Yaşam

Seyahat Sistem Bebek Arabası

Seyahat Sistem Bebek Arabası yazımızda bebek arabalarının gelişmiş özellikli versiyonu olan seyahat sistem bebek arabalarının aparatlarının neler olduğunu, anneye ne gibi avantajlar ve kolaylıklar sağladığı, katlanabilir bebek arabalarının rahatlığını yazdık.

Seyahat Sistem Bebek Arabası Özellikleri

Bebek arabası, annelerin ve babaların bebekleriyle rahat bir şekilde gezmeleri için çok kullanışlı bir araçtır. Bebek arabasının gelişmiş özellikleri ebeveynleri çok rahatlatmaktadır. Bebek arabalarının çok çeşitli modelleri piyasada bulunmaktadır. Bebek arabalarının seyahat sistemli olanları daha çok tercih edilmektedir. Seyahat sistem bebek arabası özelliklerinde birden fazla aparat bulunmaktadır.

Ana kucağı bu aparatlardandır. Bebek doğduğu itibaren ana kucağı annelerin en büyük yardımcısı olarak bebeğin taşınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda araba koltuğu olarak da kullanılmaktadır. Ana kucaklarının hafif olanları tercih edilmelidir. Bebek arabasına kolay takılıp çıkarılma özelliği olması anneleri rahatlatacaktır. Ana kucağında 5 noktalı emniyet kemeri olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğin güvenliğini bu kemerler çok iyi bir şekilde sağlamaktadır. Bebek arabasının tekerleklerinin kilitli olmasına dikkat edilmelidir.

Diğer aparat olan port bebeğinde bebek aracına güzel bir şekilde oturması gerekir. Port bebeyi de anneler doğumdan itibaren kullanabilmektedir. Kolay sırt ayarı bulunmaktadır. Port bebe de çıkarılabilir petler, bebek büyüdüğü zaman daha fazla yer kazanılması için işe yaramaktadır. Port bebe aparatında güneşlik kısmının olup olmadığını kontrol edin.

Seyahat Sistem Bebek Arabası Kullanımı

Katlanabilir Bebek Arabasının Önemi

Bebek arabası alırken çift yönlü olmasına dikkat edin. Çift yönlü olması bebeğin dışarıyı izlemesini, bebeğin anneyi görmek istemesini sağlamaktadır. 360° dönebilme özelliği olması bunları sağlamaktadır. Tutacak kısmını yukarı doğru kaldırdığınızda dönme özelliği aktif olmaktadır. Daha sonra tutacağı indirdiğinizde dönme özelliği pasif olmaktadır. Bebek arabasının tutacağını, anne kendi boyuna göre ayarlamalıdır. Genellikle 3 kademeli ayarda yapılabilmektedir. Bebek aracı alırken en önemli kriter katlanabilir olmasıdır. Bebek araçlarının aracın bagajına sığabilecek kadar katlanabilir olanlarından almayı unutmayın. Genellikle tek el ile bebek arabası katlanabilmektedir. Açılma işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir