Haber

Taraftar Köylerinde Kalmayı Ümit Eden Ama Mahsur Kalan Dünya Kupası Taraftarlarına, Tam Para İadesi Teklif Ediliyor

Taraftar Köylerinde Kalmayı Ümit Eden Ama Mahsur Kalan Dünya Kupası Taraftarlarına, Tam Para İadesi Teklif Ediliyor

Taraftar Köylerinde Kalmayı Ümit Eden Ama Mahsur Kalan Dünya Kupası Taraftarlarına, Tam Para İadesi Teklif Ediliyor

ESPN’ye göre, “taraftar köylerinde” kalmayı ümit eden mahsur kalan Dünya Kupası taraftarlarına, etkinliği organize etmekten sorumlu Yüksek Komite tarafından tam para iadesi teklif ediliyor.

“Taraftar köyü” sitelerinin tuvalet ve lavabo gibi temel olanaklardan yoksun bırakılmasının ardından, bu hayranlar kabul edilebilir barınaklardan mahrum bırakıldı. “Taraftar köyleri”, Dünya Kupası taraftarlarının etkinliğe ucuza katılmasını sağlamak için inşa edildi. Hayranlar, gecelik 200 dolara, temel olanaklarla donatılmış dönüştürülmüş bir nakliye konteynerinde kalacaklarına inanıyorlardı. Bu hayranlar geldiğinde, bazı sitelerin tamamlanmadığını ve hala yapım aşamasında olduğunu keşfettiler.

Öfke ve şikayetlerin ardından Katar hükümeti tarafından yönetilen Yüksek Komite, bu taraftarlara tam para iadesi yaptı. Komite, sitelerin “özel kuruluşlar” tarafından yönetildiğini ve “hayranlara reklamı yapılan gerekli standartları” karşılamadığını söyleyerek ESPN’ye bir açıklama yaptı.

Dünya Kupası başlamadan önce, bitmiş veya neredeyse bitmiş gibi görünen bir “hayran köyü”nü gösteren resimler ortaya çıktı. Bu görüntüler, mini evler, bir futbol sahası ve ortak bir izleme alanı gibi görünecek şekilde giyinmiş birden fazla nakliye konteynırını gösteriyor.

Taraftar köyleri bir başka Dünya Kupası tartışmasını daha gündeme getiriyor

Katar’da Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma kararı hemen eleştirildi. Ülke, etkinlikte protestolara yol açan eşcinselliği suç sayıyor. Bazı takımlar, LGBTQ hayranlarını desteklemek için gökkuşağı kol bantları taktı, ancak FIFA bu takımları, bu kol bantlarını takmaya devam etmeleri halinde yaptırımlarla tehdit etti. Alman ekibi, insan haklarını desteklemek için ağızlarını kapatarak yanıt verdi.

Katar, Dünya Kupası hazırlıkları için bölgeyi inşa eden göçmen işçilere yönelik muamelesi nedeniyle de eleştiri yağmuruna tutuldu. Katar’ın etkinliğe ev sahipliği yapabilmesi için kaç işçinin öldüğü belli değil.

FIFA başkanı Gianni Infantino, eleştirmenlerin “ahlaksız” ve “çileden çıkarıcı” olarak nitelendirdiği bir basın toplantısı sırasında bu sorunlardan bazılarını ele almaya çalıştı.

Kaynak: yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir