İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing Yüksek Performanslı Araç Konseptlerini Tanıttı

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing Yüksek Performanslı Araç Konseptlerini Tanıttı

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing Yüksek Performanslı Araç Konseptlerini Tanıttı

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing Yüksek Performanslı Araçlara İlk Bakış

Toyota, Japonya pazarı için özel bir sürüm GRMN Yaris de dahil olmak üzere 2022 Tokyo Otomobil Salonunda üç otomobil tanıttı. Çarpıcı GR GT3 konsepti,Toyota için gelecekteki bir GT3 yarış programına işaret ediyor ve çalışan bir prototip yıl sonuna kadar gelecek. bZ4X GR Sport, Toyota’nın yeni elektrikli crossover’ının daha sportif bir tasarımla nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Toyota itibarını güvenilir ve yetkin ancak özellikle heyecan verici olmayan otomobiller üzerine inşa etmiştir. Japon otomobil üreticisi, geçtiğimiz birkaç yılı bir dizi spor otomobille serisine eğlence katmakla geçirdi – uygun fiyatlı, hafif GR86, daha güçlü Supra ve sadece denizaşırı ülkelerde, dört tekerlekten çekişli ralli otomobili GR Yaris. Şimdi, 2022 Tokyo Otomobil Salonu’nda Toyota, motor sporları dünyasından hızlı aile taşımacılığına kadar sportif Toyota’ların geleceğini gösteren üç aracı tanıttı.

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing
Toyota GT3 Racing

Dramatik bir tarza sahip GR GT3 konsepti, Toyota’nın motor sporları kolu Toyota Gazoo Racing’in geleceğini önceden gösteriyor. Şu anda Toyota, GT4 spesifikasyonunda bir Supra sunuyor, ancak bu keskin görünümlü konsept, tam teşekküllü bir GT3 yarış programının ufukta olabileceğini gösteriyor. Toyota, GR GT3’ü neyin motive ettiği hakkında hiçbir bilgi vermedi, ancak GR başkanı Koji Sato, bir prototipin 2022’nin sonuna kadar çalışacağını doğruladı. Konsept, uzun bir kaput, yükselen bir arka kanat, devasa bir arka difüzör ve çok sayıda kıvrım içeriyor. Vücudu kaplayan havalandırma delikleri bulunuyor. Ayrıca ön tekerleklerin arkasından çıkan bir egzoz borusunu da izliyoruz, bu nedenle GR GT3 muhtemelen içten yanmalı.

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing
Toyota GRMN Yaris

Toyota Yaris

Toyota ayrıca, yalnızca Japonya’ya yönelik bu yükseltilmiş ralli hatchback’ten 500 adet ile GRMN Yaris‘i de tanıttı. GRMN versiyonu her zamankinden biraz daha geniş ve alçak, Toyota arka koltukları çıkararak yaklaşık 44 kilo aldı. Koltuklar, sağlamlığı artırmak için bir travers ile değiştirildi. Toyota ayrıca mekanik bir sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve revize edilmiş bir yakın oranlı şanzıman ekledi. Sürücü şimdi palete hazır Recaro kova koltuklarında oturuyor ve çatının arka kenarından büyük bir kanat tünemiş.

Toyota: Yaris, bZ4X, GT3 Racing
Toyota bZ4X

bZ4X

Son olarak, Toyota sargıları çıkardı. bZ4X, Toyota’nın yeni elektrikli crossover’ının potansiyel bir performans çeşidini öngören GR Sport konsepti. Konsept daha büyük tekerlekler üzerinde sürüyor ve karartılmış döşeme ve spor koltuklara sahip, ancak Toyota yine araba hakkında hiçbir teknik bilgi açıklamadı. GRMN Yaris yasak meyve olarak kalmaya devam edecek olsa da, bZ4X GR Sport bir üretim varyantı üretebilir, ancak GR GT3 prototipinin bu yıl piste çıktığını görmek için daha çok sabırsızlanıyoruz.

Kaynak: caranddriver.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir