Anasayfa » Yaşam » Sivrisineklerden Korunmanın Yolları

Sivrisineklerden Korunmanın Yolları

Sivrisineklerden Korunmanın Yolları ve Sineksavar Yapımı

Sivrisineklerden Korunmanın Yolları yazımızda sivrisinekleri evden uzaklaştırıcı fiziksel önlem, birkaç tane doğal yağ ve diğer önlemleri yazdık.

Sivrisineklerden Doğal Bir Şekilde Korunmanın Yolları

Sivrisineklerden korunmak için evimizde kimyasal ürünler kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu maddeler bizi, ailemizi, çevremizi ve doğayı tehdit etmektedir. Kimyasal spreyler ve ilaçlarla zehirlenmekteyiz. Kimyasal spreyleri kullanma zorunluluğu aslında yoktur. Kimyasal ürünler sivrisinekleri öldürüyor, fakat bu arada da bizleri de zehirliyor. Yazın gelmesiyle birlikte sivrisineklerin ve sineklerin evlere gelme durumu oluşacaktır. Bunu önlemek için camlara sineklik takılabilir.

Aktarlardan sivrisineklerin sevmediği doğal aromatik yağlar alınarak fısfıslarla sıkılabilir. Doğal aromatik yağ olarak citronella yağı, limon yağı, portakal yağı ve en etkilisi okaliptus yağı kullanılabilir. Fısfısın içine koyacağınız bu yağlar hem güzel kokacaktır, hem ekolojik dengeyi bozmayaktır, aynı zamanda sivrisinekleri sizden uzaklaştıracaktır. Evinizde taze nane olması sivrisinek ve diğer böceklerin kaçmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde fesleğen de aynı etkiyi göstermektedir. Sardunya bitkisi de böcekleri uzaklaştıracaktır.

Organik Sineksavar Yapımı

Malzemeler

  • Su
  • 40-50 damla okaliptus yağı
  • Fısfıs

Bir fısfısın içine su koyun. 40-50 damla kadar okaliptus yağı koyun. Fısfısı sallayın ve ihtiyacınız olduğu zaman sıkın. Doğal ve çevreyi zehirlemeyen sivrisinekleri uzaklaştırıcı formül hazırdır.

Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı’nın videosundan yardım alınmıştır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir