İçeriğe geç
Anasayfa » Tabletlere Rom Yüklemek

Tabletlere Rom Yüklemek

Tabletlere Rom Yükleme İşlemi

Tabletlere Rom Yüklemek yazımızda Vestel VTAB 7010 modeline rom yüklemeyi ve şifrenizi unutmuş olduğunuz veya bozulan tablete nasıl format atılacağını yazdık.

Tabletlere Rom Yüklemek-Vestel

Tabletinizin giriş şifresini unuttunuz veya format atmak istiyorsunuz, bunun için tablete Rom yüklenmesi gerekir. Tabletin şarjının %50’den fazla olduğunu emin olun Rom yüklerken şarjı biterse işlem yarım kalır. Rom yüklemesini Vestel’in tableti ile yapacağız. Bilgisayardan vesteldriver.com adresini açın. Burada tablet modelinizi seçin. Burada bulunan iki adet indirme linkini de indirin. Bunlar V15012314 Update 13.04.2016 ve TOOL Update 13.04.2016’dır. Dosyalar rar’lı bir şekilde inecektir. Bu dosyaları masa üstüne açın. Klasörlerde bulunan programları bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarınızın 32 veya 64 bit olmasına göre kurulumları seçin.

Factory Tool programını yükledikten sonra yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra tableti usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Tabletinizin kapalı olması gerekir. Biraz bekledikten sonra Factory Tool’da ilk sekme olan firmware’e tıklayın. Buradan vtab içinde yazılım dosyalarını en sonuna kadar gidin ve bulun. Fls dosyalarının hepsini seçerek aç’a tıklayın. Programın ana penceresine 14 tane fls dosyası gelecektir. Daha sonra Factory Tool’da setting sekmesinden Erase Mode’u Upgrade seçin. Altından bulunan reset after download kutucuğunu işaretleyin ve alttaki save tuşuna basın. Daha sonra programda bulunan Run sekmesine tıklayın. Buradan tableti açın.

Tableti açtığınızda bilgisayarla bağlantı kurarak yazılım yüklemesine başlayacaktır. Masa sütünüzde bulunan dosyalar tabletinize yüklenmeye başlayacaktır. Bu yükleme işlemi 20-25 dakika arasında olmaktadır. Id 1 kısmında Device usb1 4 kere %100 olması gerekiyor. Her 100 olduğunda tablet kendiliğinden kapanıp açılacaktır. Herhangi bir hatada yazılar kırmızı olacaktır. Başarılı yüklemede renkler yeşildir. Programın ekranında hiç bir yazı yok ise Rom yüklemesi tamamlanmıştır. Tabletinize baktığınızda Vestel logosu göründüyse açılmaya ve kullanılmaya hazırdır.

Tabletlere Rom Yüklemek Vestel
Factory Tool

Tablette Son İşlemler

Tablet açıldığında kablosuz ağa bağlanın. İsim, tarih bilgilerini girin. Ekran kilidini seçin. Google hizmetlerini kabul edin ve bildirimleri onaylayın. Masaüstünüz hazırdır rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tablete romu yüklerken kablo ile oynamayın ve kesinti yaşanmasına engel olun yoksa hata verecektir. Temiz bir işlem sonrası tabletinizi yeni sisteminiz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tabletlere Rom Yüklemek-Nejdat Delioğlu‘nun videosundan yardım alınmıştır.

“Tabletlere Rom Yüklemek” hakkında 2 yorum

  1. Hocam selamlar dediğiniz aynısını yapıyorum fakat tableti açtığımda işlemler başlamıyor. Tabletin daha önce Sist arayüzü silindiği için rom atıyorum.

  2. merhabalar benim reeder tabletim var. Dediğiniz her şeyi yapıyorum fakat işlem başlamıyor. Ne yapmalıyım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir