Ekonomi ve ParaHaber

Stefan Mülheim Aile Ofisiyle Zenginlere Danışmanlık Yapıyor

Stefan Mülheim Aile Ofisiyle Zenginlere Danışmanlık Yapıyor

Bir araştırmaya göre Almanya‘daki en zengin 45 ailenin serveti 214 milyar euro civarında. Ancak bu zengin aile işletmeleri toplumda pek görünür olmak istemiyor. Mal varlıklarını nasıl kullanacaklarını ya da milyonluk miras anlaşmazlıklarını nasıl gidereceklerini kapalı kapılar ardında çözmeyi tercih ediyorlar. Bu tür sorunlar için aile ofisi danışmanlarından yardım alabiliyorlar. Tahminlere göre, Almanya’da her yıl 400 milyar euro miras bırakılıyor. Bu mirasın büyük bir kısmı vergiden muaf tutulmaktadır. Genelde Almanya’da kazançların 3/1’i miras yoluyla elde edilmektedir.

Girişimcilerin Şirket Kurma Yolu Hakkında

Stefan Mülheim, Aile Ofisiyle Zenginlere Danışmanlık Hizmeti Sağlıyor

Runa Advisors aile ofisinin kurucusu Stefan Mülheim bu işi yapanlardan. Stefan Mülheim’ın uzun süreli bankacılık tecrübesi, şuandaki işinde çok işine yarıyor. İşi hakkında bize bilgilendirme yapıyor. “Almanya’daki ve İsviçre’deki zengin firma sahipleri, genelde liderlik vasfına sahip kişiler oluyor. İş alanında çok başarılılar ve uluslararası arenada faaliyet gösteriyorlar. Bu zenginler çekingen oldukları için kendilerini pek göstermiyorlar. Olabildiğince kamuoyuna çıkmıyor ve mülakat vermiyorlar. Almanya’da statü gereği övünmek yakışı kalmıyor. Bu şekilde suç şebekelerinin radarına da yakalanmıyorlar.” Stefan Mülheim’ın aile ofisi, bu zengin ailelerin mal varlığını işleten ve yöneten bir kuruluştur. Tekli aile ofisi, tek bir ailenin; çoklu aile ofisi, birden fazla ailenin finansman işleriyle uğraşmaktadır.

Yatırım Stratejileri

Stefan Mülheim ailelerle farklı yatırım stratejileri geliştiriyor. Hisse senetlerine, fonlara ayrıca emlak, sanat ve klasik otomobil sektöründeki tahvillere yatırımlar yapıyor. Genelde uzun vadeli ve az riskli yatırımlara yöneliyor. Klasik ilişkiler ağı kurulmuş oluyor. Yatırım haricinde özel eleman isteklerini de aile ofisinden talep ediyorlar.

Zengin Olmalarına Rağmen Muhafazakar Yaşıyorlar

Stefan Mülheim’ın tanıdığı aileler zengin olmasına rağmen son derece mütevazı ve muhafazakar bir hayat yaşıyor. Ahlaksal ve sosyal bir çerçevede yaşamayı önemsiyorlar.

Stefan Mülheim Aile Ofisi Ticaret Modelini Nasıl Buldu?

Aile ofisini tamamen rastlantı eseri bulmuştur. Aile içinde olan bir sorun dolayısıyla bu iş başladı. Stefan Mülheim’ın amcası, kısa sürede akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Bu olay aile içinde inanılmaz bir kaos ortamı yarattı. Bu durum Stefan’ın içinde bir şeyleri tetikledi ve bu tür durumların daha iyi yönetilebileceğini aklına getirdi. Böylece yeni işini bulmuş oldu. Stefan hizmet verdiği ailelerden danışmanlık ücreti olarak ne kadar aldığını gizlemektedir.

Stefan Mülheim Aile Ofisiyle Zenginlere Danışmanlık Yapıyor-Kaynak: DW

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir