İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Standard Chartered: Bitcoin Gelecek Yılın Sonuna Kadar 100 Bin Dolara Ulaşma Yolunda

Standard Chartered: Bitcoin Gelecek Yılın Sonuna Kadar 100 Bin Dolara Ulaşma Yolunda

Kripto Paranın Son Yükselişi

Standard Chartered: Bitcoin Gelecek Yılın Sonuna Kadar 100 Bin Dolara Ulaşma Yolunda

Standard Chartered Bank, Bitcoin’in (BTC) 2024 sonuna kadar 100.000 $ değerine ulaşacağına dair önceki öngörüsünü yineledi. Geoff Kendrick ve bankadaki ekip, ABD’deki çeşitli spot Bitcoin ETF‘lerinin onaylanmasının işe yarayacağına dair güvenlerini dile getirdi. Kripto para biriminin genişlemesinin ardındaki bir sonraki itici güç olarak bu olayların başlangıçta öngörülenden daha erken gerçekleşmesi bekleniyor.

Banka, hem BTC hem de ETH için birden fazla spot ETF’nin büyük olasılıkla 2024’ün ilk çeyreğinde onaylanacağını ve böylece kurumsal yatırımın artmasına yol açacağını öngörüyor. Ayrıca Standard Chartered, para biriminin arzını kısıtlayan ve Nisan 2024’ün sonlarında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin “halving” olayının potansiyel fiyat artışlarına katkıda bulunabilecek ek bir faktör olduğunu vurguladı.

Standard Chartered, başlangıçta BTC’nin gelecek yılın sonuna kadar 120.000 dolara ulaşacağını öngördü ve Bitcoin’in zaferini saygın bir güvenli liman varlığı statüsüne bağladı. Banka, BTC’nin hakimiyetini sürdürüyor ve şunu belirtiyor: “BTC’nin hakimiyeti bozulmadan kalıyor; genel dijital varlıklar piyasa değeri içindeki payı Nisan ayındaki %45’ten %50’ye yükseldi.”

Standard Chartered: Bitcoin Gelecek Yılın Sonuna Kadar 100 Bin Dolara Ulaşma Yolunda-Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir