kadar soğuk su dökün. 2 tatlı kaşığı kadar taze Türk kahvesini cezveye dökün ve karıştırın. 2 fincanlık yapılacağı için 2 tatlı kaşığı kahve yeterli olacaktır. İyice kahve ve suyu karıştırın ocağa aldıktan sonra bir daha karıştırmayın. Ocakta kahve köpürene kadar kısık ateşte pişirin. Şekerli kahve yapacaklar her şeyden önce şeker ilave etmelidir.

turk-kahvesi-peeling-yapimi

Türk Kahvesinin Telvesinin Cilde Yararı

Türk kahvesinin telvesini yüzünüze sürerek peeling işlemi yapabilirsiniz. Kahvenin içinde bulunan antioksidanlar cildi güzelleştirmektedir. Ciltte bulunan lekeleri gidermede yardımcı olur, cildi gençleştirir, oluşan kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı olur.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Yorum yapın