Sağlık

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama yazımızda liposuction (yağ aldırma)’a göre cerrahi işlem uygulanmadan yapılan bu bölgesel zayıflama uygulamasının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını yazdık.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk lipoliz ile zayıflama; vücutta istenmeyen yağların dondurarak alınması işlemidir. Aşırı kilolu kişilere soğuk lipoliz işlemi yapılmamaktadır. Önce kişinin soğuk lipoliz yapılabilecek kıvama gelmesi için zayıflama programına alınmaktadır. Sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak kişi istenilen kiloya gelmelidir. Belirli bir kiloya geldiğinde kişilerde atılamayan yağ kütleleri oluşmaktadır. Bu yağlar basenlerde, kollarda, göbekte, erkeklerde göğüslerde oluşabilmektedir. Bölgesel yağlanmalara liposuction yapıldığında teknolojik cihaz yağları emerek oradan almaktadır. Bu işlemde cerrahi yöntem uygulanmaktadır. Cerrahi işlem istemeyen veya korkan kişiler, narkoz almaktan çekinen, ufacık bir yağ için cerrahi işlem istemeyenler teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık soğuk lipoliz yöntemini rahatlıkla kullanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Görsel

Soğuk Lipolizin Uygulanışı

Soğuk lipoliz de teknolojik bir kap içerisine vakumlanmış yağ kütlesinin -11 derecede 1 saat dondurulması sonucu, o yağ kütlesinde bulunan yağ hücrelerinin ölmesi işlemidir. İğne ve kesme işlemleri soğuk lipoliz de kullanılmamaktadır. Ölü yağ hücreleri vücut içerisinde barındırılmamaktadır. İdrar ve dışkı yolu ile bu ölü yağ hücreleri vücuttan dışarı atılmaktadır. 2-3 ay içerisinde bölgesel yağlardan bu şekilde kurtulmak mümkündür. FTA onaylı zayıflama yöntemidir. Soğuk lipoliz seansları artırıldıkça etkisi artmaktadır. Ameliyatsız tek seansta zayıflamak soğuk lipoliz uygulaması ile mümkündür. Dümdüz bir bölge isteyenler ise 2-3 seans giderek istediğini ulaşabilir.

Soğuk lipolizi bir başka açıklama da ise yağ hücrelerinin vakumlama işleminden sonra çok soğutulması ile genleşmeye bağlı yağ hücrelerinin parçalanmasıdır. Canlının yaşam aralığı bellidir. Isıtırsanız da ölür, soğutursanız da ölmektedir. -11 dereceye maruz bırakılan hücreler 1 saat sonra dayanamayarak ölmektedir. Soğuk lipoliz sonrası oluşan ondülasyon ve dalgalanma durumlarında da soğuk lipoliz kullanılmaktadır. Gıdılar, bacak içi sarkmalar ve koltuk altı sarkmalara da kullanılmaktadır. Sarkmalar ve fazla yağlar soğuk lipoliz yöntemi ile giderilmektedir. Bu tür bölgelerin sarkmasını önlemek için soğuk lipoliz yapılması tavsiye edilmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama-Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik’in videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir