Anasayfa » Sağlık » Ses Estetiği Operasyonları

Ses Estetiği Operasyonları

Ses Estetiği

Ses Estetiği Operasyonları yazımızda ses estetiği operasyonlarının çeşidi, ses terapi tekniğinin ne işe yaradığı ve ses tellerinin sağlığını korumada yapılacakları yazdık.

Ses Estetiği Operasyonları

Kişilerin seslerini kalınlaştırıp inceltebilen operasyonlardır. İnce sesli erkekler seslerini kalınlaştırmak için ses estetiği yaptırmaktadır. Ergenlik çağından sonra sesi kalınlaşmayan erkekler için bu ameliyat seslerin kalınlaşmasını sağlamaktadır. Adama baktığımızda sesinin kalın çıkması gerekirken ince çıkması çok da hoş bir durum olmamaktadır. Bu gibi durumlarda ses estetiği yaptırmak çok işe yaramaktadır. Erkeklerin aslında gerçek sesi ortaya çıkarılmaktadır. Ses terapisi ve bazı işlemler ile gerçek sesine kavuşan erkekler çok mutlu olmaktadır. Hastanın operasyonu yarım saat sürer. Çoğu hasta tekrar geri dönmemektedir.

Ses Terapisi Tekniği

Ses terapisi tekniği ses kalınlaştırma da oldukça etkili bir yöntemdir. Sesi kalın olan erkeklerde ses estetiği operasyonu ile sesini inceltebilmektedir. Ses tellerinin üzerine yapılacak dikişlerle sesler incelmektedir. Seslerin kalınlığı ve inceliği toplum içerisinde statü kaybına neden olmaktadır ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Ses estetiği bunun önüne geçerek kişilerin öz güvenini arttırmaktadır. Sosyal hayatta çekingen olma ve ikili ilişkilerde başarısız olmayı çok fazla etkilemektedir. İnsanlar sadece sesten bile karşıdaki kişiye empati duymaktadır.

Sara-Ses estetiği

Ses İnceltme Ameliyatı

Ağız içinden yapılmaktadır. Ses tellerinin titreşen kısımları dikişler ile kısaltılmaktadır. Titreşen kısım kısaldığı için kişinin sesi inceltilmiş oluyor. Ses titreşim frekansı arttığı için kişinin sesi artık ince çıkmaya başlıyor.

Ses Estetiği-Ses Kalınlaştırma

Ses Kalınlaştırma Ameliyatı

Ses kalınlaştırma erkeklerde yapılmaktadır. Lokal anestezi ile boğazın ön tarafından yapılan ameliyattır. Hasta ameliyat sırasında kendi sesini duyarak ne kadar kalınlaştığını duyabilmektedir. Doktorlar hastayla konuşarak ameliyatı gerçekleştirmektedir. Hasta ve doktor hangi sesin daha iyi olduğunda karar kılarak ayarlamalar yapılıyor. Sesi ince olanların mutlaka ses kalınlaştırma ameliyatı olmaları gerekiyor. Sonucu sizi tatmin edecektir.

Ses Estetiği

Ses Tellerinin Sağlığı

20’li yaşlardan önce ses ameliyatı yapılması önerilmiyor. Sesin oturması için belirli bir yaş gerekmektedir. Ses tellerinin korunması için ses hijyenine dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelik olarak bolca su içilmesi ses tellerinin sağlığı için gereklidir. Ses ile alakalı işler yapan kişilerin ayrıca günde 2,5 litre su içmesi gerekiyor. Kahve gibi susatan içecekler içenlerin daha fazla su içmesi gerekiyor. Asitli yiyecek ve içeceklerin kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Yatmadan önce yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Mümkünse yatmadan önce bir şey yememeye ve içmemeye dikkat edelim. Sigara kullanımı da ses tellerine zarar verebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir