AraçlarNasıl YapılırSeyahatYaşam

TikToker Olan Sarah Hall, 21.000 Dolarlık Minibüsü Şık Bir Vahaya Dönüştürdü

TikToker Olan Sarah Hall, 21.000 Dolarlık Minibüsü Şık Bir Vahaya Dönüştürdü

TikToker Olan Sarah Hall, 21.000 Dolarlık Minibüsü Şık Bir Vahaya Dönüştürmeyi Başardı

Bir TikToker, dönüştürülmüş kargo minibüsünü gösterdikten sonra viral oldu. Sarah Hall, dönüştürülmüş aracıyla seyahat eden bir arp sanatçısıdır. 21.000 dolarlık minibüsü “evden uzakta bir eve” dönüştürmek amacıyla satın aldığını söyledi. Mart 2021’de Sarah Hall, hayalindeki mobil vahaya dönüştürmeyi planlayan yaklaşık 21.000 $ karşılığında bir minibüs satın aldı.

TikToker Olan Sarah Hall, 2015 Ram ProMaster 3500 üzerinde çalışmaya eve götürdüğü gün başladığını söyledi. Yaklaşık 78 metrekarelik minibüsün bir eko-dizel motoru vardı ve zaten 92.000 mil üzerindeydi.

Hall, “Liseden beri DIY karavanlarla dolu bir Pinterest panosuna sahibim” dedi. “Yani hep aklımdaydı.” COVID-19’un hızlı bir şekilde ortadan kalkmadığını ve işinin ve okulunun çoğunun sanal ortama geçiş yaptığını anlayınca, bu “dev proje” için gereken zamana yatırım yapabileceğine karar verdi. Hall, bitmiş halini TikTok’ta takipçileriyle paylaştı ve videolarından biri o zamandan beri 15,4 milyon görüntüleme ile viral hale geldi. Maliyetinin 25.000 dolar civarında olduğunu ve neredeyse tamamen kendisinin yaptığı yenilemeyi tamamlamasının beş aydan biraz fazla sürdüğünü söyledi.

Hall, “Araştırmam temelde birçok YouTube videosu, diğer kamyonet cankurtaranlarından bloglar, ürün incelemeleri ve tüm farklı üretici bileşenlerinin özelliklerini gözden geçirerek düzenime istediğim her şeyi nasıl sığdıracağımı bulmaktı” dedi. Ailesinin ve arkadaşlarının yardımını aldığı tek zaman, pencereleri takmak veya çatıya güneş panelleri takmak gibi ağır işler içindi.

TikToker Olan Sarah Hall, 21.000 Dolarlık Minibüs
Eski ve Yeni Minibüs

Hall’un öncelik verdiği bazı özellikler vardı, tıpkı banyosunda olduğu gibi

“Kesinlikle kalıcı bir duş istediğimi biliyordum!” Hall: “Bazı minibüslerde açılır duşlar, dış mekan duşları ve banyo yapmak için her türlü yaratıcı yöntem bulunur, ancak kalıcı bir yerleşik duş istediğimi biliyordum.” Dikey bir kutuya geri çekilen ve onu bir cep kapısı gibi gösteren kendi kendini kuruyan ve kendi kendini temizleyen bir duş kapısı satın aldı. Hall, kalıp üretimini sınırlamak için geri çekilirken suyu uzaklaştıran, yüksekliği boyunca bir silecek olduğunu söyledi. Aynı şeyi tuvalet konusunda da hissetti ve “mutfak lavabomun altından plastik bir klozet çıkarmak istemediğini” söyledi.

TikToker Olan Sarah Hall, C-Head kompost tuvalet katı atık kokusunu maskelemek için hindistancevizi kabuğu veya talaş gibi bir lif ortamı kullandı. Sıvılar tipik olarak bir şişeye veya sürahiye ayrılır, ancak Hall sistemi, sıvının doğrudan minibüsünün altına yerleştirdiği atık su deposuna akmasını sağlayacak şekilde değiştirdi. “Orada, kullanılan tüm duş ve lavabo suyuyla karışmış durumda” dedi. “Sıvı atık temelde sterildir ve seyreltildiğinde gerçekten harika bir gübre olur! Böylece, biyolojik olarak parçalanabilen sabunlar ve şampuanlar kullandığınız sürece tankı hemen hemen her yere sorumlu bir şekilde boşaltabilirsiniz.”

Hall, tüm projenin en zorlu kısmının duş olduğunu söyledi.

“Su geçirmez hale getirmek bir acıydı ve işe yaramayacak gibi göründüğü ve gerçekten vazgeçmek istememe neden olan noktalar vardı” dedi. “O yarı inşa edilmiş duşta pek çok kez ağladım.” Hall, takipçilerini TikTok videolarından birinde duşu nasıl inşa ettiğini anlatıyor. Yapımın her aşamasında banyosunu sergiliyor ve duvarlardaki metro fayanslarının aslında yapışkan levhalar olduğunu açıkladı.

Hall ayrıca ankastre set üstü ocak istediğini biliyordu.

Hall, diğer DIY’cilerin minibüslerinde gördüğü kamp ocakları veya gaz brülörleri yerine, iki brülörlü elektrikli modeli mutfak tezgahına yerleştirerek daha kalıcı görünümlü bir set üstü ocak yapmayı başardı.

TikToker Olan Sarah Hall Minibüs
Minibüs İçi

Projeye net bir planla girdi ve mümkün olduğunca “evden uzakta bir ev” gibi hissetmesini istedi

Artık bittiğine göre, en çok sevdiği şeyin ne kadar geniş ve parlak hissettirdiğini söyledi.

Hall, “Satın aldığımda boş minibüse ilk adım attığımda tamamen panikledim” dedi. “Hiçbir şey sığacak gibi görünmüyordu! Ama şimdi işim bittiğinde, minibüsün içi birkaç metre kare büyümüş gibi geliyor!” Süreci net bir şekilde başlatmak yardımcı olurken, Hall ayrıca bazı son dakika eklemeleri yapacak kadar açık fikirliydi.

“Çerçeveyi oluştururken yatak alanına kendiliğinden küçük bir çamaşır kapağı ekledim” dedi ve “kirli kıyafetleri aradan çıkarmak gerçekten çok faydalı oldu!” Onu, minibüsün arkasındaki tankların ve elektrik kutularının üzerinde yükselen tam boy yatağının tabanına yerleştirdi. Şaşırtıcı bir şekilde, elektrik işi yapmanın kolay olduğunu söyledi – nasıl çalıştığını anladıktan sonra. Hall, “Yapmaktan gerçekten korktuğum tek şey buydu” dedi. “Kendime elektrik vereceğime ikna olmuştum.” Göz korkutucu bir görev olsa da, araştırmasını yapıp her şeyin nasıl çalıştığını öğrendiğinde, bir araya getirmenin o kadar da zor olmadığını söyledi.

TikToker Olan Sarah Hall, minibüsün en önemli bileşenlerinden birinin, kendisini haftalarca ayakta tutabilmesi için “kendi kendine yeten” bir şekilde inşa etmesi olduğunu söylüyor. “Çatıda devasa bir pil bankası olan bir sürü güneş panelim ve minibüste birleşik 45 galonluk tatlı su deposu var” dedi. “Birkaç hafta boyunca hiçbir yerin ortasında oturabilir ve iyi olabilirim.”

Hall, kompost tuvaletinin de bunda büyük bir etken olduğuna dikkat çekerek, “Ayrıca herhangi bir lağım suyum da yok, bu yüzden atık deposu dolduğunda yetkili çöplük yerleri bulmaya bağlı değilim” dedi.

Minibüsü elektrik veya su için herhangi bir bağlantı gerektirmediğinden, park edecek yer bulması nispeten kolay olduğunu söyledi. Hall şimdilik “Mümkün olduğunca Kuzey Amerika’yı” dolaşmayı planlıyor. “Sonunda,” dedi, “onu Avrupa’ya göndermek istiyorum.”

Minibüs
Minibüsle Seyahat

TikToker Olan Sarah Hall, seyahat ederken güvende olmanın anahtarının her zaman çevresinden haberdar olmak olduğunu söyledi

“Gece kalmayı planladığım her yere, durumu fark edecek kadar erken gelirim,” dedi, “ve eğer rahatsız hissedersem, ayrılıp başka bir yer bulurum.” Hall, elektrik veya su bağlantısına ihtiyaç duymayan gezginler için çok sayıda ücretsiz park yeri ve kamp yeri olduğunu söyledi. Bazılarını Arazi Yönetimi Bürosu aracılığıyla, bazılarını da çevrimiçi ağlar aracılığıyla bulduğunu söyledi. “Ayrıca, kampçılar ve karavanlar için bir gecelik konaklamalar sunan çok sayıda turistik yerin/işletmenin bulunduğu Harvest Hosts adlı bir sitenin üyesiyim” dedi.

Ancak, yalnız bir kadın gezgin olmanın ek bileşeni, Hall’ın kesin olarak farkında olduğu bir şeydir.

“Yalnız seyahat eden çoğu kadın kadında olduğu gibi (bu bizim endişelenmemiz gereken bir şey olduğu için üzücü, ama yalnız erkekler değil) sosyal medyada nerede olduğumu, ayrıldıktan sonra paylaşmıyorum ve asla nerede olduğumu söylemiyorum. gidiyorum” dedi. Hall, minibüsünün içine ve üzerine, alarmlar ve video kameralar, ekstra güçlendirilmiş kilitler ve kendi kişisel koruması için öğeler dahil olmak üzere çeşitli güvenlik özellikleri yerleştirdi.

TikToker Olan Sarah Hall, 21.000 Dolarlık Minibüsü Şık Bir Vahaya Dönüştürdü-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir