Anasayfa » Haber » Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı Hakkında Bilgi

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı yazımızda teknolojinin merkezi olan silikon vadisinde yeni girişimlerin nasıl üretildiğini, nasıl bir kültürlerinin olduğunu ve ülkemizde girişimcilerin nasıl gelişebileceğini yazdık.

Silikon Vadisinde Girişimcilik-Amerika
Silikon Vadisi

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı-Silikon Vadisi Kültürü

Silikon vadisi bölgesinde dünyanın en parlak beyinli kişileri girişimler bulmak ve ürettikleri yenilikleri geliştirmek için çalışmaktadır. Amerika Üniversitelerinin ortasında bulunan teknoloji vadisi dünyaya yeni teknolojiler üretme yeri olarak hizmet etmektedir. İnovasyon ve girişimciliğin en üst seviyelerde yaşandığı bir merkezdir. Silikon vadisinde bulunan kişiler hata çözmeye açık kişilerdir. Sürekli olarak yeni şey denerler ve problemlere çözüm üretme konusunda çalışırlar. Silikon vadisinde bulunan kişilerin ortak özelliği aynı düşünce yapısına sahip olmalarıdır. Tüm dünya insanları silikon vadisine gelerek dünya için faydalı şeyler üretmek de yarışmaktadır. Ortak düşünceye sahip kişiler birlikte yapmış oldukları projeler de hızlı bir şekilde hata yapıp, hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Dünyanın diğer bölgelerinde de silikon vadisine benzer bölgeler oluşturulmuştur ve ortak kafalar birleşip teknoloji alanlarında yeni fikirlerin gelişmesi sağlanmaktadır. Silikon vadisinin en büyük avantajı hata yapma lüksünüzün çok fazla olmasıdır. Hata yaptıkça öğrenen ve gelişen kişiler girişimlerini başarıya ulaştırmaktadır.

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı ve Kültürü
Silikon Vadisi Kültürü

Hata Yapmanın Girişimcilikte Ki Önemi

Google, Apple ve Microsoft gibi teknoloji firmalarının ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemizinde bu tür teknoloji yatırımları yapması gerekiyor. Girişimci olan kişiler, global bir problemi kendine dert edinip onu çözme amacı taşırlar. Başarılı olan girişimciler mutlaka başlamış oldukları problemi çözene kadar çalışırlar. Çalışmalarında oluşan zorluklara karşı direnç gösterirler ve başarıya ulaşırlar. Türkiye’de ki girişimcilerin girişimin özünü anlamaları gerekiyor. Bunun için girişimcilere eğitim verilmesi gerekir. Girişimcinin yol haritasında ilk önce bir problemi kendine dert edinmesi gerekir. Bu çözüm diğer çözümlerden farklı olması gerekir. Türkiye’de girişimci olacak kişiler hata yapmaktan korktukları için ve hata toleransı olmadığı için girişimlerini tamamlayamamaktadır. Kişilere hata yapma imkanı ve girişimcilik kültürü verildiği taktirde bir çok yeni girişim hayata geçecektir. Yapılan hatalar toplam maliyeti düşüren kazanımlar olarak görülmelidir. Sonunda başarı geleceği için yılmadan denemek gerekir. Başarılı girişimcilerin çok fazla başarısız girişimlerinde ders alarak başarıya ulaştığı bir gerçektir.

Silikon Vadisinin Girişimcilik Mantığı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir