Ekonomi ve ParaHaberYaşam

Sosyal Medya ve İnternetin Gücü ile Para Kazanmanın 5 Yolu

Sosyal Medya ve İnternetin Gücü ile Para Kazanmanın 5 Yolu yazımızda sosyal medya günümüzde akıllı telefonlar sayesinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde milyonlarca kişiye ulaşarak para kazanabileceğiniz işleri yazdık.

Sosyal Medya ve İnternetin Gücü

Ülkemizde yaşayan 80 milyon insanın 50 milyonu internete girmektedir ve sosyal medya hesapları en az 1 tane bulunmaktadır. Ortalama olarak bir kişinin 3 tane sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Facebook, Twitter ve Instagram sosyal medyaları en çok takip edilen platformlardır. Aşağıda para kazanmanızı sağlayacak 5 önemli yolu listeledik.

İş Verenin ve İş Arayanın Buluşması

1-Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Sosyal medyada Instagram kitle toplama ve toplanılan kitleler üzerinden ürün satmada diğerlerine göre daha ön plandadır. İnsanlar Instagram’da butik özellikli sayfalar açarak ürünlerini satmaktadır. Herhangi bir maliyeti olmadan satış yapılan bu yer, insanlara güzel kazançlar sağlamaktadır. Kendi yaptığı ürünü veya fabrika ürünlerini insanlar burada kolaylıkla satabilmektedir. Kapıda ödeme, havale veya online ödeme seçenekleriyle ödemelerini aldıktan sonra ürünleri kargolayarak güvenli bir alış veriş yapılmaktadır.

Instagram'da Takipçi Sayısını Arttırma-Ahmet Erdem

2-Sosyal Medya ve İnternetin Gücü ile Ünlü Olmak

Sosyal medya üzerinden para kazanmanın bir diğer yöntemi ise ünlü veya fenomen olmaktadır. Çok fazla takipçisi olan kişiler sayfalarında ürün tanıtarak para kazanmaktadır.

En Çok Instagram Takipçisi

3-Sosyal Medyada Çok Fazla Takipçiye Sahip Olmak

Fenomen tabiri sadece kişiler için geçerli değildir, günlük olarak bilgi paylaşan veya komiklikler paylaşan Instagram sayfaları da yüksek takipçi sayısına ulaşarak reklam alabilmektedir. Bu sayfalara diğer butik hesaplar, internet siteleri, kitap yazarları ve firmalar reklam verebilmektedir. Instagram’da reklam hizmetinin bir sınırı yoktur.

Google Adsense'de En Çok Para

4-Google Adsense Üzerinden Para Kazanmak

İnternet sitelerinin en büyük gelir kaynağı Google’ın sağlamış olduğu Adsense reklamlarından gelen paralardır. Herhangi bir haber sitesine girdiğinizde eğer antivirüsünüz veya adblockunuz aktif değilse haberlerin yanlarında sağında ve solunda reklamlar göreceksiniz. Tüm bu reklamların çoğu Adsense tarafından sağlanmaktadır. Reklamlar gösterim başına ve tıklama oranına göre siteye para kazandırmaktadır. Bazı siteler, sizin reklamları görmenizi engelleyen programları kapatmadan, sitesinde bulunan içerikleri görmenizi yasaklamaktadır. Bunun en büyük nedeni de gelir kaynağının kesilmesidir. Gelir elde edemeyen site gücünü kaybetmeye başlar.

En Değerli 100 Teknoloji Şirketi

5-E-Ticaret Yapmak

Ticaret yapmanın riskli olduğunu herkes bilir, fakat ticareti yapabilenlerin de çok fazla paralar kazandığı bir gerçektir. Günümüz internet çağı olduğu içinde ticaret biraz daha internete kaymıştır. Dünyanın en çok para kazanan adamı Jeff Bezos, Amerikan e-ticaret devi Amazon.com’un sahibidir. Yıllardır en çok para kazanan adam olan Microsoft şirketinin sahibi Bill Gates’i geride bırakmıştır. Bu da gösteriyor ki e-ticareti yapabilenler çok çok yüksek gelirler elde edebilmektedir. E-ticaret yapmak isteyenler bu işe çok ciddi yaklaşmalıdır. E-ticaret yapacak olanların şirketi olmak zorundadır ve ürün alacağınız yerlerde anlaşmalar yapmanız gerekir. Vergi verme ve muhasebeci bulma durumları söz konusudur. Ülkemizde birçok e-ticaret sitesi olduğunu bilinmekle birlikte, hala e-ticaret satışında dünya standartlarının gerisinde olduğumuzu bilmek faydalı olacaktır.

Sosyal Medya ve İnternetin Gücü ile Para Kazanmanın 5 Yolu-İsmet Eroğlu’nun videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir