İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Tayvanlı TSMC, 2023’te 6000 Mühendis İşe Alacak

Tayvanlı TSMC, 2023’te 6000 Mühendis İşe Alacak

Dünya Ekonomisinin Kaderi TSMC

Tayvanlı TSMC, 2023’te 6000 Mühendis İşe Alacak

Şirketten Cumartesi günü yapılan açıklamada, dünyanın en büyük sözleşmeli yonga üreticisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd’nin (TSMC) 2023’te 6.000’den fazla yeni personel işe alacağını söyledi.

İşe alma dürtüsü, çip endüstrisindeki küresel düşüşe rağmen geliyor. TSMC’ye göre şirket, Tayvan’ın dört bir yanındaki şehirlerde elektrik mühendisliği veya yazılımla ilgili alanlarda ortak, lisans, yüksek lisans veya doktora derecesine sahip genç mühendisler arayacak. Şirket, yüksek lisans derecesine sahip yeni bir mühendisin ortalama toplam maaşının 2 milyon T$ (65.578.07$) olduğunu da sözlerine ekledi.

Elektronik ürünlere olan talepteki düşüş ve bazı çiplerdeki kıtlığın ardından yüksek stok seviyeleri, yarı iletken endüstrisi için bir düşüşe yol açtı. 2022’nin sonlarından bu yana dünya çapında bir dizi çip şirketi yatırımlarını dizginledi. Intel Corp kısa süre önce orta düzey personel ve yöneticilere yapılan ödemeleri %25’ten %5’e düşüreceğini duyurdu.

TSMC’nin Apple Inc gibi üst düzey müşteriler için en gelişmiş yongalardan bazılarını yapmadaki hakimiyeti, onu gerilemeden korudu. Şirket, 2023 için yıllık sermaye harcamalarını biraz azalttı ve ilk çeyrek gelir düşüşü öngörüyor, ancak talebin bu yılın ikinci yarısında toparlanmasını beklediğini söyledi.

Tayvanlı TSMC, 2023’te 6000 Mühendis İşe Alacak-Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: