You are currently viewing Siyahi Amerikalılar, Kripto Para Birimini Zenginlik Oluşturmanın Bir Yolu Olarak Gördüler, Şimdi Düşüşün Yükünü Taşıyorlar
Siyahi Amerikalılar

Siyahi Amerikalılar, Kripto Para Birimini Zenginlik Oluşturmanın Bir Yolu Olarak Gördüler, Şimdi Düşüşün Yükünü Taşıyorlar

Siyahi Amerikalılar, Kripto Para Birimini Zenginlik Oluşturmanın Bir Yolu Olarak Gördüler, Şimdi Düşüşün Yükünü Taşıyorlar

Siyahi Amerikalılar, Kripto Para Birimini Zenginlik Oluşturmanın Bir Yolu Olarak Gördüler, Şimdi Düşüşün Yükünü Taşıyorlar

Birçok Siyah Amerikalı son yıllarda kripto para birimine yatırım yaptı. Kriptonun geçen yılki düşüşü nedeniyle bu yatırımcıları savunmasız bıraktı. Zenginlik açığını kapatmak, bazı Siyah yatırımcıların ilk etapta kriptoya yönelmesinin nedenleri arasında yer alıyor.

Tüm kripto para birimi endüstrisi için son birkaç ay zor geçti, ancak Siyah Amerikalılar özellikle etkilenen gruplar arasında. Pew Research’ün 10.000’den fazla ABD’li yetişkinle yaptığı bir ankete göre, Eylül 2021 itibarıyla, beyaz Amerikalıların %13’üne kıyasla, Siyah Amerikalıların genel olarak %18’i bir kripto para birimine yatırım yaptı, ticaretini yaptı veya kullandı.

Yatırımcılara gelince, Ocak ayında 2.000 Amerikalıyla yapılan bir Ariel ve Charles Schwab anketi, beyaz yatırımcıların %15’ine kıyasla Siyah yatırımcıların %25’inin kripto para birimine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Haziran ayında, bir Kansas Şehri Federal Rezerv raporu, Siyah Amerikalıların hisse senetleri veya yatırım fonlarından ziyade kripto para birimine sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu, oysa beyaz Amerikalıların hisse senedi sahibi olma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

The Atlantic’e konuşan Ariel Investments’ın kurucusu John W. Rogers, “İlk kez Afro-Amerikan yatırımcıların sıcak internet hisselerini kovaladığını gördüğümüzde, aynı şeyin internet balonunda da olduğunu gördük. ” “Son yedi veya sekiz yılda pek çok insan çok fazla para kazandı ve dün işe yarayanların peşinden koşma tuzağına düşmek doğaldır.”

Pek çok Siyah Amerikalının kriptoya maruz kalması ve birçoğunun geç kalması – akranlarından daha yüksek fiyatlara yatırım yapması – göz önüne alındığında, bu yatırımcılar kriptonun geçen yılki düşüşünden özellikle etkilendi.

Kasım ayında Sam Bankman-Fried ve FTX’in düşüşünün ardından, kripto para birimi ticaret hacimleri %50 düştü

Geçen yıldan bu yana, kriptonun piyasa değeri, değerinin yaklaşık dörtte üçünü kaybetti, bitcoin ve ethereum, her ikisi de Kasım 2021’deki rekor zirvelerinden yaklaşık %75 düştü.

Hisse senedi piyasası da önemli ölçüde düşmüş ve daha da düşebilirken, örneğin S&P 500 uzun vadede yükselme konusunda bir geçmişe sahiptir. Bununla birlikte, kripto para biriminin uzun vadeli bir yatırım olarak değeri sorgulanmaya devam ediyor, yani kripto dip satın almanın herkes için iyi sonuçlanıp sonuçlanmayacağı daha az net.

Servet açığını kapatmak ve finansal kurumlara olan güvensizlik, Siyah yatırımcıları kriptoya çekti

Yıllar önce, Siyah Amerikalıların çoğunun kripto para birimlerine sahip olma olasılığı beyaz Amerikalılara göre çok daha düşüktü – ancak son yıllarda popülariteleri arttı. Atlanta Federal Rezerv Bankası’ndan bir rapor, bunun birkaç olası nedenini verdi.

İlk olarak, bazı Siyah yatırımcılar kriptoyu ırksal zenginlik farkını kapatmanın bir yolu olarak görebilirler. Rapora göre, 2019’da Siyahi hane halkının medyan serveti kabaca 24.000 dolarken, beyaz hane halkının medyan değeri 188.000 doların üzerindeydi. Rapor, Siyah yatırımcıların %27’sinin kripto para birimlerinden yıllık %20 veya daha yüksek getiri beklediklerini söylediği bir ankete işaret ediyor — beyaz yatırımcıların yalnızca %12’si aynı şeyi söylüyor.

Bazı yatırımcılar kripto para birimlerine geleneksel finansal kurumlardan daha fazla güvenebilir. Nisan ayında Ariel ve Charles Schwab tarafından yapılan bir anket, Beyaz Amerikalıların %18’ine kıyasla Siyah Amerikalıların %28’inin bankalara güvenmediğini ortaya çıkardı.

Eski Obama yönetiminin atadığı Cleve Mesidor daha önce Insider’a “Geleneksel finans işinize yaradıysa, kriptoyu riskli görürsünüz” demişti. “Siz bunu spekülatif buluyorsunuz. Lokavt edilmiş bizler için geleneksel finans riskli.”

Diğerleri, banka hesabı veya önemli bir kredi geçmişi olmayan yatırımcılar için kriptonun erişilebilirliğine çekilebilir. Çeşitli sporcuların, ünlülerin ve politikacıların onaylarının da muhtemelen bir miktar etkisi olmuştur.

Kansas City Fed’in raporu, kripto para birimini duymuş olan anket katılımcılarının yüzde 58’inin endüstrinin reklamlarının insanları kriptoya yatırım yapmaya teşvik etmede etkili olduğunu düşündüğünü bulan bir Harris Anketine atıfta bulundu.

Siyahi Amerikalılar, Kripto Para Birimini Zenginlik Oluşturmanın Bir Yolu Olarak Gördüler, Şimdi Düşüşün Yükünü Taşıyorlar-Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın