İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi

Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi

Sony Psp 2004

Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi yazımızda 2004 yılında çıkan Sony Psp oyun konsolunu ve 2002, 2003, 2004 ve 2005 yıllarında teknolojik yenilikleri yazdık.

MacOS X JAGUAR

Ağustos 2002 yılında Apple MacOS X serisi işletim sitemlerine Puma, Panter ve Jaguar isimlerini verdi. Apple bu kedigillerin yırtıcı ve çevik oluşunu işletim sistemlerinde kullanmış oldu. En son sürümü Jaguar olarak çıkarıldı. Bu sürüm 129 dolardan satışa çıkarıldı.

İTunes

Mart 2003 yılında Apple bir milyon İPod satmayı başarmıştı. Bu büyük başarı sayesinde kendi müzik marketini açan Apple, bunun adını iTunes koydu. Apple buradan tam 15 milyon şarkıyı satmayı başarmıştı. Bunu da 1 yıl içerisinde gerçekleştirdi. Ekstra olarak Apple, kendi Web tarayıcısı Safariyi tanıttı.

Sony Psp-FIREFOX
FIREFOX

FIREFOX Şirketi

Nisan 2003 yılında açık kaynak kodlu Mozillla platformu yeni ve gelişmiş bir tarayıcı olan Firefox‘u tanıttı. Bu web tarayıcı çıkar çıkmaz Microsoft’un İnternet Explorer tarayıcısına rakip oldu.

Sony Psp-Bilgi Toplumu
Google

Bilgi Toplumu Türedi

Ocak 2004 yılı itibariyle artık dünya farklı bir bilgi alışverişi ve yapılanmaya girmişti. İnternet’e bağlı bilgisayar sayısı 100 milyonu aşmış ve bir çok işlem resmi işlem de dahil İnternet üzerinden yapılır hale gelmişti. Bu yeni kültür yeni bir ekonomik alan oluşturmuştu. Google arama motorundan istediğinizi arayıp istediğiniz bilgiye bir tık uzaklık da duruyordunuz. Amazon sitesinden istediğiniz ürünü sipariş ederek evinize getirebiliyorsunuz.

Sony Psp
PlayStation Portable

Sony Psp

Aralık 2004 yılında Sony oyun konsolları arasına heyecan verici bir icat ekledi. Bunun adı psp’di. Açılımı, PlayStation Portable olan bu elde tutulabilen alet, yüksek çözünürlüğe sahip ve kaliteli ses çıkışı vardı. Bu oyun makinesiyle oyun sektörü yeni bir akımla tanışmış oldu.

MAC OS TIGER

Nisan 2005 yılında Apple Mac OS X’in yeni sürümü Mac OS Tiger’ı tanıttı. Bu yeni sürümde Apple, Spotlight web tarayıcısını ekledi. Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi.

İPOD Video

Ekim 2005 yılında Apple İpod teknolojisine video izleme özelliği de ekledi. Bu müzik aletinden çok kar eden Apple, bu gelir kaynağını geliştirebildiği kadar geliştiriyordu. Bu modelin ismi İPOD 5G video izlemeye olanak sağlıyordu. Daha sonrada televizyonda da izlenebilen Apple Tv ürününü çıkaracaktı.

Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir