İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Toys”R”Us Oyuncak Şirketi Zarar Etmeye Devam Ediyor

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi Zarar Etmeye Devam Ediyor

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi Zarar Etmeye Devam Ediyor yazımızda oyuncak denilince akla gelen en ünlü oyuncak şirketi olan Toys R Us‘ın bu yıl yaşadığı zarara çözüm aramasını ve perakende sektörünün e-ticarete karşı kaybedişini yazdık.

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi Mağazalarını Kapatmaya Hazırlanıyor

Dünyaca ünlü oyuncak devi Toys R Us, yıl sonuna doğru 9 milyon sterlinlik ek kazanç sağlamazsa, İngiltere’de bulunan 105 mağazasını kapatmaz zorunda kalacak ve 3.200 kişinin işsiz kalmasına neden olacaktır. Çocuk ürünleri satan Toys R Us, perakende satışların yanında online olarak satışlar yapmaktadır, fakat Amazon gibi online sistemleri alışverişleri son zamanlarda karşılayabilecek kapasitede olamamıştır. Yılın sonlarında yılbaşı etkinliğinde yoğun alışverişe uyum sağlayamayan şirket, gelecek yılda aynı düzeyde kalırsa daha da büyük zarara uğrayacağı tahmin edilmektedir.

Toys”R”Us Oyuncak

Alışverişler tercihlerinin büyük bir değişim gösterdiği günümüzde e-ticaret kullanan şirketlerin müşterilerin isteklerini en iyi şekilde karşılaması gerekiyor. Teknolojisi yavaş ve yeterli olmayan şirketler sadece dükkanlarda satış yaparak diğer şirketler ile yarışamamaktadır. Toys R Us, 9 milyon sterlinlik ek kazancı sağlamak için maliyetlerini düşürme kararı almıştır. Kazançlarının artmamasına bağlı olarak ilk önce İngiltere’deki 105 mağazasından 26’sını kapatabileceğini duyurmuştur. Toys R Us’ın geleceği merakla bekleniyor.

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi

Toys R Us Sistemi Bitmeye Başladı

Toys R Us, 1980-1990 yılları arasında İngiltere başta olmak üzere tüm dünyada oyuncak üreticilerin en ünlüsü olarak tanınmıştır. Özellikle filmlerinin çıkması ile kendine özgü bir çok oyuncak çıkarmış ve dünyanın her yerinde dükkanlarını açmıştır. Günümüzde ise geniş depo tarzı mağazalar artık karlı olmak için çok büyük sayılıyor ve giderleri çok fazla oluyor. Amazon, Alibaba gibi e-ticaret siteleri popülerliği ellerine aldı ve online alışverişin insanlar tarafından tercih edilmesini sağladı. Ülkemizde Sahibinden, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi e-ticaret siteleri de perakendeciliği bitirmeye başlamıştır. Müşteriler internet ortamını kullanarak istediklerini hızlı ve güvenli bir şekilde alabilmektedirler.

Dünyada perakendecilik sektörü her yıl daha fazla zarar etmektedir. Maliyetlerin artması ve satışların e-ticaret üzerinde artmaya başlaması dükkanlardan satış yapanları kötü etkilemektedir. Toys R Us UK ise son 1 yılda yarım milyon poundluk zarar etmiştir.

Toys”R”Us Oyuncak Şirketi Zarar Etmeye Devam Ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir