Anasayfa » Araçlar » Toyota, Hybrid Max Powertrain ile Grand Highlander SUV’u Onayladı

Toyota, Hybrid Max Powertrain ile Grand Highlander SUV’u Onayladı

Toyota, Hybrid Max Powertrain ile Grand Highlander

Toyota, Hybrid Max Powertrain ile Grand Highlander SUV’u Onayladı

Toyota, Hybrid Max Powertrain ile Grand Highlander SUV’u Onayladı

Toyota, 8 Şubat’ta Chicago Otomobil Fuarı’nda tam olarak tanıtmayı planladığı yeni Grand Highlander SUV’nin varlığını doğruladı. Üç sıralı SUV, orta boy üç sıralı Highlander ile daha büyük, gövde-üstü tam boy Sequoia arasındaki boşluğu muhtemelen dolduracak. Özellikle Grand Highlander, 340 beygir gücünde bir kurulum öneren en üst düzey Crown sedan ile aynı Hybrid Max rozetini takıyor.

Görünüşe göre Toyota, Grand Cherokee L ve Grand Wagoneer L gibi SUV’lerin büyütülmüş versiyonlarını çevreleyen heyecana, Highlander’ın kendi süper boyutlu versiyonunu yaparak katılmak istiyor. Tahmin ettin, Grand Highlander. Mevcut Highlander, hibrit formda etkileyici yakıt ekonomisine sahip olmakla birlikte, Kia Telluride, Volkswagen Atlas ve Chevy Traverse gibi rakiplerin üçüncü sıradaki alanıyla rekabet edemiyor. Toyota, Grand Highlander’ı “nihai yol gezisi aracı” olarak tanımlıyor ve bu da artan diz mesafesi ve kargo alanı anlamına geliyor. Yeni üç sıralı SUV’nin ilk tanıtım fotoğrafı, arka tasarımın nasıl görüneceğine dair bize bir fikir veriyor.

Grand Highlander Platinum’un en üst düzey Crown sedan ile aynı güçlü aktarma organlarına sahip olacağını gösteren Hybrid Max rozeti bizi özellikle heyecanlandırıyor. Bu arabada, turboşarjlı 2.4 litrelik sıralı dört gaz motoruna sahip hibrit kurulum, birleşik 340 beygir gücü ve 400 pound-feet tork üretiyor. Toyota, Grand Highlander’ın mevcut aktarma organları hakkında herhangi bir bilgi vermedi, ancak Highlander tabanından standart 265 beygir gücündeki turbo-dört, bu yeni modele de taşınacak.

Arabayı biraz daha fazla ortaya çıkarmak için fotoğrafın üzerine yerleştirilmiş bazı gölgeleri geri çekmeyi başardık. Artırılmış görünürlük, mevcut Highlander’a benzer köşeli bir stil gösteriyor, ancak aynı zamanda standart versiyonda bulunmayan bir çift yuvarlak egzoz ucunu da içeriyor. Arka farlar “C” şeklini alır ve yeni bir ışık çubuğu rüzgarlığı kaplar.

Fiyatlandırma veya Grand Highlander’ı ne zaman yolda görmeye başlayacağımız hakkında başka bir bilgimiz yok, ancak Toyota’nın 8 Şubat’ta Chicago Otomobil Fuarı’nda SUV’u tam olarak tanıtmayı planladığını biliyoruz.

Kaynak: caranddriver

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir