Anasayfa » Haber » Shimao Hotel 2018

Shimao Hotel 2018

Shimao Hotel 2018 Yapımı

Shimao Hotel 2018 yazımızda Çin’i Şanghay kentinde yapımı devam eden InterContinental Shimao otelinin ayrıntılarını, en son drone görüntülerinin analizini ve açılış tarihini yazdık.

InterContinental Shimao Hotel

Doğu Çin‘in Şanghay şehrinin Songjiang bölgesinde 2006 yılında yapımına başlanan InterContinental Shimao otelinin yapımı hızla sürmektedir. InterContinental Shimao oteli İngiliz merkezli Atkins firması tarafından tasarlanmıştır. Otelde 19 kattan oluşmaktadır ve 370 tane misafir odası bulunmaktadır. 2 katı da en üste ayrı bir noktada yer alacaktır. 2 katının su altında olması planlanan otelin, Çinli zenginler için cam duvarlı akvaryum manzarası ve konuk odaları bulunmaktadır. Çevre dostu olan otelin tavan kısmı ağaçlarla kaplanacaktır. En son drone görüntüleri ile otelin son hali görüntülenmiştir.

Shimao Hotel Çin
Shimao Hotel

InterContinental Shimao otelinin Mayıs 2018 tarihinde açılması bekleniyor. Otelin yapım maliyetinin 345 milyon Pound olduğu belirtilmektedir. Otelin yapımında 2006 yılından itibaren 5000 kişi çalışmıştır. Otelin alt kısmında yapay bir göl yapılması planlanmaktadır. Otelin odalarından yapay göl izlenebilecektir. Balkonlarda güvenlik alanları yapılarak insanların güvenli bir şekilde manzarayı izlemeleri sağlanacaktır. Balkonlarda yeşil bitkilerde koyulacaktır. İlk 2014 yılında gösterilen otelin 2017 yılındaki ilerlemesi planlandığı gibi gittiğini göstermektedir. 6 ay sonra otelin bitmesi için çalışmalarını hızla sürdürmektedirler. Shimao Hotel’in şimdiden iş dünyasında gözde hale geldiği ve ortamının çok değişik olacağı belirtilmektedir.

Shimao Hotel 2018 İnceleme

Shimao Otel Özellikleri

Otelin içerisinde çeşitli restoranlar, yüzme havuzu, spor merkezi, ziyafet salonu, konferans odaları ve misafir odaları yer alacaktır. Atkins firması otelin en üstüne ağaçlar ve peyzaj mimarisi yaparak çevre dostu bir yapı haline getirecektir. Gölün yanında bulunan yuvarlak mimari yapılar arasında yollar yapılarak insanların göl çevresinde gezinmesi de sağlanacaktır. Şehir hayatından tamamen uzakta bir otel, insanlara huzur katacaktır. Otel -87 metre irtifada kurulmaktadır. Otelde bir gece kalmak isteyen konuklar 200 pound ödemek zorunda kalacaktır. Otelin çevresinde tarlalar, ormanlar ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Otelin yapıldığı çukurun bu hale getirilmesi herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştır. InterContinental Shimao Hotel, bölgeye nasıl bir katkı yapacağı inşası bittikten sonra görülecektir. Maliyetinin de yüksek olması oteli yapanların büyük bir risk aldığını göstermektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir