Anasayfa » Yaşam » TEKNOFEST 20 Eylül’de 3.Havalimanında Düzenlenecek

TEKNOFEST 20 Eylül’de 3.Havalimanında Düzenlenecek

TEKNOFEST 20 Eylül

TEKNOFEST 20 Eylül’de 3.Havalimanında Düzenlenecek yazımızda ülkemizin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinin içeriğini, neler yapılacağını ve adresini yazdık.

TEKNOFEST

TEKNOFEST, 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde 3. Havalimanında düzenlenecektir. Uluslararası festival olma özelliğine sahiptir. Türkiye tarihinin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST oldukça kapsamlı yapılacaktır. İçerisinde 14 farklı yarışma düzenlenecek, bu yarışmalarda ülkenin geleceği için yararlı olacak önemli teknolojiler kullanılacak. Bu yarışmalar içinde ilk defa düzenlenecek olan roket yarışması ve savaşan İHA’lar yarışması yapılacaktır. İnsanlık yararına teknoloji yarışması, Robotlarla yarışmalar düzenlenecektir. Yapay zeka burada da yarışma konusu olacak. Bu yarışmalara 2 binin üzerinde takım başvurdu. Bu takımlardan ön kabul alan 700 takım diğerleriyle birlikte yarışmalar yapacak.

Festival kapsamında dünyanın en büyük drone şampiyonası yapılacak. Drone şampiyonasında 25 farklı ülkeden 65 yarışmacı zorlu yarışlar yapacak. Siber güvenlik yarışmasına da 132 farklı ülkeden beyaz şapkalı hackerlar katılacak. Festivalde havacılık gösterileri olacak. Gösteriyi Solotürk ve Türk Yıldızları gerçekleştirecektir. Milli araçlar atak helikopteri ve Hürkuş’un gösterileri yapılacak. Festivalde paraşüt gösterileri yapılacak. Girişimcilerin buluşma yeri olarak 100 tane yabancı ve 100 tane yerli girişimci festivalde yerlerini alacaktır. Girişimciler yatırımcılarla buluşacak ayrıca teknoloji firmaları deneyimlerini burada sergileyecektir. Havacılığa ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir festival.

TEKNOFEST 20 Eylül

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı (İGA / İstanbul Grand Airport) yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Toplumun her kesimine hitap eden farklı aktiviteler yer alacak.

Festivalde;

  • Ortaokuldan yüksek öğrenim mezunlarına kadar geniş bir yaş aralığına hitap eden ve yarışmacıların teknolojik ürünler tasarlayıp geliştirecekleri teknoloji yarışmaları,
  • Her yaş gurubundan izleyiciye hitap eden havacılık gösterileri,
  • Çocuk ve gençlere yönelik aktiviteler,
  • Teknoloji girişimleri ve yatırımcılarının bir araya geleceği uluslararası girişim fuarı,
  • Teknoloji gündemine ilişkin seminerler,
  • Teknoloji yarışmalarına katılan ekiplerin takım tanıtım stantları,
  • Teknoloji firmalarının marka tanıtım stantları yer alacaktır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir