İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Spot Bitcoin ETF Onayına İlişkin Spekülasyonlar, 5 Ocak’taki Potansiyel Onayda Yükseliyor

Spot Bitcoin ETF Onayına İlişkin Spekülasyonlar, 5 Ocak’taki Potansiyel Onayda Yükseliyor

Bitcoin Sanal Para Nedir

Spot Bitcoin ETF Onayına İlişkin Spekülasyonlar, 5 Ocak’taki Potansiyel Onayda Yükseliyor

Spot Bitcoin ETF Onayına İlişkin Spekülasyonlar, 5 Ocak’taki Potansiyel Onayda Yükseliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 5 Ocak’ta spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağına dair söylentiler, şifreli tweetler ve iddialarla sosyal medyada zirveye ulaştı.

Grayscale’in baş hukuk sorumlusu Craig Salm’ın “sadece bazı formları doldurduğunu” belirten bir tweet’i ve TechCrunch kripto muhabiri Jacquelyn Melinek’in birden fazla ETF onayının gerçekleşeceğini “konuya son derece yakın” kaynaklara atıfta bulunarak geniş çapta paylaşılan bir tweet’i Cuma günü heyecanı artırdı.

#ETFBitcoin hashtag’i ve “Bitcoin ETF’leri” terimi şu anda Twitter’da trend oluyor. Ancak Bitcoin (BTC), 3 Ocak’taki ani çöküşün ardından güçlü bir toparlanmanın ardından 44.700 dolardan 43.200 dolara keskin bir düşüş yaşadı.

Bazı analistler, onayın önümüzdeki hafta gelme ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyleyerek fazla heyecanlanmamak konusunda uyarıda bulundu. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, 5 Ocak onayı etrafındaki spekülasyonları “gürültü” olarak nitelendirdi ve onayın hala 8 Ocak ile 10 Ocak arasında gelmesini beklediğini söyledi.

Kıdemli Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in şu anda nihai yorumlarını sağladığını ve ihraççıların kısa süre sonra nihai 19b-4 ve S-1 formlarını sunacaklarını söyledi. Bir ETF’nin ticarete başlayabilmesi için her iki formun da SEC tarafından onaylanması gerekir; ancak spot Bitcoin ETF’nin etkili bir şekilde onaylanması için onaylanmış bir 19b-4 formu gereklidir.

Spot Bitcoin ETF, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olacak ve potansiyel onayını kripto piyasası yatırımcıları ve tüccarları tarafından merakla bekleniyor. BlackRock, Valkyrie, ARK Invest & 21 Shares, Bitwise ve Fidelity dahil olmak üzere spot Bitcoin ETF’sine başvuran toplam 14 ihraççı var.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir