İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Taksim Meydanı 15 Temmuz Anma Programı

Taksim Meydanı 15 Temmuz Anma Programı

Taksim Meydanı 15 Temmuz

Taksim Meydanı 15 Temmuz Anma Programı yazımızda İstanbul’un merkezi olan Taksim meydanında gerçekleşen şehitleri anma programını ve şehitlerin ve gazilerin unutulmaması gerektiğini yazdık.

Taksim Meydanı 15 Temmuz Anma
15 Temmuz

Taksim Meydanı 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı

Beyoğlu Belediyesi, Taksim meydanında 15 Temmuz Darbe girişimini engelleyen halk için 4 gün sürecek bir anma programı düzenleyecektir. Taksim meydanında şuan 15 Temmuz Şehitlerin isimlerinin yer aldığı büyük bir pano kurulmuştur. Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygıyla başlığı altında isimleri yazılmıştır. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yapılacak anma programını anlatıyor. Türk halkının kahramanlığını ve vatanını nasıl koruduğunu hatırlama ve unutmamak için çok önemli çalışmalar olacaktır. Şuanda hapiste yargılanmayı bekleyen vatan hainlerinin de unutulmaması için bu anma programı değerini korumaktadır.

15 Temmuz destanı yazımızı okuyarak nasıl bir kahramanlık gösterildiğini bir daha hatırlayabilirsiniz. Beyoğlu Belediyesi 15 Temmuz günü gazilerin yaşadıkları anıları bir kitap haline getirmiştir. Merak edenler bu kitapları alabilir. 2 kitap halinde halkın yorumları yazıya dökülmüştür. Meydanda kitap hakkında bilgi almak isteyenler kurulan stantlara uğrayabilirler. Meydanda bir kürsü kurularak konuşma yapmak isteyen kişiler buradan konuşmalarını yapabilmektedir. 15 Temmuz Günü asıl etkinlik 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde olacaktır. Cumhurbaşkanınında katılacağı anma programının çok büyük olması bekleniyor.

Ekim Aylarında Yaşanmış Tarihi Olaylar-15 Temmuz Şehitler Köprüsü
Boğaziçi Köprüsü

Taksim Meydanı 15 Temmuza Hazırlanıyor

Taksim meydanında kurulan stantlarda 15 Temmuz Gününü hatırlatıcı resimler sergilenmektedir. Resimlerin haricinde bir çok eşyada insanların alması için satışa sunulmuştur. El işleri ile 15 Temmuz hatıraları oluşturulmaktadır. Ağırlıkla Türk bayrağının esas alındığı bir sergi olmuştur. 15 Temmuzu hatırlamak ve hatırlatmak amaçlı bir çok sanatçı, yapmış oldukları eserleri burada yapmaktadır. Çok fazla talebin olduğu bildirilmektedir. 15 Temmuzu tekrar anarak hain saldırının unutulmaması ve halkımızın birlikte olduğunu gösterme amacı taşımaktadır. Birlik ve beraberlik olduğu zaman kimsenin Türk milletini yenemeyeceğini bir kez daha göstermek gerekir. 15 Temmuz ruhu böyle anma programlarıyla yaşatılmaya devam edilecektir. Şehitlerimize Allah (c.c)’tan rahmet diliyoruz ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Türk halkının hainleri ve kahramanları unutmaması gerekir. Kimin düşman olduğunu ve kimin dost olduğunu iyi düşünüp anlaması lazımdır. Bir daha yaşanabilecek böyle olayların olmaması için herkesin dikkatli olması gerekiyor.

Taksim Meydanı 15 Temmuz
Taksim Meydanı

Taksim Meydanı 15 Temmuz Anma Programı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir