TikTok CEO'su Shou Zi Chew ve Vivian Kao Met Gala

TikTok CEO’su, Çalışanlarını Yeterli Reklam ve E-ticaret Satışı Yapmamakla Suçladı

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

TikTok CEO’su, Çalışanlarını Yeterli Reklam ve E-ticaret Satışı Yapmamakla Suçladı

TikTok CEO’su, Çalışanlarını Yeterli Reklam ve E-ticaret Satışı Yapmamakla Suçladı

Financial Times’ın haberine göre TikTok CEO’su, yeterli reklam ve e-ticaret satışı yapmamakla çalışanları suçladı. Ancak TikTok’taki kaynaklar, FT’ye firmanın harcamalarının düşük reklam geliri için kısmen sorumlu olduğunu söyledi. TikTok çalışanları, firmanın yüksek maaşlar ve pahalı partilere para yaktığını söyledi.

Financial Times’a Çarşamba günü yayınlanan bir raporda kaynaklar, TikTok’un küresel reklam geliri hedefini düşen satışlara yanıt olarak yaklaşık 2 milyar dolar azalttığını söyledi.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew, çalışanları düşük performansla suçlarken, kaynaklar Financial Times’a şirketin şişirilmiş maaşlar ve havalı partiler için nakit yakma konusunda da hatalı olduğunu söyledi.

Financial Times’a konuşan dört kaynağa göre, revize tahmin, Chew’in çalışanları, sosyal platformun kârının büyük kısmının geldiği reklam ve e-ticarette satış eksikliği için çağrıda bulunduktan sonra eylül sonu geldi.

Ancak kaynaklar, TikTok’un rakiplerinden yetenek avlamak için alt düzey çalışanlara altı haneli maaşlar teklif ettiğini iddia ederek, ByteDance’in sahip olduğu şirketin de düşük projeksiyondan sorumlu olduğunu söyledi.

TikTok Z Kuşağı

Büyük sosyal etkinliklere harcama yapmak, TikTok’un gelir hedeflerine ulaşmak için mücadele etmesinin bir başka nedeni olabilir.

TikTok’un bütçelerini bilen iki kaynak FT’ye, şirketin İspanya’da düzenlenen “Evolve” adlı dahili bir etkinliğe 2,9 milyon dolar harcadığını söyledi.

FT’ye göre, şirketin lüks mekanlarda ve otellerde düzenlenen etkinliklere katılmak için dünya çapında ekipler gönderdiği de iddia ediliyor. Eylül ayı sonlarında Avrupalı ​​personel, Barselona yakınlarındaki bir şehirde bir partiye akın etti. FT’nin bildirdiğine göre, bir ay sonra ABD satış ekibi New Orleans’a uçtu ve Ekim ayının sonunda Latin Amerika ekibi Sao Paulo’ya gönderildi.

TikTok’un genel kazancı artmaya devam etse de platform bu yıl öngörülen reklam geliri hedeflerini tutturmakta zorlandı. Güncellenen projeksiyon, 10 milyar dolarlık gelir öngörüyor, bu da orijinal gelir hedefi olan 12 milyar dolardan 14,5 milyar dolara %30’luk bir düşüş.

Değişiklikler, şirketlerin bir pazar düşüşüne hazırlanmak için reklam bütçelerini kesmeye başlaması ve Meta ve Snap gibi rakiplerin maliyetleri düşürmek amacıyla toplu işten çıkarmalar başlatmasıyla ortaya çıkıyor.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir