Anasayfa » Ekonomi ve Para » Taylor Swift Konser Başına Ne Kadar Kazanıyor?

Taylor Swift Konser Başına Ne Kadar Kazanıyor?

Elon Musk, Taylor Swift'e Yapılan Sahtekarlıklar

Taylor Swift Konser Başına Ne Kadar Kazanıyor?

Taylor Swift Konser Başına Ne Kadar Kazanıyor?

Pop sansasyonu Taylor Swift, devam eden Eras Turu sayesinde şu anda dünya çapında ses getiriyor. 34 yaşındaki sanatçı, altıncı konser turuna Mart 2023’te başladı ve Aralık 2024’te sonlandıracak. Turun muazzam bir başarıya ulaşmasıyla, Swift’in hayranları her konserde ne kadar para kazandığını merak ediyor.

Taylor Swift’in son konser kazançlarına ilişkin tüm detaylar burada.

Forbes’un haberine göre ünlü şarkıcı, konser başına yaklaşık 13,6 milyon dolar kazanıyor.

Taylor Swift şu anda dünyanın en büyük pop yıldızı olarak kabul ediliyor. Küresel hayran kitlesi ve performanslarıyla çektiği kalabalıklar düşünüldüğünde, onun etkisiyle rekabet edebilecek çok az sanatçı var. Son zamanlardaki muazzam kazançları sayesinde Swift, 2023’te milyarder oldu ve şu anda tahmini net değeri 1,3 milyar dolar . Ancak, Eras Turu müzisyenin servetini artırmış gibi görünüyor. Zaten şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan tur oldu ve tarihte 1 milyar dolar gelir sınırını geçen ilk tur oldu.

Capital UK’ye göre Swift, turunun Kuzey Amerika ayağında 700 milyon doların üzerinde bilet satışı yaptı. Dahası, dünya turunun Güney Asya sektöründe Singapur’da sahne alması için 14 milyon sterlin ödendiği bildirildi. Swift, ada ülkesindeki altı konserini özel olarak yürütmek için gösteri başına yaklaşık 2,3 milyon sterlin kazandı.

Eras Turu’nun tamamı beş kıtada 152 konser içeriyor. Sonuç olarak, Taylor Swift’in sadece bilet satışlarından 2 milyar doların üzerinde para kazanması bekleniyor. Washington Post’un bir raporuna göre, mal gibi diğer faktörler de hesaba katılırsa, Eras Turu ile toplam gelirinin 4,1 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: comingsoon.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir