Anasayfa » Araçlar » Toyota, Prius’u Çok Daha Fazla Güce Sahip Olacak Şekilde Yükseltti

Toyota, Prius’u Çok Daha Fazla Güce Sahip Olacak Şekilde Yükseltti

Toyota, Prius'u Çok Daha Fazla Güce Sahip

Toyota, Prius‘u Çok Daha Fazla Güce Sahip Olacak Şekilde Yükseltti

Toyota, Prius’u Çok Daha Fazla Güce Sahip Olacak Şekilde Yükseltti

Toyota, 2023 için şık yeni Prius‘u tanıttı. Toyota’nın tahminlerine göre 57 mpg ile tüm Prius’lar arasında en iyi yakıt ekonomisine sahip olacak. 2023 Prius hibrit ve Prius Prime plug-in hibrit de büyük beygir gücü artışları elde etti.

Toyota Çarşamba günü ikonik Prius’un yeni bir versiyonunun örtüsünü kaldırdı. Hibritin beşinci nesli, önceki modele göre daha şık ve daha güçlü. Ayrıca, Prius alıcılarının arzuladığı şeylerden daha fazlasına sahiptir: yakıt ekonomisi. Yeni Prius, önceki modelden iki inç daha kısa ve bir inç daha geniş, bu da ona daha sportif ve daha modern bir siluet veriyor. Her yönden, 2022 modelinden daha yumuşak ve daha akıcı görünüyor.

Toyota’ya göre yeni Prius, 196 beygir gücüne kadar çıkan tamamen yeni bir hibrit aktarma organına sahip. Önden çekişli versiyon, durma noktasından 100 km/s hıza 7,2 saniyede ulaşacak ve mevcut modelin 9,8 saniyeye göre %26’lık bir iyileşme elde edecek. Dört tekerlekten çekişli modeller, yedi saniyede 60 mil hıza ulaşır ve arka tekerlekleri sürmek için bir elektrik motoru kullanır. 2023 modeli, bugüne kadarki en yakıt tasarruflu Prius’tur. Toyota’nın tahminlerine göre, mevcut arabanın 56 mpg’sine göre hafif bir gelişme olan 57 mpg kombine sağlıyor.

Toyota, Prius'u Çok

Toyota ayrıca Prius’un plug-in hibrit versiyonu olan yeni ve geliştirilmiş Prius Prime’ı da tanıttı.

Plug-in hibritler, normal hibritlerden daha büyük pil paketlerine sahiptir ve yalnızca elektrik gücüyle kısa mesafeler kat edebilir. Bu genellikle onları tamamen elektrikli bir araba gibi takmayı gerektirir. Toyota, yeni Prius Prime’ın elektrik menzilini %50’den fazla artıran daha büyük bir bataryaya sahip olduğunu söylüyor. Bu, yeni bir Prius Prime satın alan kişilerin bir damla benzin kullanmadan en az 60,5 km yol alabilecekleri anlamına geliyor. Normal Prius gibi, Prius Prime da 2023 için büyük bir güç artışı elde ediyor. Giden modelden yaklaşık 100 daha fazla olan 220 beygir gücüne sahip olacak ve 6,6 saniyede 60 mil / saat hıza ulaşacak.

Hibrit araçlarda lider ve öncü olan Toyota, 1997’de seri üretilen ilk hibrit olan Prius’u piyasaya sürdü. O zamandan beri dünya çapında 20 milyondan fazla ve Kuzey Amerika’da 5 milyondan fazla hibrit sattı. Toyota, yeni Prius’un fiyatını ve satış tarihini 2022’nin sonlarında açıklayacak.

Toyota, Prius’u Çok Daha Fazla Güce Sahip Olacak Şekilde Yükseltti-Kaynak: businessinsider

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir