Yaşam

The Walking Dead’in Son Bölümlerinde Daha Akıllı Bir Zombi Türü Tanıtılacak

The Walking Dead’in Son Bölümlerinde Daha Akıllı Bir Zombi Türü Tanıtılacak

The Walking Dead'in Son Bölümlerinde

The Walking Dead’in Son Bölümlerinde Daha Akıllı Bir Zombi Türü Tanıtılması Bekleniyor

“The Walking Dead”in son bölümlerinde daha akıllı bir zombi türü tanıtılacak. Showrunner Angela Kang, SDCC’de basına, birinci sezondaki bazı yürüyüşçüler için bir geri dönüş olduklarını söyledi. Zeki olmasına rağmen, sezonlar önce tanıtılması gereken bir şey ve gelecekteki yan ürünlere hizmet etmek için eklenmiş gibi hissettiriyor.

” The Walking Dead ” bu sonbaharda sekiz bölümden oluşan son dizisi için TV’ye döndüğünde, nihayet dizinin birinci sezondaki en büyük zombi komplo deliklerinden birine hitap edecek. Şovun ilk sezonunda bir daha asla referans alınmayan kayaları toplayan, kapıları kıran ve merdivenleri tırmanmaya çalışan daha akıllı yürüyüşçülerin nesi vardı?

Gösterinin, San Diego Comic-Con basın toplantısında, gösteri sorumlusu Angela Kang ve oyuncu kadrosuna, gösterinin en yeni fragmanının sonunda alay edilen daha yeni bir ölümsüz türü hakkında sorular soruldu. Kang, eklemelerinin rastgele olmadığını ve şovun en başından itibaren bağları olacağını söyledi.

Kang basına verdiği demeçte, “Aylıklarla ilgili olarak, bazı açılardan ‘The Walking Dead’in ilk sezonunda gördüğümüz bazı yürüyüşçüler için bir geri dönüş olduğunu düşünüyorum, ancak herkes bu yürüteçlerle hiç karşılaşmadı” dedi. “Neredeyse sadece bölgesel olan bir varyantmış gibi.”

Gösterinin son sekiz bölümünün daha hızlı bir ölümsüz türü tanıtması bekleniyor. Gösterinin San Diego Comic-Con’da ilk kez yayınlanan son fragmanında Aaron (Ross Marquand), duvarlara tırmanabilen ve kapıları açabilen yürüyüşçülerin hikayelerini duyduğunu söyledi. Daha sonra bir çitin üzerinden geçmekte olan bir yürüteç alayı görüyoruz.

The Walking Dead'in Son Bölümlerinde Maggie
Maggie (Lauren Cohan)

‘TWD’ evreni, Aralık 2021’de bir spin-off şovunda farklı bir yürüyüşçü türünü ima etti

Eklemeleri tamamen şok edici değil. “Walking Dead” evreni, yakın zamanda, daha hızlı yürüyenlerin farklı bir türü fikrini ortaya attı. Geçen Aralık ayında yayınlanan “The Walking Dead: World Beyond”un dizinin finalini izleyen beş dakikalık bir koda sahnesinde, “TWD” sezonunun Hastalık Kontrol Merkezleri virologu Dr. Edwin Jenner (Noah Emmerich) bir “varyant kohortundan” bahsetti. ABD’de henüz görmediği.

İzleyiciler daha sonra vurularak öldürülen bir kadının görmeye alıştığımızdan daha hızlı yeniden canlandığını görüyorlar. (Tipik olarak, bir kişinin zombiye dönüşmesi birkaç saat veya daha uzun sürer). Zombileşmiş kadın, hayranların evrende alışkın olduklarından daha hızlı ve daha agresif görünüyordu.

En endişe verici şey, kadının kafasından vurulmasına rağmen yeniden canlandırılmasıydı. Genellikle “TWD” evreninde biri kafasından vurulduğunda ölür ve zombileşmez. Mermi kadının beynini uygun bir şekilde ıskalamadıkça, “TWD: World Beyond” koda, öldürülmesi çok daha zor olan ya da basitçe ölmeyen bir tür ölümsüz olduğunu öne sürdü.

O zamanlar, “TWD” evren şefi Scott M. Gimple, Insider’a yürüteç için süper güçlü olmayan, ancak farklı bir şey söyledi. görebiliyordu.”

The Walking Dead'in Son Bölümlerinde Negan
Negan (Jeffrey Dean Morgan)

Bu akıllı yürüyüşçüler, dizinin son bölümlerinde bir dipnot olarak değil, yıllar önce tanıtılmalıydı – The Walking Dead’in Son Bölümlerinde Olacaklar

Basın toplantısı sırasında Kang, yeni fragmanda alay edilen yürüyüşçülerin Daryl ve hayatta kalanların geri kalanını tetikte tutacağını da sözlerine ekledi.

Kang basına verdiği demeçte, “Ne zaman kurallarda bir değişiklik olsa, insanlarımızın oyunlarında çok daha fazla olması gerektiği anlamına geliyor çünkü hayatta kalmak için kullandıkları yöntemlerin aynı şekilde çalışmadığını fark ediyorlar” dedi. “Hayatta kalanlarımız, çok, çok akıllı oldukları için buna uyum sağlamaya çalışacaklar. Ama bu, uğraştıkları birçok çatışmadan sadece biri olacak.”

Grubun son sekiz bölümünde tanıtılması için başka bir yeni tehdide ihtiyacı yok gibi. Gösterinin ayrıca devasa Commonwealth hikaye çizgisini çizgi romanlardan tamamlaması gerekiyor.

Daha akıllı zombi alt planı, AMC serisine özgüdür.

Bir yandan, diziyi düzenli olarak yeniden izleyenler veya ilk sezonu tekrar ziyaret edenler için akıllıca bir düzeltme ve eski showrunner Frank Darabont’un diziyle tanıştırdığı walker’lar ile hayranların aşina olduğu daha uysal olanlar arasındaki gözle görülür farklılığa sonraki sezonlarda dikkat çekiyor.

Kang, dokuzuncu sezonda showrunner olarak “TWD”yi devraldığından beri, geçmiş sezonlardan şimdiki anları düzene sokmak için başka akıllı yollar buldu. Son zamanlarda, dizi, İngiliz Milletler Topluluğu lideri Pamela Milton ile İskenderiye’nin eski bir lideri arasında çizgi romanların asla yapmadığı akıllı bir siyasi bağlantı kurdu.

Bununla birlikte, sezonun 24 bölüm uzatıldığı “The Walking Dead”in en sonunda daha akıllı yürüyüşçülerin tanıtılması, bazı izleyicilerin bu tehdidin neden oyunda bu kadar geç tanıtıldığını merak etmelerine neden olabilir

Sonunda birinci sezonda bazı kayaları parçalayan yürüyüşçülere hitap etmenin akıllıca bir yolu olsa da, daha akıllı zombiler şovun yıllar önce işleri sarsmak, diziyi tazelemek ve ölümsüz hissi tehdidini aynen böyle korumak için yapmayı düşünmesi gereken bir şeydi.

Bunun yerine, 2 Ekim’de başlayan şovun son sekiz bölümüne girerken, daha akıllı yürüyüşçülerin eklenmesi, bir geri dönüş yapmak ve şovun başladığı yere saygı göstermekten daha çok, dizinin yakında çıkacak birçok dönüşü için bir şeyler ayarlamakla ilgili gibi görünüyor. Daryl, Negan ve Maggie ile Rick ve Michonne etrafında dönenler de dahil olmak üzere diziye etki edecek.

Basın toplantısında dizinin kesin bir kapanışı olup olmayacağını veya dizinin birçok yan ürününe girerken daha açık uçlu olup olmayacağını sorduğunda Kang bize şunları söyledi: “Hedef, hiçbir yan ürün olmasa bile, gösteriye bir kapanış varmış gibi hissederdim.”

Kang, “Gösterinin kendi sona ermesi gerekiyor, ancak hayatta olduğu gibi ve hatta çizgi romanın sonunda olduğu gibi kapılar açık bırakılıyor” dedi. “Ekranda anlattığınız hikaye bittiğinde her zaman devam eden bir hikaye vardır.”

The Walking Dead’in Son Bölümlerinde Daha Akıllı Bir Zombi Türü Tanıtılacak-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir