HaberYaşam

Toki’nin Kayaşehir Projesi

Toki‘nin Kayaşehir Projesi yazımızda Toki’nin orta gelir grubu için yapmış olduğu konutların kura ile satılacak başlangıcını, fiyat ortalamasını ve konutların konseptini yazdık.

Toki’nin Kayaşehir Projesi İçin Başvurular 5 Eylül 2017’de Başlıyor

1892 konutluk sosyal yaşam projesini Toki, 5 Eylül 2017 tarihinde kayıtları alarak satışa çıkaracaktır. Kayıtlar 20 Eylül’de sona erecektir. 4 Ekim tarihinde ise kura ile evleri satacaktır. Toplamda 3 bin konutluk alanda hak sahiplerine verilen konutlar dışında geriye kalan daireler satışa sunulacaktır. Mahalle konsepti ile inşa edilen evler alıcılarını beklemektedir. Toki’nin evlerine başvuru yapacak kişilerde aranan en önemli kriter hiç ev sahibi olmamasıdır. 2 yıl İstanbul’da yaşama şartı ve 18 yaşından büyük olma şartı vardır. Bu 3 şartı sağlayan kişiler Toki’nin Kayaşehir’deki konutlarının kura çekimine katılabilirler. Ev sahibi olmak isteyenler Bankaya 5 bin TL yatırdıktan sonra kura çekimine katılabilirler. Kura da ev kişiye çıkarsa ödemiş olduğu ücret toplam ev ücretinden düşülecektir eğer ev çıkmaz ise yatırılan para 1 hafta içerisinde kişinin hesabına yatırılacaktır. Başakşehir’in gelişmesinde etkili olacak bir proje daha hayata geçiriliyor.

Toki'nin Kayaşehir Projesi Detayları 2017
Kayaşehir

Kayaşehir’de Konut Fiyatları

Kayaşehir’de 1+1, 3+1 daire tiplerinin olduğu evlerde ağırlığı 2+1 evler oluşturmaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakasında Başakşehir İlçesinde oturmak isteyenler bu projeye katılabilirler. Konut fiyatları en düşük 144 bin TL’den başlayıp en düşük taksit ücreti ise 603 TL‘dir. En yüksek ödeme taksiti 3+1 için 2.983 TL olarak belirlenmiştir. En yüksek konut ücreti ise 477 bin lira olarak belirlenmiştir. Dikey mimari yerine yatay mimari ile yapılan yapılar, mahalle kültürünün yeniden canlanması için yapılmıştır. Mahalle ve semt kültürünü arayanlar için ideal bir yaşam alanı olacaktır. Ev satışlarında en düşük peşinat 36.000 TL iken en yüksek peşinat 191.000 TL olarak düzenlendi. Bu bölgede yapılan ve yapılacak olan konut projeleri bölgeyi yükseltecektir. Kayaşehir’deki proje orta gelire yönelik düzenlenirken yüksek gelir grubu içinde yapılar yapılmaktadır.

Kayaşehir’deki Dükkanların Satışı

Kayaşehir’de bulunan dükkanlar ihale ile satılmıştır. Binaların altlarında bulunan küçük çaplı dükkanlar mahalle konseptini yansıtacak büyüklükte olmuştur. Ufak esnaflar, Kayaşehir’de ev alacak ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kentsel dönüşüm ile birlikte daha sağlam binaların yapılması gelecek olan afetlere karşı en iyi önlem olacaktır. Sağlam binalar yapmak insanların can güvenliği açısından çok önemlidir.

Toki’nin Kayaşehir Projesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir