Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Trio Mobil

Trio Mobil yazımızda hızla yazılım ve donanım alanlarında gelişmekte olan Trio Mobil şirketinin yapmış olduğu araç takip sistemini ve inovasyonların ülkeye nasıl bir katkısı olduğunu yazdık.

Trio Mobil Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemleri Kullanma

Nesnelerin internetini baz alan bir yapıda kurulmuştur. Yerel bir teknoloji firması olması da çok önemli bir durumdur. Saniye de oldukça fazla kullanılmaya başlandı yazılımlar. Bu yazılım şirketlerinden olan Trio Mobil, başlangıç olarak araç takip sistemleri uygulamasını çıkarmıştır. Kuruluşu 2011 yılıdır. 4 bin adet kurumsal müşteriye sahiptir. 50 bin aracı takip ederek raporlar hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra önümüzdeki yıllarda 7 milyar kadar nesne internette olacağı için bu sektör çok önemlidir. İnsanların ihtiyaç duydukları yazılımlar nesneler sayesinde yapılarak pratik ve akılcı çözümler getiriliyor. Başlangıç uygulaması olan araç takip sisteminde filo sahibi araçlarını kullanan kişileri rahatlıkla uygulama sayesinde izleyebildi. Bilgisayar başında araç filo yöneticisi, aracı kullanan kişinin hızını öğrenebiliyordu. Araç yakıt durumunu öğrenerek ekonomik çözümler getirilince bu araç takip sistemi sevilmeye başlandı.

Araç takip sistemi ile anlık bilgiler merkeze gönderilerek analizi yapılıyor ve raporlama yapılarak kullanıcıya nerelerden kazanç sağlanabileceği bildirmektedir. Raporları alan araç filo sahibi bunları aracı süren kişiye göstererek nerede nasıl gitmesi gerektiğini söyleyerek olumlu geri dönüşü sağlıyordu. Bunun yanında araçta bulunan teknoloji ile eğer şoför yanlış sürüyorsa aracı, onu uyaran bir mekanizma devreye giriyor ve düzgün bir şekilde yoluna gitmesini sağlıyor. Filo sahibinin artı kazancı diğer uygulamalarında çıkmasını sağladı. Şirket hem donanımsal hemde yazılımsal olarak kabiliyeti yüksek bir şirket haline gelmiştir.

Trio Mobil Sistemi

Trio Mobil Gelişimi

Türkiye’nin inovasyon yönünde ilerlemesi şu anlık normal seviyelerdedir. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği küresel Dünyada, bizimde diğer ülkelerle yarışır bir seviyeye gelmemiz için daha çok insanın teknoloji tarafına geçmesi ve eğitilmesi gerekiyor. Nitelikli iş gücü ile daha fazla teknoloji yatırımları ile her konuda teknoloji üreten bir toplum olacağızdır. Sorunlarımızı kendimizin ürettiği uygulamalar ile çözeceğiz ve yurt dışına da bu yazılımları ve teknolojileri satacağız. Trio Mobil ürünlerini yurt dışı piyasasını tanıştırmaya bu yıl başlamıştır. Avrupa’da katıldığı teknoloji fuarlarında büyük ilgi görmüştür. Yeni bir ekip kurup diğer Afrika, Asya gibi kıtalar da ki ülkelere uygulamalarının satışını yapacaktır. Geliştirdikleri ürünlerine güvenen şirket, ileri de daha da büyüyüp yazılım konusunda büyük şirketler arasına girmeyi hedefliyor. Yazılım sektörüne yapılan yatırımlar hızla karşılığını vermektedir. Yazılım dünyasında yatırım bekleyen çok fazla şirket vardır ve sizin onları desteklemenizi bekliyorlar. Yapacak oldukları ürünler ülkenin kalkınması için çok önemli olacaktır. Trio Mobil‘in Gelişimi durmadan devam edecektir.

Web site: www.triomobil.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir