Bilim ve TeknolojiYaşam

Teknoloji Devlerinin Patronları Hangi Akıllı Telefonları Kullanıyor?

Teknoloji Devlerinin Patronları Hangi Akıllı Telefonları Kullanıyor?

Teknoloji Devlerinin Patronları Hangi Telefonları Tercih Ediyor?

Ünlülerin gerçekten onayladıkları markaları kullanıp kullanmadıklarını hiç merak ettiniz mi? Bazen, dünyanın kullandığı tüm teknolojiden sorumlu olanların, gerçekten de bunu kendilerinin kullanıp kullanmadığını merak etmiyor musunuz?

Tesla CEO’su Elon Musk hangi arabaları kullanıyor? Jeff Bezos, hava durumunu öğrenmek için Alexa’ya mı bağlı? Bill Gates’in favori İşletim Sistemi nedir? Mark Zuckerberg veri gizliliğini nasıl koruyor?

Hepimiz teknoloji honcholarının kişisel yaşamlarına bir göz atmak isteriz, ancak tüm bilgiler kamuya açık değildir.

Her ne kadar teknoloji milyarderleri arada bir hangi marka akıllı telefonları kullandıklarına dair küçük ayrıntılar paylaşsalar da, aynısını kullanıp kullanmadığınızı merak edersiniz, değil mi?

1976 ve 1977 Yıllarını İçeren Bilgisayar Teknolojisi
Bill Gates

Teknoloji Devlerinin Patronları: Bill Gates

Android ile Microsoft’un yazılımı arasındaki entegrasyonlar göz önüne alındığında, Gates’in cihazlarının çoğu öncelikle Android cihazlardır.

Ancak Microsoft’un kurucu ortağı, herhangi bir nedenle kullanmak istemesi durumunda bir iPhone’u el altında bulunduruyor. Ancak diğer zamanlarda günlük bir Android cihazı vardır.

Kullandığı iPhone cihazının eski olduğu söyleniyor (yakın zamana kadar iPhone 5S) ve bunu yalnızca iPhone kullanmanın bir Android cihazla yapabileceği farkı takip etmek için kullanıyor.

Teknoloji Devlerinin Patronları Jeff Bezos
Jeff Bezos

Jeff Bezos

Amazon sahibi ve kurucusu 2012 yılında bir Blackberry telefonu kullanmıştı ve en son Amazon’un Fire Phone ürününü piyasaya sürmeden önce bir Samsung ahize kullanırken görülmüştü. Şu anda hangi telefonu kullandığı bir sır.

Senden Bir Şey Olmaz-Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk

Tesla CEO’su hiçbir zaman belirli bir telefon markasını kullandığını açıkça kabul etmese de, röportajları sırasında birçok kez iPhone veya iPad’den bahsetti. Bundan sadece, hangi sürüm olursa olsun, aslında iPhone’un hayranı olduğunu anlayabiliriz.

Snapchat Uygulamasının Piyasa Değeri
Evan Spiegel

Evan Spiegel

Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel aynı zamanda bir iPhone kullanıcısıdır. Mevcut cihazı henüz bilinmemekle birlikte, çok uzun zaman önce, cihazlarına çok dikkat ettiği için iPhone’u için bir kılıf kullanmadığını ortaya çıkardı.

Teknoloji Devlerinin Patronları Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Ama tabii ki Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg iPhone kullanıyor ve birçok Apple yöneticisiyle olan kişisel bağlantısı nedeniyle zaman zaman Apple’dan ücretsiz iPhone’lar aldığına inanılıyor. Dünyanın en zengin sosyal medya platformlarının CEO’sunun gerçekten bu bedavalara ihtiyacı olup olmadığını merak ediyoruz.

Google, Amazon ve Apple Tim Cook
Apple CEO’su Tim Cook

Tim Cook

Bunu tahmin etmek için ödül yok! Apple’ın CEO’su, genel olarak iPhone ve Apple ürünlerinden başka bir şey kullanmaz. Birkaç kez halka açık yerlerde en yeni iPhone’ları kullanırken tespit edildi. Bu, kişinin kendi ürünlerine olan inancının gerçek bir testidir! Ancak Tim Cook’un bizim düşündüğümüz Android telefonlar hakkında ne düşündüğünü bilmek ilginç olurdu.

Teknoloji Devlerinin Patronları Larry Page ve Sergey Brin
Larry Page ve Sergey Brin

Larry Page ve Sergey Brin

Google’ın kurucu ortakları çeşitli Android telefonlar kullanıyor. Sergey Brin’in bir Nexus telefonu vardı, ancak şimdi Google Pixel’i taşıması muhtemel. Ancak Larry’nin taşıdığı ilk telefon bir Blackberry’ydi. Muhtemelen bir Stanford EE380 versiyonu. Yine de iPhone’da ne düşündüklerini merak ediyoruz.

Teknoloji Devlerinin Patronları Travis Kalanick
Travis Kalanick

Travis Kalanick

45 yaşındaki Uber’in kurucu ortağı ve eski CEO’su, sık sık halka açık yerlerde kullanmak için iPhone’unu çıkardığı görüldü.

Google Ceo'su Sundar Pichai-2015
Google Ceo’su Sundar Pichai

Teknoloji Devlerinin Patronları: Sundar Pichai

Google CEO’su Sundar Pichai ilk akıllı telefonunu 2006’da ve ilk telefonu Motorola StarTAC’ı 1995’te satın aldı.

2015 röportajında ​​Pichai, evinde yaklaşık 20-30 telefon olduğunu söylemişti. Bu telefonların çoğunun veya tamamının Google tarafından yapıldığını tahmin ediyoruz, özellikle de diğer markalar söz konusu olduğunda gizlilik konusundaki endişelerini zaman zaman dile getirdiğinden.

Teknoloji Devlerinin Patronları Hangi Akıllı Telefonları Kullanıyor? Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir