Sağlık

Şifalı Bitkiler Giriş Yazısı Uyarılar

Şifalı Bitkiler Giriş Yazısı Uyarılar yazımızda sizlere şifalı bitkilerin geneli hakkında bilgi ve dikkat edilmesi gerekenler nedeniyle önemli hatırlatmalar içermektedir. Bununla birlikte şifalı bitkilerin size şifa getirmesi en büyük temennimizdir.

Şifalı Bitkiler Geneli Hakkında Bilgi ve Hatırlatmalar

Allah (c.c)’ın bize verdiği birbirinden güzel nimetlerden olan şifalı bitkiler, her türlü hastalığımıza iyi gelmektedir. Bu bitkilerin bizim hastalıklarımıza iyi geldiği aşikardır. İlaçların tümü bu bitkilerden yapılmaktadır, bu yüzden hastalığımıza iyi gelecek en yakın bitkiyi bulup kullanmalıyız. Fakat tam olarak hangi bitkinin ne kadar kullanılacağı ve nasıl kullanılacağı bitkinin şifasını önemli ölçüde değiştirmektedir. Bir hastalığı iyileştirmede fabrika ürünü olarak iğneyle alınmasıyla veya hap olarak alınmasıyla diğer taraftan tadarak, koklayarak, ağız yoluyla doğal yollardan alınması arasında çok fark vardır. Ülkemizde her türlü hastalığa iyi gelen bitki türleri yetişmektedir, bize düşen bunları bulup, araştırarak bizim hastalığımıza iyi geleni kullanmaktır. Burada şifalı bitkinin nasıl kullanmanız gerektiğini ve hangisinin nelere iyi geldiğini yazdık.

Önemli hatırlatmalar

Bitkileri kullanacak olan kişiler, hastalıklarını hekime danışarak hastalıkları hakkında bilgi edinsinler. Buradaki kürler yardımcı tedavi olarak kabul edilir. Eğer bitkiyi kendiniz topluyorsanız, bu bitkileri resme göre toplayıp yanlış olanı seçerseniz, sizin için iyi olacağına tedavi kötü sonuçlanabilir. Yararlı bitkileri aktarlardan almanızı tavsiye ederiz. Birde halk arasında yanlış bitki tanımlamaları da vardır, bitkinin ismini yanlış bilip bununla doğru tedaviyi bulamamaktadır. İyi bildiğiniz yerlerden alışverişinizi yapınız. Bitkiyi kullanmadan önce bitkiyi iyi inceleyin ve her şeyini iyi bilin. Bitkiyi kullandıktan sonra yan etki yaparsa hemen doktora başvurun.

Sağlıkla alakalı yazıları, kategoriler kısmında bulunan şifalı bitkiler, güzellik ve sağlık alanlarında yayınlayacağız. Bu yazılardan faydalanıp sağlıklı olmanız ve mutlu bir yaşam geçirmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın. Yavuzmental.com sitesinde yer alan yazılar, görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. Bitkilerin kullanımdan doğan tüm sorumluluk size aittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir