Anasayfa » Yaşam » Sonbaharda Yapabileceğiniz En İyi 13 Ev Tadilatı

Sonbaharda Yapabileceğiniz En İyi 13 Ev Tadilatı

1+1 Dairelerin Artması-Emlak Seçimi

Sonbaharda Yapabileceğiniz En İyi 13 Ev Tadilatı

Sonbaharda Yapabileceğiniz Ev Tadilatı ile Evinizin ve Yaşamınızın Değerini Artırın

Ev tadilatı yalnızca evinize değer katmakla ilgili değil, böylece satış zamanı geldiğinde istenen fiyatı artırabileceğinizle de ilgilidir. Aynı zamanda orada yaşayan insanlara orada yaşarken değer katmakla da ilgilidir. Daha fazla insan sadece evlerine para yatırmakla kalmıyor, aynı zamanda yenileme bütçelerini ortalama %15 oranında artırıyorlar. Sonbaharda yapabileceğiniz ev tadilatları için daha iyi bir zaman olamaz.

Artık yazın sıcağı ve fırtınaları geçtiğine, ancak kışın karı ve buzu henüz gelmediğine göre, yaklaşan dona karşı evinizi desteklemek, sıkıcı her şeyi güzelleştirmek ve uzun bir tatil yapmak için birkaç aylık bir pencereniz var. Enerji verimliliğine vadeli yatırım yapabilirsiniz.

En İyi 13 Ev Tadilatına Bakalım

Sonbaharda Yapabileceğiniz Ev Boyama

1. Evinizin Dışını Boyayın

Ev tadilatları ve tadilatları konusunda uzmanlaşmış Omaha Homes For Cash’in pazarlama direktörü James Watson, sonbaharın evinizin dışına yeni bir kat boya sürmek için mükemmel bir zaman olduğunu söyledi. Sonbaharda yapabileceğiniz en iyi tadilatlar arasındadır.

“Yaz ayları çok sıcak ve boya nemden dolayı akma eğilimi gösteriyor” dedi. “Yaşadığınız yere bağlı olarak, kış havası evinizi boyamaya elverişli değildir. Düşen sıcaklıklar ve düşük nem oranı, evinizin dışını güzelleştirmek için mükemmel bir zaman olma eğilimindedir.”

Projenin maliyeti, evinizin büyüklüğüne ve kendiniz halledip çözemeyeceğinize bağlı olacaktır.

Hibrit Tohum Nasıl Ortaya Çıktı

2. Çimlerinizi Hazırlayın

Bryan Clayton, çimlerinizi 2022’ye hazırlamak için en iyi zaman olduğunu söyledi. Yeşil Dost, ev sahiplerinin bir çim servis sağlayıcısı bulmasına yardımcı olur.

“Gelecek yıl harika görünen bir çime sahip olacağınızdan emin olmak için çimleri havalandırın ve ekin” dedi. “Güz, bunu yapmak için yılın en iyi zamanıdır, çünkü sıcaklıklar, tohumun filizlenmesi ve bir sonraki yıl için yerleşmesi için yeterince soğuktur. Sonbaharda yapabileceğiniz iyi bir aktivitedir “

Sonbaharda Yapabileceğiniz Oluk Temizleme

3. Oluklarınızı Temizleyin

Clayton, “Çatı boyunca ahşabın çürümesi gibi her türlü sorunu önlemek için çatıdaki olukları temizleyin” dedi. “Yaptığına sevineceksin.” Oluklarınızı yılda bir ila üç kez temizleyin.

Yüzme Havuzlarının Temizliği

4. Fıskiyelerinizi ve Havuzunuzu Kışa Ayırın

Clayton, kışın donma sıcaklıkları yaşayan bir bölgede yaşıyorsanız, şimdi sulama sisteminizi ve varsa havuzunuzu kışlamanın tam zamanı, dedi. Clayton, “Bunu ilk donunuzdan önce yapmamak size binlerce liraya mal olabilir” dedi.

Sonbaharda Yapabileceğiniz Çatı Onarmak

5. Gerekirse Çatınızı Onarın

Jesse Silkoff, “Evinizi kışa hazırlamanın en iyi yollarından biri, çatınızı kontrol etmek ve düzeltilmesi gereken herhangi bir hasar veya kaldırılması gereken enkaz olmadığından emin olmaktır” dedi. Yapılması gereken bir iş varsa, sonbahar halletmek için iyi bir zamandır.

Sonbaharda Yapabileceğiniz Isı Yalıtımı

6. Kapı, Pencere ve Bacaya Isı Yalıtımı Yapın

Andy Kolodgie, “Evinizi kışa hazırlamak söz konusu olduğunda, hava akımına dayanıklı olmasını istersiniz” dedi. “Kapıları, pencereleri ve bacaları hava kaçağı açısından kontrol etmek önemlidir. Hava kaçağını nerede tespit ettiğinize bağlı olarak, bir kapıda boşluk varsa bir kapı yılanı eklemeyi, pencereleriniz düzgün bir şekilde kapatılmamışsa camları silikonlamayı veya pencereleri kullanmayı düşünmelisiniz. Kurutucu egzoz havalandırması gibi görünmeyen bir sızıntı varsa köpük püskürtün. Esintiyi engellemek, sıcak havanın dışarıya sızmasını önleyecektir.”

Kolodgie ayrıca tavan arasındaki açıklıkları tekrar kontrol etmeni söyledi.

“Çoğu insan çatı katının tamamını yalıtıyor, ancak tavan aralığına açılan açıklığın üstüne yalıtım eklemekten vazgeçiyor” dedi. “9 metrekarelik alanın yalıtılması, kışa hazırlık listenize eklemeye değer bir görevdir.”

Kolodgie, “Bu ısı geçirmezlik yöntemleri evinize değer katmayacak, ancak kış aylarında önemli miktarda enerji tasarrufu sağlayacaksınız.” Dedi.

Sonbaharda Yapabileceğiniz Pencere Değişimi

7. Pencereleri ve Kapıları Değiştirin

Bazen silikon sadece havayı kesmez. Kapılarınız veya pencereleriniz eğildiyse, şimdi değiştirmenin tam zamanı olabilir.

Bahçe ve ev geliştirme blogunun kurucusu Jen Stark, “Zamanla ahşap şişebilir ve pencere veya kapı çerçevesine tam olarak sığamayabilir” dedi. “Bu olduğunda, eve elektrik gelir ve siz evi ısıtmaya çalışırken enerji faturanız yükselir.”

Evinize yeni dış kapılar eklemek, evinize daha fazla frenleme çekiciliği kazandırarak evinizin değerini artırabilir.

Sonbaharda Yapabileceğiniz Su Isıtma

8. Güneş Enerjili Su Isıtıcısı Kurun

Tüm evinize güç sağlamak için güneş paneli sistemi kurmak oldukça maliyetli olabilir. Daha ucuz bir alternatif, güneş enerjisiyle çalışan bir su ısıtıcısı kurmaktır.

Kolodgie, “Isıtıcı için kullanılan güneş panelleri daha küçük, montajı daha basit ve çatı bakımı sırasında çıkarılması daha kolay.” dedi. Kurulum için çatınızda kar olmasını istemediğiniz için bunu kıştan önce yapmak çok önemlidir.

Sonbaharda Yapabileceğiniz Filtre Bakım

9. HVAC Filtrenizi Değiştirin veya Sisteminizin Bakımını Yaptırın

Kolodgie, HVAC filtrenizi değiştirmenin küçük ama değerli bir proje olduğunu söyledi.

“Bunlar ucuz – yaklaşık 10 dolar” dedi. “Filtrede sıkışan herhangi bir miktardaki kalıntı, hava akışında bir azalmaya neden olarak enerji eksikliği yaratacaktır.”

Filtrenizi değiştirmekten daha maliyetli olsa da, HVAC sisteminiz son 15 yılda temizlenmediyse, bu sonbaharda servise götürmeyi düşünün.

Kolodgie, “Hava akışını yavaşlatacak ve eviniz için verimli olmadığı yerlerde ısının kaçmasına neden olacak çok fazla toz ve kalıntı var.” dedi.

Cosa Akıllı Termostat Nedir?

10. Akıllı Termostatları Kurun

Kolodgie, “Düşüş, temel termostatlarınızı akıllı termostatlara dönüştürmek için de harika bir zaman.” dedi. “Isınızı uzaktan kontrol edebilir ve evden uzaktayken daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz.”

Garaj Yenileme

11. Garajınızı Ek Yaşam Alanına Dönüştürün

David Cusick, “Garajınızı sizin için çalışan işlevsel bir yaşam alanına dönüştürmek için ideal bir zaman,” dedi. ” Uzaktan çalışmanın her zamankinden daha popüler olması ve işe gidip gelmenin geçmişte kalmasıyla birlikte, ev sahipleri de karantinalar ve karantinalar arasında yaşarken daha fazla alan eklemek istiyorlar. Garaj, başlamak için harika bir yer.”

“Bu tür bir proje maliyetli olabilir ve yerel inşaat yetkilinizden düzenleyici kontroller gerektirebilir” dedi. “Ancak bu ekstra alanı eklemek, evinizin değerini %10-15 oranında artırabilir. Ayrıca, proje tamamlandıktan hemen sonra para kazanmaya başlamak için alanı kiralayabilir veya ilana koyabilirsiniz.”

Evde Temiz Sanılan Mutfak Lavabosu

12. Mutfak Dolaplarını ve Tezgahları Yenileyin

Chris Gold: “Sonbahar ve kış mutfakta harika yiyecek ve içeceklerle dolu, öyleyse neden dolaplarınızı ve tezgahınızı yenilemek için biraz zaman harcamayasınız?”

Bu proje sadece evinizi tatil misafirleri için daha davetkar kılmakla kalmayacak, aynı zamanda satış zamanı geldiğinde evinizin yeniden satış değerini de artırabilir.

Gold, “Bir emlakçı olarak, bir evi gösterirken mutfak dolaplarına ne kadar dikkat edildiğini biliyorum” dedi. “Modası geçmiş veya çirkinlerse, insanlar anında onları değiştirmenin ne kadar para ve zaman alacağı hakkında konuşmaya başlarlar. Modern ve yenilerse, insanlar onları ne kadar sevdikleri konusunda heyecanlanır ve çıldırır.”

Gold, daha büyük bir girişim olsa da, sadece boyamak yerine dolapları ve tezgahı değiştirmenizi öneriyor.

“Bazen [boya] yardımcı olabilir, ancak çoğu zaman dürüst olmak gerekirse onları daha kötü gösterir” dedi.

Bodrum Katı

13. Bodrumunuzu Bitirin

Emlak uzmanı ve içerik direktörü Romana King, bitmemiş veya yeterince kullanılmayan bir bodrum, aileniz için bir eğlence alanına dönüştürülebilir – ve şimdi bu projeyi üstlenmenin tam zamanı, dedi.

“Günler kısaldıkça ve havalar ıslanıp soğudukça, hepimiz daha uzun süreler boyunca içeride kalacağız” dedi. “Yardım etmek için ev sahipleri, aile odası, çalışma odası veya çok amaçlı oyun odası gibi özel bir ‘eğlence alanı’ oluşturmayı düşünmelidir. Sonbaharda yapabileceğiniz bodrum yenileme sizi rahatlatacaktır”

King, bir bodrum katının genellikle bu alanı yaratmak için ideal alan olduğunu söyledi. King, bunun büyük ve pahalı bir girişim olabileceğini kabul etti. “Ev sahipleri, ailenin rahatlayabileceği veya stres atabileceği ortak bir toplanma alanından yararlanacak ve maliyetlerin %70 ila %75’i eve katma değerle karşılanacak” dedi.

Sonbaharda Yapabileceğiniz En İyi 13 Ev Tadilatı-Kaynak: gobankingrates.com

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir