Sizi Tamamlayan Kardeş Burcunuz Hangisi?

Sizi Tamamlayan Kardeş Burcunuz Hangisi?

Astrolojide Sizi Tamamlayan Kardeş Burcunuz

Astrolojide bile karşıtlar birbirini çeker ve bunu kanıtlamak için her burç, kardeşiyle eşleşir. Tıpkı mizacınıza ve motive edicilerinize göre gruplamalar olan elementler veya modaliteler gibi, burcunuz da değerleri ve eğilimleri paylaştığınız bir kardeş işareti ile birleştirilir. Sadece onlarla iletişim kurmak için farklı bir yolunuz var. Biriyle uyumlu olup olmadığınızı bilmek istediğinizde bu gruplamaları anlamak cankurtaran olabilir, ancak siz ve kardeşiniz arasındaki dengeyi öğrenmek de kendinizi daha iyi anlamanın harika bir yoludur.

TikTok astrolog Astrodim, “Kardeş burçlar, birbirinin zıttı olan iki işaret veya altı işaret uzaktadır” diyor. “Astrolojik bir yönün zıt olduğunu gördüğünüzde, genellikle kardeş burçlara atıfta bulunur – birbirinden 180 derece uzakta olan gezegenlerdir. Kardeş burçlar aynı modaliteye sahiptir, ancak farklı bir elementtir. Bu, ifadelerinin benzer olduğu, ancak sürücü anlamına gelir. Eylemleri farklıdır. Ancak, kardeş işaretlerin unsurları kabul edilebilir olma eğilimindedir.”

Bu önemli benzerlikler ve farklılıklar, kardeşinizin burcunun dinamiğinde büyük rol oynar. Zodyakınızın modalitesi – sabit, kardinal veya değişken – paylaşılan bir inisiyatif veya davranış tarzına atıfta bulunur. Öte yandan, kardeş burcunuz farklı bir elementten geliyor. Dolayısıyla, örneğin bir proje hakkında benzer bir görüşü paylaşırken, bu görüşü ifade etme veya planlarınızı yürütme şekliniz farklı olacaktır.

Astrodim, “Çoğu zaman, kardeş işaretleri anlaşamayabilir, ancak bunun nedeni genellikle bir kardeşin diğer kardeşin yapamayacağını hissettiğini ifade etmesidir” diye açıklıyor. Bunun nedeni, kardeş burcunuz, birbirini tamamlayabilen hava işaretleri ile ateş ve toprak işaretleri ile su gibi hoş bir unsurla eşleştirilirken, bir burç diğerinin geliştiği yerde eksiktir, bu nedenle belirli bir hedefe nasıl ulaşılacağı arasında sürtünmeye neden olabilir. Astrodim, “İlk başta kardeş işaretleri arasında yanlış anlamalar olabilir, ancak bir miktar uzlaşma olması mümkündür” diyor. “Düşündüklerinden daha çok benziyorlar!” Her burcun kardeş burcu eşleşmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kardeş Burçlar – Birbirini Çeken Burçlar

Koç Kardeş Burcu

Koç burcu, kardeş burcu Terazi ile eşleşir. Astrodim, “Bu işaretlerin her ikisi de başlatıcı olsa da, Koç şeyleri tutku ve motivasyonla başlatırken, Terazi mantık nedeniyle ve sadece bir şeyin neden olduğunu bilmek istediği için başlatır” diye açıklıyor.

Boğa Kardeş Burcu

Son derece mantıklı Boğa, sezgisel Akrep ile eşleştirilmiştir. “Boğa, pratiklik ve maddi dünya üzerinde sabitlenirken, Akrep duygu odaklıdır” diyor Astrodim.

İkizler Kardeş Burcu

Astrodim, “İkizler ve Yay burçlarının ikisi de değişkendir. Bir yandan İkizler mantık veya yeni bilgiler nedeniyle değişirken, Yay için değişim motivasyonları ve tutkuları nedeniyle gelir” diye açıklıyor.

Yengeç Kardeş Burcu

Astrodim, “Yengeç ve Oğlak, her ikisi de başlatıcı olan kardeş burçlardır. Ancak, Yengeç duygularına göre başlar, Oğlak ise pratik ve maddi nedenlerle başlar,” diye açıklıyor.

Aslan Kardeş Burcu

Astrodim, “Hem Aslan hem de Kova bir şeye sabitlenmiş durumda. Aslan tutku ve motivasyona, Kova ise mantığa, düşünceye ve bilgiye sabitlenmiş durumda” diyor.

Başak Kardeş Burcu

Astrodim, “Başak ve Balık değişkendir, ancak Başak maddi veya pratik nedenlerle değişir ve Balık, duyguları değiştiği için değişir” diyor.

Terazi Kardeş Burcu

Sosyetik Terazi’nin kardeş burcu rekabetçi Koç’tur. Her iki burç da özünde liderdir, ancak Koç yetkili bir sorumluluk alma eğilimindedir, Terazi ise diplomatiktir ve genellikle bir barış gücü olarak çalışır.

Akrep Kardeş Burcu

Özel ve ketum Akrep’in kardeş burcu Boğa’dır. Bu işaretlerin ikisi de sabittir, bu nedenle kararlı ve kalıcıdırlar. Bir yandan Akrepler başkalarından yakınlık peşinde koşacak, diğer yandan Boğalar kişisel rahatlıklarında kararlılar.

Yay Kardeş Burcu

Yay’ın kardeş burcu konuşkan ve derin düşünen İkizler’dir. Her ikisi de değişken bir modaliteyi paylaşır, bu nedenle ikisi de özgür ruhludur, ancak Yay tek bir hedefe odaklanabilirken İkizler hedefler arasında yüzer.

Oğlak Kardeş Burcu

Oğlak burcunun kardeş burcu, hassas ve sezgisel Yengeç’tir. Ana burçlardır, bu yüzden hedefleri için harekete geçerler. Bununla birlikte, Oğlaklar analitik taraftayken, Yengeçler duygularına daha fazla yaslanır.

Kova Kardeş Burcu

Asi Kova’nın kardeş burcu, kendinden emin ve sıcak kalpli Aslan’dır. Bu işaretler sabit modaliteye aittir, yani kendi kendine yeterli ve değerlerinde sağlamdırlar. Kovalar topluluk kavramına değer verirken bağımsız olarak çalışabilirler, Aslanlar ise kişisel öz değerlerinde tereddüt etmezler.

Balık Kardeş Burcu

Balık’ın kardeş burcu ise organize Başak’tır. Her ikisi de değişken işaretlerdir ve onları esnek kılar. Balıklar duygularının akışına ve kabarcıklı hayal gücüne göre hareket ederken, Başaklar programdaki bir değişiklik veya beklenmedik karşılaşmalar gibi pratik konulara uyum sağlayabilir.

Sizi Tamamlayan Kardeş Burcunuz Hangisi?-Kaynak: popsugar.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.