İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Sony Xperia Xz1 Compact İnceleme

Sony Xperia Xz1 Compact İnceleme

Sony Xperia Xz1 Compact İnceleme 2018

Sony Xperia Xz1 Compact İnceleme yazımızda Sony Xperia Xz1 akıllı telefonun küçük modeli olan Compact’ın özelliklerini, önemli donanımlarını, teknik özelliklerini ve fiyatını yazdık.

Sony Xperia Xz1 Compact

Sony Xperia Xz1 Compact, Sony Xperia Xz1 modelinin küçültülmüş versiyonudur. Beyaz gümüş, ufuk mavi, alaca karanlık gül veya siyah renk çeşitleriyle satılmaktadır. Akıllı telefonda Android ™ 8.0 Oreo işletim sistemi kullanılmıştır. İçerisinde süper yavaşlatılmış hareketli fotoğraflar çekebilmenizi sağlayan teknoloji ve iyi bir ses sistemi bulunmaktadır. Sony Xperia Xz1’e birebir benzeyen telefonun donanımında daha düşük ekipmanlar kullanılmıştır ve arka tarafındaki kamera yeri değişiktir. 19 Mp’lik arka kamera bulunmaktadır. 960 fps ile süper yavaş çekim sağlamaktadır. Hızlı hareketlerde de bulanıklı algılayarak görüntünün normal kalitede çekmesini sağlamaktadır. 120 derecelik geniş bir selfie çekmenizi sağlamaktadır. 4K kayıt yapabilmektedir. 8 MP’lik ön kamerası bulunmaktadır.

Sony Xperia Xz1 Compact

Özellikleri

Bir diğer önemli özelliği Sony’nin ses sistemi mükemmelliği bu telefonda yer almaktadır. Güçlü stereo hoparlör, dijital parazit giderme ve geliştirilmiş Bluetooth akışı sağlamaktadır. IP65/68 sertifikalarıyla suya dayanaklılığını garanti etmektedir. Ekranda dayanıklı Corning ® Gorilla ® Glass 5 tercih edilmiştir. Parmak izi sensörü ile güvenliğinizi sağlamaktadır. Telefondaki kullanım tuşları birbirlerine daha çok yaklaştırılmıştır. Ele tutuş konusunda çok konforlu bir telefondur.

Sony Xperia Xz1 Compact

Teknik Özellikleri

Akıllı telefonun 4GB RAM‘i bulunmaktadır. 32GB UFS dahili bellek bulunan telefonda 256 GB’a kadar harici kart desteği sağlamaktadır. Tek sim ile çalışan telefon nano SIM ile kullanılmaktadır. İşlemcisi Qualcomm ® Snapdragon ™ 835 Mobil Platformdur. 2700 mAh’lık bataryası bulunmaktadır. Sony Xperia Xz1 Compact’ın ağırlığı 143 gramdır. Boyutları 65mm x 129mm x 9.3mm’dir. 4,6 inç HD ekran büyüklüğüne sahiptir. Bağlantıları: A-GNSS (GPS + GLONASS), WiFi Miracast, Bluetooth ® 5.0 kablosuz teknolojisi, DLNA Sertifikalı, Google Cast, NFC ve USB Tip-C bağlantısı bulunmaktadır. PS4 Uzaktan Oynatma özelliği bulunmaktadır. Stil Kapak Standı, Stereo Bluetooth Kulaklık ve Stereo Kulaklık Seti telefon ile birlikte verilmektedir.

Sony Xperia Xz1 Compact Özellikleri

Fiyat

Telefon ülkemizde gelmediği için daha belli değildir. Amazon’daki indirimli satış fiyatı 500 dolardır. Sony Xperia Xz1 Compact ve Sony Xperia Xz1 modelleri arasında olan fiyat farkının çok olmaması, bu telefonun ülkemizde satılmasının zor olacağını göstermektedir.

Web Site: sonymobile.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir