Anasayfa » Girişimciler » Şeyda Elif Güven’in Kişiye Özel Halıları

Şeyda Elif Güven’in Kişiye Özel Halıları

Şeyda Elif Güven'in Halıları

Şeyda Elif Güven’in Kişiye Özel Halıları yazımızda normal işini bırakarak tasarım eğitimi aldıktan sonra müşterilerine özel halılar tasarlayıp ihracat gerçekleştiren Şeyda Elif Güven’in başarısını yazdık.

Şeyda Elif Güven Kişiye Özel Halılar Tasarlıyor

Şeyda Elif Güven, kişiye özel halı tasarlamaktadır. Şeyda hanım, Gaziantep’te halı firmasında çalışmaktaydı. Hobi amaçlı aynı zamanda tasarım eğitimi almaya başlamıştır. Çalıştığı iş yerinde yaşamış olduğu problemler nedeniyle, işinden ayrılmak zorunda kaldı. İşten ayrıldıktan sonra kendi işinin patronu olmaya karar verdi. İşten ayrılırken almış olduğu tazminat ve ailesinin desteğiyle kendi işini kurmayı başarmıştır. Kendi işini kurarken aldığı risk onu hiç korkutmamıştır. Almış olduğu tazminat desteği ona bu riski almak için güç vermiştir. Gaziantep’ten İzmir’e taşınarak kişiye özel halıları burada da müşterileriyle buluşturmaktadır.

Kişiye özel halıları İstanbul’da bulunan atölyesinde üretmektedir. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde özel tasarım halıları satılmaktadır. Kişiye özel tasarlamış olduğu halıları sosyal medya üzerinden dünyanın 8 ülkesine ihraç etmektedir. Şeyda hanımın ulaşabildiği ülke sayısı da gittikçe artmaktadır. Halı satışından güzel paralar kazandığını da belirtmektedir.

Şeyda Elif Güven'in Özel Halıları
Şeyda Elif Güven

Müşterileri Neden Bu kadar Geç İşletme Açtığını Soruyor

Şeyda hanımın üretmiş olduğu halıların sahipleri, bugüne kadar neden halı üretmediğini kendisine sormaktadırlar. Kendi işini neden başlatmadığını ve bu kadar geç kaldığını merak ediyorlar. Halılar ülkemizin dünya üzerinde ismi olması ve kişiye özel kaliteli ürünler ortaya çıkması, Şeyda hanımın tercih edilirliğini ve bilinirliğine arttırmıştır. Başlarda tek başına üretimi, pazarlamayı ve tedariği yapan Şeyda hanım, para kazandıkça 3 tane daha kadın ile işbirliği yaparak işini büyütmüştür.

Şeyda Elif Güven'in Kişiye Özel

Kişiye Özel Tasarım Halı Nasıl Yapılır?

Şeyda hanımın ürettiği halılardan sipariş etmek isteyenler, ilk önce istedikleri halının fotoğraflarını Şeyda hanıma yollamaktadır. Halının ortalama ölçüleri belirlenmektedir. Ortamdaki objelere bakarak Şeyda hanım, ortama göre bir halı tasarımı ortaya çıkarmaktadır. Çıkardığı halı tasarımını müşterisinin onayına sunarak, istediği desen, ölçü ve renkte dokumaktadır. Şeyda hanım halılarını ithalat ettiği için, ayrıca dış ticaret eğitimi de almıştır. Tüm yaptıklarını eğitimli bir şekilde yapmak istemektedir. Kadın girişimcilere güzel bir örnek olarak dikkat çekmektedir. Sosyal medya kullanımının da ürünlerin pazarlanmasında çok büyük etkisi olmuştur.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir